Zamknij

Imieniny Neli - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Neli

28.04.2021 16:48
Kiedy wypadają imieniny Neli?
fot. Shutterstock

Imieniny Neli wypadają 3 razy w roku. Zobaczcie kiedy, czym charakteryzują się kobiety o tym imieniu i jakie życzenia imieninowe dla Neli będą odpowiednie.

Nela to piękne imię o nietypowym znaczeniu. Nie jest jednak aż tak popularne w naszym kraju, w związku z czym także daty imienin Neli nie wypadają zbyt często. Kobiety, które noszą to imię, mogą świętować imieniny trzy razy w roku. Zazwyczaj jednak w lecie organizują obchody swojego imienia.

Zobaczcie, kiedy konkretnie wypadają imieniny Neli i jakie życzenia imieninowe będą dla niej odpowiednie. Przedstawiamy wam także charakterystykę pań o tym imieniu. Są to bowiem naprawdę temperamentne kobiety. 

Zobacz także:  Imieniny Nadii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Nadii

Imieniny Neli – kiedy obchodzimy?

Najpopularniejsze imieniny Neli wypadają 18 sierpnia. Wówczas jubilatki mogą zorganizować letnie przyjęcie. Jeżeli jednak nie chcą obchodzić imienin w wakacje, mają jeszcze dwie inne daty do wyboru.

Imieniny Neli możemy obchodzić także wiosną – 31 marca. Niektóre panie natomiast mogą wybrać jesień. Imieniny Neli wypadają bowiem także 10 listopada.

O tym, kiedy obchodzi się imieniny, zazwyczaj świadczy bliskość tej daty do dnia naszych urodzin. Coraz częściej jednak dzień imienin wybiera się w zgodzie z własnymi upodobaniami.

Znaczenie i pochodzenie imienia Nela

Według źródeł imię Nela dawniej nie było samodzielne. Dopiero po latach rodzice zaczęli w ten sposób nazywać swoje dzieci.

Spekuluje się, że jest to imię pochodzące od takich jak Petronela lub Kornelia. Od wielu stuleci stosowane jest jednak samodzielnie.

W Polsce to imię pojawiło się w XIV wieku. Zdaniem niektórych może być też wynikiem spolszczenia angielskiego lub francuskiego imienia Nelly.

Zobacz także: Imieniny Niny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Niny

Jaka jest Nela? Charakterystyka kobiet o tym imieniu

Kobieta o imieniu Nela jest zawsze wesoła i towarzyska. Tryska optymizmem, w związku z czym potrafi też zarażać innych swoim dobrym humorem. Rzadko się smuci, a jeszcze rzadziej okazuje, że coś ją martwi. Jest otwarta na świat i ludzi. Lubi próbować nowych rzeczy i z reguły nie boi się poznawać nowych miejsc i osób.

Nela jest kobietą szczerą i życzliwą. Nie lubi kłamać, a gdy już to robi, łatwo można to rozpoznać. Jest osobą tolerancyjną. Ważne są dla niej uczucia i myśli innych. Ma w sobie spore pokłady empatii i zawsze pomoże słabszym oraz potrzebującym. Śmiało zatem można się do niej zwrócić z problemem. Ona bowiem nigdy nie ocenia, tylko stara się wesprzeć każdego.

Nela jest osobą, która ma wiele pasji i talentów. Interesuje się sztuką, ale też modą. Ma artystyczne usposobienie, a do tego lubi dbać o siebie i czuć się atrakcyjnie. To dodaje jej pewności siebie. A nie można Nelom odmówić tego, że potrafią zwrócić na siebie uwagę – zarówno wyglądem, jak i charakterem. Nela nie boi się eksperymentować z modą, przez co prawdziwy z niej oryginał.

Nela jest numerologiczną piątką. Oprócz łagodnego i wesołego usposobienia, jest skazana na popularność. Zawsze jest sprawiedliwa i stała w uczuciach. Rzadko zmienia zdanie, zwłaszcza w ważnych kwestiach. Jest słowna i można jej zaufać. Oprócz tego często unosi się honorem i ma ogromne poczucie przyzwoitości. Dlatego też jest skłonna do stania się autorytetem dla innych ludzi. Zwłaszcza w dziedzinach, w których czuje się pewnie i na których się zna.

Patroni Neli

Jeżeli zastanawiasz się, jakie są imiona do bierzmowania, Nela raczej nie będzie dobrym wyborem. Jest to bowiem imię, które wywodzi się z innych jako skrót. Dlatego też w spisie nie ma patronek o imieniu Nela.

Jeżeli bardzo podoba ci się to imię i chciałbyś przyjąć podobne, zawsze możesz sięgnąć np. po Helenę. Jest to patronka farbiarzy, wytwórców igieł i gwoździ. Do niej modlą się też rolnicy, gdy chcą prosić Boga o bogate plony. Jest to o wiele popularniejsze imię, o czym świadczyć może chociażby to, że imieniny Heleny wypadają aż osiem razy do roku.

Zobacz także: Imieniny Nikoli – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Nikoli

Nela – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Nela jest piękne i równie ładnie brzmi w innych językach.

 • Angielski: Nell, Nelly, Nellie,
 • francuski: Nelly, Nelie, Nellie, Nella, Nell,
 • hiszpański: Nella,
 • włoski – Nella,
 • niemiecki: Nelli, Nelle.

Zdrobnienia imienia Nela

Choć samo imię Nela uznawane jest za skrót, przyjaciele kobiet, które je noszą, mają sposoby na to, żeby zwracać się do nich jeszcze krócej. Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to:

 • Nel,
 • Nelka,
 • Nelusia,
 • Nelunia,
 • Nelcia,
 • Neli.

Życzenia imieninowe dla Neli

Przedstawiamy najpiękniejsze życzenia imieninowe dla Neli. Te wierszyki z pewnością spodobają się każdej kobiecie o tym niezwykłym imieniu.

Jak masz na imię, dobrze to wiem,
dlatego życzenia do Ciebie ślę.
Życzę radości, pięknej miłości,
marzeń spełnienia i powodzenia!

***

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały,
by co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały.
By nigdy nie było porannej pobudki
i wiał wiatr specjalny co rozwiewa smutki.

***

W każdej chwili, zawsze, wszędzie
Niech Ci w życiu dobrze będzie!
Niech Cię dobry los obdarzy
Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Zobacz także, kiedy wypadają:

Życzenia pochodzą ze stron: smiesznezyczeniaurodzinowe.pl, naszemiasto.pl.