Zamknij

Imieniny Marleny– kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Marleny!

17.04.2021
Aktualizacja: 17.04.2021 17:20
Imieniny Marleny– kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Marleny!
fot. Shutterstock

Imieniny Marleny najczęściej obchodzimy w październiku i wrześniu Co znaczy Marlena? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Marlena obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Marlena to imię żeńskie, które powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena. Czy wiesz kiedy Marlena obchodzi swoje imieniny? Poznaj znaczenie imienia Marlena. Co znaczy Marlena? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Marlena obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika i wybierz specjalne życzenia dla Marleny!

Imieniny Marleny – kiedy obchodzimy?

Imieniny Marleny najczęściej obchodzone są 23 października ale Marlena może obchodzić imieniny również: 12 września. Poznaj prawdziwe znaczenie imienia Marlena, jego pochodzenie. Sprawdź jego cechy i poznaj predyspozycje!

Marlena – pochodzenie i znaczenie imienia

Marlena to imię żeńskie pochodzenia niemieckiego, które powstało najprawdopodobniej poprzez połączenie imion Maria i Magdalena lub Maria i Helena. Inna teoria mówi, że imię to pochodzi od holenderskiego imienia Marleene będącego formą imienia Magdalena. Znaczenie tegoż imienia to „istota doskonała”.

Marlena - cechy osób o tym imieniu

Kobiety noszące imię Marlena to kobiety bardzo uparte i niezależne. Marzą o wielkiej karierze oraz życiu w dostatku, ale raczej starają się unikać ciężkiej pracy. Są bardzo pewne siebie i znają swoją wartość. Kobiety te są odważne i ambitne, dążą do celu wręcz po przysłowiowych trupach. Nie można odmówić jej jednak pomysłowości, skrupulatności oraz dobrego refleksu. Bywa niestety także leniwa i kapryśna. W kontaktach z ludźmi przede wszystkim poszukuje życzliwości i troskliwości. Ma wrodzony zmysł piękna, poezji oraz elegancji. Jest kobietą pobudliwą, wybuchową, istnym wulkanem energii.

Kobiety o tym imieniu poszukują w osobach opiekuńczości i życzliwości ponieważ bardzo późno dojrzewają. Marlena jest osobą bardzo towarzyską, lubi być w centrum zainteresowania i wzbudzać empatię, często angażuję wszystkich w swoje sprawy, prosi o doradztwo. Zdarza jej się żyć w swoim świecie i ubarwiać pewne sytuacje. Woli przyjaźnić się z mężczyznami, kobiety nie potrafią za nią nadążyć.

Marlena w pracy jest bardzo niezależna. Jest typem osoby, która ma skłonności do lenistwa oraz powolnego wykonywania swoich obowiązków, nieustannie się od nich miga oraz odkłada je na później. Marlena marzy o wielkiej karierze i wysokich pensjach, jednak często próżność wygrywa. Mimo to, nie brak jej pomysłowości i zaangażowania. Jest lojalnym pracownikiem i żyje w zgodzie z współpracownikami, stworzona jest jednak do twórczych i niezależnych prac.

W życiu miłosnym Marlena kieruje się częściej sercem, niż rozumem. Często sprawia wrażenie roztargnionej i niezdecydowanej. Potrafi kochać bardzo szybko i mocno i tego samego oczekuje od partnera. Ceni sobie również wierność i lojalność. Gdy spotka miłość swojego życia będzie oddaną i kochającą partnerką, zdolną do wielu wyrzeczeń i poświęceń. Marlena świetnie sprawdzi się jako mama i wspaniała żona. Rodzina pod jej opieką odnajdzie szczęście ponieważ najbliższe osoby dla Marleny są najważniejsze.

 Oto najmniej popularne imiona nadawane dzieciom w Polsce. Na liście wiele niespodzianek

Patron osób o imieniu Marlena

Patronką osób o imieniu Marlena jest Maria Magdalena z Magdali, utożsamiana z bezimienną grzesznicą z uczty faryzeusza Szymona oraz z Marią z Betanii. Według doniesień Maria Magdalena należała do ewangelicznych niewiast, które zostały uwolnione przez Jezusa Chrystusa ze szponów Szatana. Maria po wypędzeniu Szatana, towarzyszyła Chrystusowi w jego wędrówkach. Jej pamiątkę obchodzi się 22 lipca.

Marlena - zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Marlena? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Marlena są: Marlenka, Marlenia, Marlencia, Marlenuś, Marlencia, Maria, Lena, Lenka, Lencia, Lenia.

Kobiety o tych imionach lubią szokować. Zachowują się prowokacyjnie

Marlena - odpowiedniki w różnych językach

Imię Marlena posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • angielski: Marlene, Marlena
  • francuski: Marelne
  • hiszpański: Marlene
  • niemiecki: Marlen, Marlene, Marleen
  • włoski - Marlena.

Życzenia imieninowe dla Marleny

Imieniny Marleny możemy celebrować kilka razy w roku, najbardziej popularną datą jest:  23 października ale Marlena może obchodzić imieniny również: 12 września Jeśli to właśnie Marlena ma dziś urodziny, czym prędzej złóż mu życzenia! Warto pamiętać o bliskich w tak ważny dzień jakim są imieniny! Przedstawiamy poniżej propozycje życzeń imieninowych dla Marleny! Wybierz najładniejsze i wyślij je za pomocą komunikatora, jeśli nie możesz złożyć ich osobiście!

***

W Dniu Twojego Święta
Składam Ci życzenia
Aby się spełniły
Wszystkie Twe marzenia
Które są dla Ciebie
Jak słońce dla świata
Niech szczęśliwie płyną
Twe piękne Lata

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

***