Zamknij

Imieniny Michaliny– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Michaliny

18.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 13:23
Imieniny Michaliny– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Michaliny
fot. Shutterstock

Imieniny Michaliny najczęściej obchodzimy w sierpniu. Co znaczy Michalina? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Marlena obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Michalina to imię żeńskie, które powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena. Kiedy Michalina celebruje swoje imieniny? Jeśli jakąś znasz koniecznie musisz zapamiętać tę datę, aby złożyć jej serdeczne życzenia z okazji imienin!

Imieniny Michaliny – kiedy obchodzimy?

Michalina imieniny obchodzi 19 czerwca, 24 sierpnia , 29 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Michaliny jest 24 sierpnia. Poznaj prawdziwe znaczenie imienia Marlena, jego pochodzenie. Sprawdź jego cechy i poznaj predyspozycje!

Michalina – pochodzenie i znaczenie imienia

Michalina to imię żeńskie to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, żeński odpowiednik imienia Michał. Oznacza: „któż jest jak Bóg”. Powstało najprawdopodobniej we Francji od imienia Michaela. Imię to nadawane jest w tej formie w Polsce przynajmniej od 1744 roku, natomiast już w Średniowieczu notowano jako żeński odpowiednik Michała łac. formę Michaelis, zdrobniale – Michałka.

Jaka jest Michalina? Charakterystyka osób o imieniu Michalina

Kobieta nosząca imię Michalina jest kobietą bardzo wrażliwą i romantyczną. Dla Michaliny rodzina jest bardzo ważna. Michalina jest kobietą dość nieśmiałą, małomówną i zdystansowaną. Posiada świetną intuicją oraz doskonałą pamięć. Wyróżnia się także dobrymi manierami i elegancją. Ważne jest dla niej poczucie stabilizacji, dlatego unika gwałtownych zmian. Mimo, że jest nie śmiała to potrafi przezwyciężyć największe życiowe problemy. Posiada tzw. szósty zmysł oraz wysoki iloraz inteligencji.

Michalina w kontaktach z ludźmi jest cicha i zamknięta w sobie, zachowuje dystans. Nie zwierza się ze swoich problemów, czy zamiarów. Woli spędzać czas sama ze sobą, nie lubi popularnych rozrywek, imprez, czy przebywania w tłumie. Jednak nie ocenia innych i nie patrzy na nikogo z góry. Przyjaźń dla Michaliny ma ogromne znaczenie, przyjaciół traktuje jak członków rodziny. Jest zazwyczaj nieufna i wrażliwa, dlatego jeśli do kogoś się przywiąże i przed nim otworzy będzie to przyjaźń na lata.

Kobiety o imieniu Michalina mimo swojej nieśmiałości i skrytego charakteru w pracy świetnie sobie radzą i z łatwością przezwyciężają nawet duże trudności. Michalina dzięki swojej świetnej intuicji posiada dar przewidywania etapów w swoim życiu, dzięki temu może się do nich przygotować. Nie odkłada niczego na później swoje obowiązki stara się wykonywać sumiennie, w pracy jest bardzo lubiana ze względu na swoją empatię i chęć udzielania innym pomocy. Posiada bardzo dobrą pamięć. Dla Michaliny duże znaczenie ma otoczenie i warunki miejsca pracy, do których szybko się przywiązuję. Kobiety o imieniu Michalina świetnie sprawdzą się na stanowisku księgowej, oraz w zawodach administracyjnych.
W miłości Michalina tak jak w życiu – jest nieśmiała. Czeka na swojego księcia na białym koniu, mimo że na brak powodzenia nie narzeka, ciężko jej znaleźć tego jedynego. Jest stworzona do bycia kochaną, bardzo chętnie rzuci wszystko i sprawdzi się jako kochająca żona, matka i perfekcyjna panią domu. W uczuciach jest stała, szuka prawdziwej miłości, od swojego partnera oczekuje wierności i oddania, a także czułości.

Patroni Michaliny

Patronem kobiet o imieniu Michalina jest św. Michalina, żyjąca w latach urodziła się w XIV wieku we włoskim Pesaro, w bogatej rodzinie hrabiowskiej. Siostra zakonna pochodząca z Madrytu. W 1859 roku założyła Instytut Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia w Madrycie zostając jego generalną przełożoną. Szybko powstawały kolejne placówki w innych miastach Hiszpanii.

Zdrobnienia imienia Michalina

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Michalina? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Michalina są: Marlenka, Marlenia, Marlencia, Marlenuś, Marlencia, Maria, Lena, Lenka, Lencia, Lenia.

Michalina - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Michalina posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • łacina: Michaëla
  • angielski: Michaela, Michaeline, Michelina, Michele
  • niemiecki: Michaela, Micheline
  • francuski: Micheline, Michelle, Michele
  • hiszpania: Miguela
  • włoski: Micaela, Michela, Michelina
  • rosyjski: Mihalina, Mihajlina
  • czeski: Michala, Michaela
  • słowacki - Michala, Michaela.

Życzenia imieninowe dla Michaliny

Michalina imieniny obchodzi 19 czerwca, 24 sierpnia , 29 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Michaliny jest 24 sierpnia. Jeśli to właśnie Michalina ma dziś urodziny, czym prędzej złóż jej życzenia! Warto pamiętać o bliskich w tak ważny dzień jakim są imieniny! Przedstawiamy poniżej propozycje życzeń imieninowych dla Michaliny! Wybierz najładniejsze i wyślij je za pomocą komunikatora, jeśli nie możesz złożyć ich osobiście!

Marzeń, o które warto walczyć!
Radości, którymi warto się dzielić!
Przyjaciół z którymi warto być!
Nadziei, bez której nie da się żyć!

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.
***

W dniu imienin przyjmij, proszę,
szczerych życzeń pełne kosze
W dobrym banku - sum bajecznych
dzieci zdrowych, ślicznych, grzecznych.
A urody - wciąż w rozkwicie…

***