Zamknij

Imieniny Niny - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Niny

28.04.2021
Aktualizacja: 28.04.2021 13:26

Nina najczęściej celebruje swoje imieniny w styczniu. Poznaj inne daty imienin Niny, patrona osób o tym imieniu i cechy charakteru Niny.

Imieniny Niny - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Niny
fot. Shutterstock

Nina może celebrować swoje imieniny aż siedem razy w roku! Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu koniecznie skorzystaj z naszego imiennika i wybierz dla niej najpiękniejsze życzenia imieninowe!

Imieniny Niny – kiedy obchodzimy?

Imieniny Niny najczęściej są obchodzone 14 stycznia, 17 stycznia, 3 maja, a także 15 grudnia. Nina może świętować 7 razy w roku. Najpopularniejszą datą, podczas której Nina celebruje swoje święto jest 14 stycznia.

Nina – znaczenie i pochodzenie imienia

Nina to żeńskie imię współczesne, o nie do końca wyjaśnionym pochodzeniu. Jest współczesną formą, zdrobnieniem imienia Janina lub Antonina, jednak obecnie funkcjonuje jako samodzielne imię. Najprawdopodobniej imię Nina pochodzi od imienia Ninos, oznaczającego „Bóg jest łaskawy”. Nosił je mityczny założyciel Ninwy i impreium asyryjskiego. Inne księgi mówią, że Nina jest to imię przekształcone od imienia Janina, pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska).

Imieniny Nikoli
Imieniny Nadii
Imieniny Nikodema

Jaka jest Nina? Charakterystyka osób o imieniu Nina

Kobiety o imieniu Nina zazwyczaj owiane są tajemnicą. Nina jest bardzo lubiana w towarzystwie, jednak woli samotność, jest nieufna i bardzo ostrożna w nawiązywaniu nowych kontaktów towarzyskich. Osoby noszące to imię zazwyczaj są dość skryte, ukrywają swoje emocję, przez co wydają się być obojętne i nieczułe, jednak to nieprawda. Nina przybiera taką postać ponieważ boi się być zraniona, broni się przed tym.
Nina silnie i ciężko przeżywa swoje porażki, potrzebuje wtedy wsparcia i osoby, której mogłaby się zwierzyć. Ma jedynie kilka przyjaciół, którym naprawdę ufa. Nina bardzo często opiekuję się bliskimi, jest wierną przyjaciółką i zawsze służy pomocą i radą. Nina ostrożnie dobiera sobie przyjaciół, ciężko daję się również poznać drugiej osobie.

Nina nie przepada za nauką oraz pracą w grupie, jest indywidualistką – wszystko robi sama, unika kontaktu ze światem i może wydawać się trochę dzika. Kobiety te mają doskonałą pamięć, bardzo dobrze rozwiniętą intuicję i są ciekawe świata. Nie są również przychylne dla osób, które narzucają im swoje zdanie. W pracy bardzo sumiennie wykonuję swoje obowiązki, jest cichym pracownikiem, nie wygłasza przemów i nie lubi być w centrum zainteresowania.

Nina ze względu na swoją tajemniczość i zagadkowość bardzo interesuję płeć przeciwną. Jednak Nina nie przepada za przelotnymi romansami, jeśli już zdecyduje się z kimś związać, jest to poważny i długi związek. W swoim partnerze szuka oparcia i lojalności. Świetnie sprawdzi się jako mama i żona, będzie również doskonałą opiekunką ogniska domowego, dla rodziny jest w stanie poświęcić karierę. Dużą wagę przywiązuję do uczuć i emocji jakie panują w związku. Nina może wydawać się nieczuła i obojętna jednak, to tylko pozory, w głębi duszy wszystko przeżywa dwa razy bardziej niż inne osoby. Ciężko przebacza wyrządzone jej krzywdy i jest wrażliwa na porażki, szczególnie te emocjonalne. Potrafi szybko przywiązać się do drugiej osoby.

Patroni Niny

Patronem osób o imieniu Nina jest św. Nino, znana także jako Nino oraz Nona. Jest św. zarówno Kościoła katolickiego jak i prawosławnego i ormiańskiego. Zasłynęła uzdrawiając śmiertelnie chorą żonę króla Gruzji. Który w nagrodę wybudował jej kościół, do którego mogli przyjechać księża z Konstantynopola, ochrzcili oni rodzinę królewską i w ten sposób dokonano chrystianizacji Gruzji.

Nina – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Nina? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Nina są: Ninka, Nini, Ninuś, Ninek, Nincia, Ninusia, Ninunia, Ninia, Nini, Nena.

Nina - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Nina ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • łacina: Nina
  • włoski: Nina
  • angielski - Nina
  • rosyjski - Nina
  • francuski - Nina.

Życzenia imieninowe dla Niny

Imieniny Niny obchodzone są aż siedem razy w ciągu roku! Chodzi o następujące daty: 14. stycznia, 14. lutego, 1. marca, 3. maja, 12. czerwca, 24. czerwca, 27. października, 4. listopada, 15. grudnia. Imieniny Niny najczęściej są obchodzone 14 stycznia, 17 stycznia, 3 maja, a także 15 grudnia. Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Nina ma dziś imieniny, czym prędzej złóż jej życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Jak zapach konwalii pobudza marzenia,
tak ty przyjmij od nas gorące życzenia:
zdrowia, szczęścia i dużo wrażeń
oraz spełnienia wszelkich marzeń.

***
Dzień radosny, dzień jedyny –
dzisiaj Twoje Imieniny!
Zdrowia, szczęścia, powodzenia
życzę Tobie w Dniu Imienia!

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci przesłać garść dobrego humoru,
porcję zdrowia, łyk dobrego szampana i szczery uścisk dłoń

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.