Zamknij

Imieniny Nadii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Nadii

28.04.2021
Aktualizacja: 18.08.2021 13:38

Imieniny Nadii najczęściej obchodzimy w maju. Jednak to nie jedyna data, kiedy może je celebrować. Skorzystaj z naszego imiennika aby poznać inne daty imienin, patrona Nadii i cechy jej charakteru.

Imieniny Nadii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Nadii
fot. Shutterstock

 Nadia to dość niespotykane imię w naszej kulturze. Czy wiesz kiedy Nadia obchodzi swoje imieniny? Jeśli jakaś znasz, nie zapomnij w tym ważnym dniu złożyć jej życzeń, jeśli nie masz okazji zrobić tego osobiście możesz wysłać SMS-a w postaci wierszyka, bądź imieninową kartkę!

Imieniny Nadii – daty

Imieniny Nadia najczęściej obchodzimy 15. maja. To jednak niejedyna data, kiedy Nadia celebruje swoje imieniny, może je jeszcze świętować: 1. sierpnia i 30. września. Dobrze jest pamiętać o tych datach, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Nadii, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Imieniny Nikoli
Imieniny Niny
Imieniny Norberta

Nadia – znaczenie i pochodzenie imienia

Jest to imię o korzeniach grecko-rzymskich, coraz częściej nadawane w Polsce nowo narodzonym dziewczynkom. Nadia to imię żeńskie będące skróconą formą imienia Nadzieja – jednej z cnót wiary.Pochodzi od rosyjskiej wersji tego imienia – Nadieżdy. Szczególnie spopularyzowało się we Francji. Imię Nadia nie należy do najpopularniejszych, nosi je mniej niż 2 tys. Polek.

Jaka jest Nadia? Cechy osobowości osób o tym imieniu Nadia

Nadia to pozytywna osoba, która swoim humorem zaraża innych. Jest niepoprawną optymistka. Zawsze szuka pozytywnych stron i nie ma dla niej sytuacji, czy problemu, którego nie da się rozwiązać. Łatwo nawiązuję nowe znajomości, ludzie lgną do niej, chcąc zaczerpnąć choć odrobinę jej pozytywnego nastawienia. Otoczona jest wiankiem znajomych i przyjaciół. Kobiety o imieniu Nadia są bardzo energicznymi osobami, nie potrafią usiedzieć długo w jednym miejscu. Nadia jest bardzo promocja i życzliwa, obdarza wszystkich szacunkiem. Jednak natura Nadii jest dwoista, rzadko komu Nadia pozwala się poznać z obu stron. Kobiety o tym imieniu pragną być podziwiane i bardzo lubią być błyszczeć w towarzystwie i być w centrum uwagi. Niekiedy Nadia zachowuje się hałaśliwie i ekstrawagancko, przez co jest postrzegana jako zarozumiała osoba. Wyróżnia ją szczerość, nie potrafi utrzymać języka za zębami. Nie zawsze jest to dobrze odbierane przez drugą stronę.

Nadia od przelotnych romansów woli stałe związki, ma poukładane życie rodzinne, które jest dla niej wielkim oparciem. Nadia świetnie sprawdza się jako pani domu, bardzo troszczy się o rodzinę, w związku stawiając na więź duchową, lojalność i partnerstwo. Jej łagodność może jednak się znudzić i czasowo doprowadzić do monotonności w związku.

Jest kobietą mądrą i należy do osób bardzo ambitnych. Postrzegana jest wśród innych jako zarozumiała.
Jest osobą również dumną, dlatego robi wszystko, aby być lepsza od innych i zdobywać laury uznania. Zawodowo Nadia sprawdzi się w branżach, gdzie niezbędna jest kreatywność i nieokiełznana energia. Lepiej będzie się czuła prowadząc własną firmę.

Patroni Nadii

Patronką kobiet noszących to imię jest święta Nadzieja. Żyła ona w I wieku, była siostrą dwóch innych dziewcząt wyniesionych na ołtarze (Wiary i Miłości) oraz córką świętej Zofii. Wszystkie padły ofiarą prześladowań chrześcijan.

Nadia – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Nadia? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Nadia są: Nadziejka, Nadka, Natka, Nata, Nat, Nada, Nadusia, Nadunia, Naduśka, Nadzia, Dinka, Dinusia, Dula, Dusia, Nad, Nadi, Nadik.

Nadia - odpowiedniki imienia w językach obcych

Ogólnie przyjętą formą jest Nadia. Jednak możemy się spotakać również z innymi formami takimi jak:

  • angielski - Nadine, Hope
  • niemiecki - Nadja, Nadine
  • francuski - Nadia, Nadine
  • hiszpański - Esperanza
  • włoski - Speranza.

Imieniny Nadii – życzenia z okazji imienin

Nadia imieniny świętuje najczęściej 15. maja. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Nadia i chcesz jej sprawić radość, wybierz życzenia pomysłowe i oryginalne, pokażesz tym samym swoje uczucia, zainteresowanie i co najważniejsze pamięć. Jeśli nie masz okazji złożyć życzeń osobiście, możesz zrobić to za pośrednictwem komunikatora, liczy się pamięć! Poniżej znajdziesz gotowe teksty życzeń imieninowych, które możesz wykorzystać w dowolny sposób.

W tym uroczystym dniu Twoich imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu. Uśmiechu w każdej sekundzie,
radości w każdej minucie,
przyjaźni w każdej godzinie,
szczęścia każdego dnia,
miłości przez całe życie!

***

W dniu Twych imienin życzę Ci wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu i zawsze otaczali Cię kochający ludzie.
***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zmieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

***

Uśmiechnij się solenizantko,
puchary szampanem napełnij prędko,
Twoi goście niech piją Twe zdrowie,
resztę później Ci dopowiem!