Zamknij

Imieniny Mili - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mili

18.04.2021 10:08
Imieniny Mili - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mili
fot. ---

Mila świętuje imieniny kilka razy w roku, ale najpopularniejszą datą imienin  Mili jest 30 czerwca. W ten dzień warto złożyć solenizantce życzenia imieninowe. Oryginalne wierszyki znajdziesz w naszym imienniku. Dowiesz się z niego także, skąd pochodzi imię Mila i jakie cechy ma osoba, która je nosi.

Imię Mila jest powstało wskutek krócenia imienia Emilia i funkcjonuje jako samodzielne imię, które jest coraz bardziej popularne w Polsce. Sprawdź, jakie cechy ma osoba, która nosi imię Mila, skąd pochodzi to imię i przeczytaj wierszyki imieninowe, które możesz wysłać Mili w dniu jej święta.  

Imieniny Mili – kiedy obchodzimy?

Ponieważ imię Mila powstało wskutek skrócenia imienia Emilia, Mila obchodzi imieniny w te same dni, co Emila, czyli 23 maja, 5 czerwca, 24 czerwca, 30 czerwca, 19 sierpnia, 24 sierpnia i 24 listopada. Najpopularniejszą datą imienin Mili jest jednak 30 czerwca. Tego dnia najwięcej kobiet o imieniu Mila świętuje swoje imieniny. W ten dzień warto wysłać do Mili życzenia imieninowe na przykład w postaci zabawnego wierszyka. Propozycje takich życzeń znajdziesz w naszym artykule.

Znaczenie i pochodzenie imienia Mila

Etymologia imienia Mila nie jest do końca jednoznaczna. Prawdopodobnie zostało ono utworzone jako skrót od imienia Emilia. Pochodzi z języka etruskiego i ma związek z rodem Emiliuszów. W Polsce nadal uznawane jest za dość oryginalne – w 2018 roku otrzymało je zaledwie 87 nowo narodzonych dziewczynek.

Jaka jest Mila? Charakterystyka osób o imieniu Mila

Kobieta o imieniu Mila jest niezwykle ciepła, życzliwa i opiekuńcza. Stwarza koło siebie miłą aurę, dlatego ludzie do niej lgną i chcą przebywać w jej towarzystwie. Jest też urodzoną altruistką – nie potrafi przejść obojętnie koło ludzkiego nieszczęścia, lubi się dzielić tym, co ma, i każdemu chciałaby pomóc. Niestety często robi to własnym kosztem, zapominając o swoich potrzebach.

Mila jest także osobą inteligentną, ciekawą świata i lubiącą dyskutować na różne tematy. Zawsze ma swoje zdanie w każdej sprawie, ale nigdy nie narzuca go innym. Potrafi cierpliwie wysłuchać czyichś argumentów i odpowiedzieć na nie taktowanie i z wielką klasą. Jej mocną stroną jest cierpliwość, której często inni jej zazdroszczą. Milę trudno wyprowadzić z równowagi, a jej największą siłą jest spokój. To dlatego często przejmuje dowodzenie w sytuacjach stresujących i mocno napiętych – potrafi zachować w nich zimną krew i obiektywnie spojrzeć na fakty.

Mila ma też łatwość w zarabianiu pieniędzy i robieniu biznesów. Finanse nie mają przed nią żadnych tajemnic, dlatego nie musi się martwić o swoją sytuację materialną. Nie obnosi się z tym jednak i nie jest zachłanna – żyje skromnie i chętnie dzieli się tym, co ma, na przykład biorąc udział w akcjach charytatywnych.

W relacjach z mężczyznami Mila początkowo jest skryta, zachowawcza i zamknięta w sobie, ale gdy przekona się, że może komuś zaufać, staje się wierną i oddaną partnerką, która dla bliskiej osoby jest w stanie zrobić wszystko.

Ponieważ Mila jest osobą bardzo inteligentną, sprawdzi się w wielu zawodach. Doskonale odnajdzie się w profesjach, które wymagają skupienia, cierpliwości i dokładności takich jak np. księgowa, analityk danych, tester oprogramowania czy korektor.

Przeczytaj również: Kobiety o tych imionach idą z mężczyzną do łóżka już na pierwszej randce. Nie mają zahamowań

Patroni Mili

Za patronkę wszystkich osób noszących imię Mila uznaje się świętą Emilię, a konkretnie Emilię de Vialar, która urodziła się 12 września 1797 roku w mieście Gaillac we Francji. Kobieta pochodziła z bardzo zamożnej rodziny, a jej rodzice dbali o jej dobre wykształcenie, dlatego posłali ją do przyklasztornej szkoły w Paryżu. Tam pewnego dnia Emilia dostała informację o śmierci swojej ukochanej matki, z którą była bardzo zżyta. Gdy wróciła do domu, zastała tam nową kobietę, którą pojął za żonę jej ojciec. Była to osoba chciwa, zła i samolubna, przez co często dochodziło do kłótni między Emilią a jej macochą. Tragedie, które dotknęły Emilię, nie zachwiały jednak jej głębokiej wiary. Dziewczyna postanowiła oddać się pomocy potrzebującym i ubogim. Zapraszał do domu chorych i cierpiących, opiekowała się nimi i troszczyła o nich. To tylko jeszcze bardziej złościło jej macochę, którą próbowała na wszelkie sposoby pozbyć się z domu pasierbicy.

W 1832 roku Emilia niespodziewanie otrzymała duży spadek po zmarłym dziadku. Postanowiła więc jak najszybciej wyprowadzić się z rodzinnego domu do odziedziczonej posiadłości, która szybko zaczęła zmieniać się w swego rodzaju zakon. Wokół Emilii gromadziły się bowiem inne dziewczęta, które tak jak Emilia chciały pomagać potrzebującym i oddać swoje życia służbie Bogu i ludziom. Zaczęły siebie nazywać Siostrami od Objawienia św. Józefa.

Święta Emilia zmarła w wieku 58 lat. Została beatyfikowana przez papieża Piusa XII w 1939 roku, a następnie kanonizowana przez tego samego papieża 24 czerwca 1951 roku.

Przeczytaj również: Już niedługo imieniny Anny! Jakie życzenia imieninowe będą dla niej idealne? 

Mila – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Mila ma również swoje odpowiedniki w innych językach, choć nie jest ich dużo. To imię występuje między innymi w językach:

  • angielskim -Mila, Milla
  • francuskim – Milla

Zdrobnienia imienia Mila

Jeśli chcesz zwrócić się czule do Mili, możesz użyć jednego z wielu zdrobnień tego imienia. Najpopularniejsze spieszczenia imienia Mila to Mili, Milusia, Milunia, Milka, Mimi, Mi.

Przeczytaj także: Kobiety o tych imionach są zbyt miłe. Asertywność nie jest ich mocną stroną

Życzenia imieninowe dla Mili

Jeśli wśród Twoich bliskich, znajomych czy rodziny jest ktoś o imieniu Mila, pamiętaj, by w dniu jej imienin złożyć jej życzenia. Możesz zainspirować się jednym z naszych wierszyków mielinowych, które na pewno wywołają uśmiech na twarzy Mili w dniu jej święta.

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki,

dziś są Twoje imieninki!

 

***

 

Twoje imię w kalendarzu,

To jest Twój szczęśliwy dzień,

Poczta kwiatów w korytarzu,

Już za chwilę spotka Cię!

Życzeń pęki weź do serca,

I uśmiechaj często się...

Smutków niech Ci nikt nie wkręca,

Dziś są imieniny Twe!

 

***

 

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zmieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

Zobacz także: Życzenia urodzinowe: śmieszne SMS i poważne wierszyki na urodziny

Zobacz także, kiedy wypadają: