Zamknij

Imieniny Mileny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mileny

18.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 13:33
Imieniny Mileny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mileny
fot. Shutterstock

Imieniny Mileny najczęściej świętujemy w styczniu i w maju. Co znaczy imię Milena? Jak imię to brzmi w innych językach? Skorzystaj z naszego imiennika!

Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny i coraz częściej o nich zapominamy, warto jednak sprawić przyjemność swoim bliskim, wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Imieniny Mileny – kiedy obchodzimy?

Milena imieniny obchodzi 24 stycznia, 1 marca, 24 maja, 30 czerwca i 22 lipca. Najczęściej są obchodzone 24 stycznia, a również 24 maja. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o imieniu Milena i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe.

Milena – pochodzenie i znaczenie imienia

Milena to imię pochodzenia starosłowiańskiego wywodzące się od męskich imion Miłosław i Miłobor. Imię to oznacza: miła, najmilsza.

Jaka jest Milena? Charakterystyka osób o imieniu Milena

Milena jest kobietą dyskretną, raczej skrytą, która nie zwraca na siebie uwagi, nie dyskutuje o własnych problemach w szerszym gronie. Jest dziewczyną spokojną, wrażliwą i bardzo uczuciową. Z reguły ma wszystko przemyślane i rzadko działa spontanicznie. Jest życzliwa dla ludzi, jednak na początku znajomości sprawia wrażenie skrytej. Rzadko się zwierza przyjaciołom, ale dzięki żywym reakcjom, od razu wiadomo, co czuje i myśli. Potrafi cieszyć się z drobnostek. Nie ulega marzeniom ani uczuciom, lecz kieruje się rozsądkiem.

Milena obdarzona jest wspaniałym poczuciem humoru, nie znosi stagnacji – musi być w ciągłym ruchu i realizować zwariowane pomysły, dlatego z łatwością zjednuje sobie przyjaciół. Milena starannie dobiera przyjaciół – jest co prawda otwarta na nowe znajomości, ale do swojego świata wpuszcza tylko nielicznych. Tylko ci najbliżsi mogą tak naprawdę zobaczyć Milenę z innej strony – otwartą, gadatliwą, a niekiedy nawet szaloną.

Kobiety o imieniu Milena pilnie pracuje nad sobą i wytrwale realizuje wyznaczane sobie cele oraz plany. Nie boi się przeciwności losu. Jest bardzo wytrwała, a ważną wartość stanowi dla niej perfekcja w działaniu. Jest dobrym pracownikiem, który sumiennie wykonuje swoje obowiązki, nie zdarza jej się zostawiać zadań na później. Żyje w zgodzie ze współpracownikami, którzy cenią ją za poczucie humoru. Wyróżnia się wielkim sprytem oraz sporą intuicją, dzięki którym osiąga to, na czym jej zależy. Kocha podróże i pracę w ruchu. Gdy awansuje albo przypadnie jej rola przodownika grupy, daje sobie jednak świetnie radę.

Milena nie narzeka na brak zainteresowania ze strony mężczyzn, potrafi zaimponować im swoją organizacją oraz zaradnością, mężczyźni widzą w niej idealną partnerkę na żonę i matkę swoich dzieci. Milena w relacjach damsko – męskich zachowuje dystans, nie jest zwolenniczką szybkich romansów. Kobiety o tym imieniu marzą o rodzinie i są jej w stanie bardzo dużo poświęcić, nie jest dla nich ważna kariera. Gdy Milena spotka na swojej drodze miłość życia będzie świetną partnerką, żoną i matką. W związkach z mężczyznami poszukuje przede wszystkim miłości, ceni wierność, oddanie partnera i jego wytrwałość w dążeniu do celu. Odstrasza ją natomiast niezaradność życiowa, lekkomyślność i brak manier.

Milena – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Milena ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • czeski: Milena
  • rosyjski - Milena
  • ukraiński - Milica
  • francuski: Mylene
  • angielski: Miley.

Zdrobnienia imienia Milena

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Milena? Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Mila, Milka, Milcia, Milunia, Milusia, Lena, Lenka, Leni, Lenia, Lencia, Milenka, Mileńka, Mili, Milkens, Milkson, Mill, Mille, Milson, Milton, Milu, Milucha, Milunia, Milusia, Milusińska, Miluszka, Milutka, Miluś, Miluśka, Miluńka, Mimi, Mina, Misia, Misza, Miszutka, Miłeczka, Miłka, Miśka, Mla, Myleen, Mylena.

Patroni Mileny

Imię to nie posiada swojej świętej lub błogosławionej patronki. Znane osoby o imieniu Milena to na przykład: Mila Jovovich - amerykańska aktorka, Mylene Farmer - francuska piosenkarka, Mylene Demongeot - aktorka, Milena Rosner - siatkarka, Milena Radecka - siatkarka, Milena Wójtowicz - pisarka, Milena Lisiecka - aktorka.

Życzenia imieninowe dla Mileny

Milena imieniny obchodzi 24 stycznia, 1 marca, 24 maja, 30 czerwca i 22 lipca. Najczęściej są obchodzone 24 stycznia, a również 24 maja. Jeśli chcesz wysłać do Milenie oryginalne i niespotykane życzenia imieninowe, możesz zainspirować się naszymi wierszykami specjalnie na tą okazję!Dostawać życzenia imieninowe jest zawsze miło, a więc nie zapomnij o swoich bliskich!

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

W tym uroczystym dniu Twoich imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

***

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w dniu imienin Tobie życzę

***