Zamknij

Imieniny Marioli - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia Mariola i przeczytaj imieninowe wiersze!

17.04.2021
Aktualizacja: 17.04.2021 16:54
Imieniny Marioli - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia Mariola i przeczytaj imieninowe wiersze!
fot. Shutterstock

Imieniny Marioli najczęściej obchodzimy w marcu i maju. Co znaczy Mariola? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Mariola obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika.

Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny i coraz częściej o nich zapominamy, warto jednak sprawić przyjemność swoim bliskim, wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Imieniny Mariola – kiedy obchodzimy?

Mariola imieniny obchodzi: 25 marca i 3 maja. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o imieniu Mariola i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe.

Kobiety o tych imionach to prawdziwe femmes fatales. Łamią serce każdemu, kto się do nich zbliży

Mariola – pochodzenie i znaczenie imienia

Mariola jest to imię pochodzenia francuskiego będące poboczną formą imienia Maria. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa Mariolle, które oznacza: mały wizerunek Matki Boskiej. W Polsce znane od XIX wieku. Rozpowszechniło się w połowie XX wieku. Imię Mariola występuję głównie w Polsce oraz w Hiszpanii.

Mariola – cechy charakteru

Kobieta o imieniu Mariola jest osobą pełną energii, którą zaraża innych, można ją spotkać cały czas podczas działania. Mariola zawsze walczy z przeciwnościami losu, nigdy się nie poddaje, jest urodzoną działaczką i osobą, która dzielnie walczy o swoje. Uwielbia zaskakiwać i być w centrum uwagi. Kocha imprezy, szalone wypady, spotkania towarzyskie, chociaż przyjaciół ma niewielu. Jej wadami są cięty język oraz wybuchowa natura.

Kobiety o tym imieniu uwielbiają spędzać czas na imprezach i spotkaniach z bliskimi znajomymi. Mimo, że kochają poznawać nowych ludzi i spędzać z nimi czas nie mają wokół siebie wielu znajomych z powodu swojej wybuchowej natury i surowej oceny innych. Mariola nie jest osobą, która posiada dużą cierpliwość, zdarza jej się postępować pochopnie, pod wpływem emocji. W towarzystwie lubi zagłuszać innych i być w centrum zainteresowania, zazwyczaj wiedzie prym i zaraża swoją pogodą ducha i fantazją. Mariola kocha również wyróżniać się wyglądem, zawsze jest modnie ubrana i ma wykonany staranny makijaż.

W pracy kobiety o tym imieniu lubią twórcze działania. Mariola nie boi się ciężkiej pracy, rzetelnie wykonuje wszystkie powierzone jej obowiązki. Jest osobą odpowiedzialną i solidną, nie lubi narzekać, woli zarażać swoim entuzjazmem innych współpracowników, dlatego w pracy cieszy się dużą sympatią. Mariola jest osobą niecierpliwą, lubi poganiać innych i robić wszystko po swojemu, osiągając przy tym świetne rezultaty. Świetnie da sobie radę w zawodach polegających na kontaktach z ludźmi..

Mariola ze względu na swój charakter ma problemy ze znalezieniem drugiej połówki, jednak jest osobą niezwykle uczuciową i stworzoną do bycia kochaną. W miłości kieruję się często instynktem opiekuńczym, nie zwraca uwagi na niedojrzałych mężczyzn. Mężczyzna, który zdecyduje się związać z Mariolą musi być przygotowany na życie w którym nie ma nudy, a są ciągłe zmiany. Powinien również posiadać dużo cierpliwości i wyrozumiałości. Mariola świetnie sprawdzi się zarówno jako kochająca partnerka, pani domu, jak i opiekuńcza mama. Kobieta o tym imieniu dba o swoje gniazdo rodzinne, które daje jej motywacje do dalszego działania. Mariola choć zawsze jest bardzo pomocną osobą, to często sama potrzebuje wsparcia swoich najbliższych.

Mariola– odpowiedniki imienia w innych językach

  • angielski: Mariola
  • niemiecki: Mariola
  • francuski: Mariola
  • włoski: Mariola
  • czeski - Mariola.

Mariola – warianty i zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Mariola? Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Mariol, Mariolcia, Marioleczka, Mariolek, Mariolina, Mariolinka, Mariolka, Mariolla, Mariolunia, Mariolusia, Marioluś.

Mariola – patron imienia

Nie istnieje żadna święta oraz błogosławiona o imieniu Mariola. Patronką osób o tym imieniu jest najświętsza Maria Panna, matka Jezusa Chrystusa.

Kobiety o tych imionach idą z mężczyzną do łóżka już na pierwszej randce. Nie mają zahamowań

Życzenia imieninowe dla Marioli

Imieniny Marioli świętujemy dwa razy w ciągu roku. Chodzi o następujące daty: 25 marca i 3 maja. Pierwsza data jest najpopularniejsza - większość osób o imieniu Mariola świętuje swoje imieniny dnia 25 marca. Jeśli chcesz wysłać do Marioli oryginalne i niespotykane życzenia imieninowe, możesz zainspirować się naszymi wierszykami specjalnie na tą okazję!Dostawać życzenia imieninowe jest zawsze miło, a więc nie zapomnij o swoich bliskich!

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!

***

W tym uroczystym dniu Twoich imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

***

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w dniu imienin Tobie życzę

***