Zamknij

Imieniny Norberta - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Norberta

28.04.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:38

Norbert swoje imieniny najczęściej celebruje w czerwcu, jednak to nie jedyna dana kiedy może je świętować. Poznaj znaczenie imienia, patrona osób o imieniu Norbert i jego cechy charakteru.

Imieniny Norberta - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Norberta
fot. Shutterstock

Norbert może celebrować swoje imieniny tylko dwa razy w roku! Kiedy Norbert najczęściej obchodzi imieniny? Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Norberta – kiedy obchodzimy?

Imieniny Norberta najczęściej są obchodzone 6 czerwca oraz 5 grudnia, jednak ta pierwsza dana cieszy się większą popularnością. Jeśli masz bliską osobę o imieniu Norbert i zbliżają się akurat jego imieniny lub są dziś, koniecznie musisz złożyć mu najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

Norbert – znaczenie i pochodzenie imienia

Norbert to cieszące się dużą popularnością imię męskie, znane w Polsce już od XIII wieku. Imię to pochodzi od słów „nord”, czyli północ i „beraht”, co można dumnie tłumaczyć jako "Sławny mąż północy" lub "Ten, który wsławił się na północy". Jego żeńskim odpowiednikiem jest Norberta. Imię to powstało na gruncie języka niemieckiego
Imieniny Nikodema
Imieniny Nikoli
Imieniny Nadii

Jaki jest Norbert? Charakterystyka osób o imieniu Norbert

Mężczyźni o imieniu Norbert to osoby w gorącej wodzie kąpane, bardzo często posiadają również słomiany zapał. Norbert bardzo często nie kończy wykonywanych przez siebie zadań, którymi nagle traci zainteresowanie. Mężczyźni o tym imieniu bywają bardzo szczerzy, nie owijają w bawełnę. Norbert walczy również z plotkami i kłamstwem, którego nienawidzi. Norbert bardzo szybko przyzwyczaja się do warunków, w jakich przyjdzie mu żyć. Cechuje się syntetyczną inteligencją i bardzo dobrą wrodzoną pamięcią.

Mężczyźni noszące to imię są osobami rozgadanym o niezaprzeczalnym uroku osobistym, stąd też są bardzo lubiani i otaczają się wieloma osobami. Norbert to oddany przyjaciel, jest osobą wyrozumiałą oraz empatyczna. Lubi być w centrum zainteresowania, w wolnym czasie chętnie podróżuje i imprezuje ze swoimi przyjaciółmi. Chętnie zaraża swoim dobrym humorem. Norbert posiada świetnie rozwiniętą intuicję, którą bardzo szybko potrafi rozszyfrować złe zamiary drugiej osoby.

W pracy osoby o tym imieniu mają niestety ciężej niż w kontaktach towarzyskich. Norbert bardzo często nie wywiązuję się z powierzonych mu zadań, ponieważ szybko traci do nich zapał, przez co miewa kłopoty. Cechuje go jednak ciekawość i solidność. Norbert ma charakter przywódczy, lubi rozkazywać ludziom, dzięki tej umiejętności świetnie sprawdziłby się na kierowniczym stanowisku. Ma zdolności matematyczne i analityczne. Często zbyt pochopnie podejmuję decyzje co wiążę się z późniejszymi konsekwencjami. Norbert świetnie sprawdziłby się jako geodeta, inżynier czy nauczyciel przedmiotów ścisłych bądź analityk.

Norbertowi nie można zarzucić braku uroku osobistego, co skutkuję ciekawością oraz powodzeniem u płci pięknej. Wobec kobiet Norbert bywa nieśmiały, nie jest również skory do przelotnych romansów. Norbert jest uprzejmości i delikatności w stosunku do kobiet, do których bywa również nieśmiały. Mężczyźni o tym imieniu decydują się z reguły na poważne, długotrwałe relacje, można mieć wtedy pewność, że Norbert pozostanie wierny i lojalny w stosunku do drugiej połówki. Ciężko przychodzi mu wybaczanie, szczególnie jeśli chodzi o porażki uczuciowe, czy emocjonalnie. Norbert jest czułym i kochającym partnerem, świetnie sprawdzi się również w roli taty. Jest osobą bardzo opiekuńczą i nigdy nie pozwoli, aby bliskim stała się krzywda.

Patroni Norberta

Patronem osób o imieniu Norbert jest św. Norbert pochodzący z Xanten znajdujących się w Nadrenii. Św. Norbert był wędrownym kaznodzieją, który wprowadzał reformy gregoriańskie. Z jego inicjatywy powstali norbertanie będący nowym zakonem. Św. Norbert był również arcybiskupem magdeburskim, arcybiskupem Pomorza i Polski oraz kanclerzem cesarskim.

Norbert – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Norbert? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Norbert są: Norbercik, Norbi, Norbertuś, Norbik, Norbuś, Norbek, Norbeczek, Norek, Bert, Bercik, Bertek.

Norbert - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Norbert ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • angielski: Norbert
  • niemiecki: Bert, Bertus, Norbert
  • hiszpański: Norberto
  • włoski: Norberto
  • portugalski: Norberto.

Życzenia imieninowe dla Norberta

Imieniny Norberta najczęściej są obchodzone 6 czerwca oraz 5 grudnia, jednak ta pierwsza dana cieszy się większą popularnością. Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Norbert ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Jak zapach konwalii pobudza marzenia,
tak ty przyjmij od nas gorące życzenia:
zdrowia, szczęścia i dużo wrażeń
oraz spełnienia wszelkich marzeń.

***
Dzień radosny, dzień jedyny –
dzisiaj Twoje Imieniny!
Zdrowia, szczęścia, powodzenia
życzę Tobie w Dniu Imienia!

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci przesłać garść dobrego humoru,
porcję zdrowia, łyk dobrego szampana i szczery uścisk dłoń

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.