Zamknij

Imieniny Oliwi - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Oliwi

29.04.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:25

Oliwia swoje imieniny najczęściej celebruje w czerwcu. Jednak to nie jedyna data, kiedy może je świętować. Co znaczy Oliwia? Poznaj patronów Oliwi oraz cechy jej charakteru

Imieniny Oliwi - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Oliwi
fot. Shutterstock

Oliwia może celebrować swoje imieniny cztery razy w roku! Kiedy Oliwia najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Oliwi – kiedy obchodzimy?

Oliwia imieniny obchodzi 5 marca, 3, 10, 15 czerwca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Oliwii jest 10 czerwca. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu warto zapamiętać powyższe daty i złożyć Oliwi w dzień jej imienin specjalne życzenia.

Imieniny Olgi
Imieniny Oliwiera

Oliwia – znaczenie i pochodzenie imienia

Imię Oliwia to żeński odpowiedni imienia Oliwier. Zarówno historia pochodzenia imienia Oliwier, tak i Oliwia nie jest do końca znana. Jedni twierdzą, że Oliwia było już znane w starożytności i wywodzi się z łacińskiego słowa „olivia”, oznaczającego drzewo oliwne, które jest symbolem pokoju albo osobę, która hoduje oliwki. Druga teza, mówi, że imię wymyślił Szekspir – specjalnie dla bohaterki swojego „Wieczoru Trzech Króli”. W Polsce imię cieszy się coraz większą popularnością.

Jaka jest Oliwia? Charakterystyka osób o imieniu Oliwia

Kobiety noszące imię Oliwia, to osoby czerpiące radość z najmniejszych rzeczy. Słyną z pozytywnej energii, którą zarażają inne osoby. Bardzo szybko nawiązują kontakty z innymi osobami i są gotowe do dużych poświęceń w imię przyjaźni.

Oliwia jest duszą towarzystwa, jest rozumiana i akceptowana przez wszystkich znajomych ze względu na swoją szczerość i chęć niesienia pomocy innym. Kobiety o tym imieniu nie wdają się w konflikty, zawsze znajdują rozwiązanie w stresowej sytuacji i dokładnie wiedzą, jak mają się zachować. Oliwia walczy o swoje, ale woli załatwiać sprawy kulturalnie i ewentualnie znajdować kompromisy. Kobiety noszące to imię lubią o siebie dbać i zawsze są modnie ubrane. Chętnie również przyjmują gości do swojego nieskazitelnie czystego domu.

Oliwia ceni sobie harmonie oraz ognisko rodzinne, w którym dba o tradycje. Oliwka jest kobietą mądrą i uczuciową, posiadającą w sobie duże pokłady empatii. Jest również lojalnym i oddanym przyjacielem. W jej towarzystwie łatwo odzyskać równowagę psychiczną, zawsze służy dobrą radą i pomocą dla najbliższych. Oliwia nie lubi szaleństw, jeśli ma wybierać pomiędzy imprezą, a spędzeniem czasu w domu, bez wahania łapie za ulubioną książkę. Oliwia również lubi spędzać czas na zakupach i na poznawaniu świata poprzez dalekie podróże.

W pracy kobiety noszące to imię skrupulatnie wykonują powierzone im obowiązki. Oliwia jest lojalnym pracownikiem. Pracodawcy cenią ją za oddanie, zaangażowanie i punktualność, należy również do osób kreatywnych. Świetnie sprawdzi się we własnym biznesie, bowiem duże obowiązki, czy też odpowiedzialność nie robią na niej wrażenia. Dzięki swojemu opanowaniu oraz charyzmie często osiąga zamierzone cele.

W relacjach damsko męskich Oliwia woli stałe relacje od przelotnych romansów. Marzy o partnerze, który będzie z nią na dobre i na złe. Szuka w nim lojalności i oparcia. Sama sprawdzi się idealnie zarówno w roli partnerki, jak i mamy.

Patroni Oliwi

Patronką kobiet noszących imię Oliwia, jest św. Oliwia z Brescii, która została aresztowana za czasów prześladowania chrześcijan. Sędzia Aureliusz wymagał od niej złożenia ofiary bogom, św. Oliwia wyznała jednak wiarę w jednego Boga – Stworzyciela nieba i ziemi za co została skazana na śmierć poprzez tortury. Jest patronką szczęśliwej podróży.

Kolejną patronką kobiet o imieniu Oliwia jest Oliwia z Palermo, którą w wieku 13 lat porwano i przewieziono do stolicy Tunezji, gdzie stała się chrześcijanką. Oliwie za nawrócenie spotkała kara – została porzucono ją w lesie wśród dzikich zwierząt, z którymi przeżyła kilka lat. Po schwytaniu przez myśliwych Oliwia zaczęła ich nawracać, co nie spodobało się władcy Tunisu, który skazał ją na śmierć przez tortury.

Oliwia – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Oliwia? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Oliwia są: Oliwcia, Oliwka, Oliwa, Oli, Olinia, Olisia, Ola, Oleńka, Olunia, Olusia, Oluśka, Liwia, Liwka. 

Oliwia - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Oliwia ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • łacina - Oliva
  • angielski - Olive, Olivia
  • niemiecki - Oliva, Olivia
  • francuski - Olive, Olivia
  • hiszpański - Oliva, Oliv.

Życzenia imieninowe dla Oliwi

Oliwia imieniny obchodzi 5 marca, 3, 10 czerwca. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Oliwii jest 10 czerwca.Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Oliwia ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Jak zapach konwalii pobudza marzenia,
tak ty przyjmij od nas gorące życzenia:
zdrowia, szczęścia i dużo wrażeń
oraz spełnienia wszelkich marzeń.

***
Dzień radosny, dzień jedyny –
dzisiaj Twoje Imieniny!
Zdrowia, szczęścia, powodzenia
życzę Tobie w Dniu Imienia!

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci przesłać garść dobrego humoru,
porcję zdrowia, łyk dobrego szampana i szczery uścisk dłoń

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.