Zamknij

Imieniny Mariki – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mariki

18.04.2021
Aktualizacja: 18.04.2021 10:24
Imieniny Marik – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mariki
fot. Shutterstock

Marika obchodzi imieniny w lipcu i grudniu. Życzenia imieninowe dla Mariki, jak i znaczenie imienia oraz cechy charakterystyczne dla kobiet o imieniu Marika znajdziesz w naszym imienniku.

Jaka jest Marika? Jakie są jej zalety i wady? Skąd pochodzi imię Marika i kiedy obchodzimy imieniny Mariki? Dowiedz się i poznaj propozycje imieninowych życzeń dla Mariki.

Imieniny Mariki – kiedy obchodzimy?

Imieniny Mariki obchodzimy 16 lipca i 8 grudnia. Warto zapisać sobie te daty w kalendarzu, jeśli wśród bliskich lub znajomych masz kogoś o tym imieniu. W naszym artykule znajdziesz też życzenie imieninowe dla Mariki, które z pewnością sprawią jej radość, jeśli wyślesz jej je w dniu jej święta.

Przeczytaj również: Kobiety o tych imionach idą z mężczyzną do łóżka już na pierwszej randce. Nie mają zahamowań

Znaczenie i pochodzenie imienia Marika

Źródła nie podają jednoznacznie, skąd w języku polskim wzięło się imię Marika. Prawdopodobnie imię Marika pochodzi od imienia Maria i jest węgierską formą tego imienia. Może być także zniemczoną formą zdrobnienia Maryjka, które pojawia się w gwarach śląskich. Z języka hebrajskiego oznacza „być pięknym, wspaniałym”.

Jaka jest Marika? Charakterystyka osób o imieniu Marika

Kobiety o imieniu Marika są bardzo delikatne i wrażliwe, nie tylko w sposobie bycia, lecz także w podejściu do życia. Unikają spraw trudnych i wolą je omijać, są za to bardzo szczere i uczciwe, dlatego doskonale nadają się na przyjaciół. Jeśli macie przyjaciółkę o imieniu Marika, możecie być pewni, że skoczy za Wami w ogień. Marika jest też ufna, spontaniczna i uwielbia się bawić – ma w sobie wewnętrzne dziecko, którego nie zatraca nawet z wiekiem. To sprawia, że kobieta o ty imieniu przyciąga do siebie ludzi, ma wielu przyjaciół, a także adoratorów, którym trudno oprzeć się jej dziewczęcemu urokowi.

Nic dziwnego – Marika wie też, co zrobić, aby się podobać. Lubi być dobrze i modnie ubrana, dba o urodę, ale nie przesadza z zabiegami, bo ceni sobie naturalne piękno. Ponadto uwielbia kino, teatr i dobrą literaturę, dzięki czemu jest doskonałym partnerem do długich i pasjonujących rozmów.

Dla Mariki bardzo ważna jest w życiu miłość i rodzina. Jest oddana i lojalna wobec partnera i najbliższych – nie wyobraża sobie, by mogła nie stawiać ich na pierwszym miejscu. W mężczyźnie szuka przede wszystkim oparcia, zaangażowania, czułości i wyrozumiałości. Nie zniesie kłamstw i krętactwa, choć potrafi wiele wybaczyć. Jej serce łatwo zdobyć poprzez romantyczne gesty, na które jest bardzo łasa. Najlepszy związek Marika może stworzyć z numerologiczną szóstką, trójką i czwórką, najgorzej zaś będzie jej się układać z numerologiczną piątką.

Marika ma jednak także swoje wady. Bywa roztrzepana i źle zorganizowana, co niestety często odbija się na jakości jej pracy. Inni są jednak w stanie wiele jej wybaczyć, bo ona sama też jest wyrozumiał i pobłażliwa. Bywa też uparta, ale łatwo przekonać ją do swojego zdania, jeśli użyje się logicznych argumentów. Z tego powodu Marika jest trudnym przeciwnikiem w sporach, bo nie odpuści, póki nie zrozumie stanowiska drugiej strony. Z trudem znosi też porażki – zdecydowanie woli wygrywać, niż stać poza podium.

Kobieta o imieniu Marika doskonale sprawdza się w zawodowych artystycznych, związanych ze sztuką, a także w pracy, w której istotnym elementem jest nawiązywanie i podtrzymywanie dobrych relacji z klientami.

Przeczytaj także: Kobiety o tych imionach są zbyt miłe. Asertywność nie jest ich mocną stroną

Patroni Mariki

Za patronkę wszystkich kobiet o imieniu Marka uznaje się świętą Marię Magdalenę, która nie tylko towarzyszyła Jezusowi podczas jeg nauczania, lecz także była przy jego śmierci, stojąc pod krzyżem wraz z matką Jezusa. Maria Magdalena pomagała także złożyć ciało Ukrzyżowanego do grobu i to ona pierwsza w dniu zmartwychwstania zauważyła, że ciała Jezusa nie ma już w grobie, czym poinformowała apostołów. Dlatego też często nazywa się ją Apostłką Apostołów. Maria Magdalena jest też uznawana za patronkę wszystkich kobiet, fryzjerów, studentów i więźniów.

Marika – odpowiedniki imienia w innych językach

Ponieważ imię Marika pochodzi od imienia Maria, to w innych językach zazwyczaj jest tożsame z imieniem, od którego pochodzi:

  • angielski – Mary
  • francuski – Marie
  • hiszpański – Maria

Zdrobnienia imienia Marika

Jeśli chcesz czulej zwrócić się do Mariki, możesz użyć jednego ze zdrobnień tego imienia. Najpopularniejsze spieszczenia imienia Marika to: Maryśka, Marycha, Mariczka, Mari.

Życzenia imieninowe dla Mariki

Choć imienny nie są w Polsce obchodzone tak hucznie jak urodziny, to warto pamiętać o tej miłej okazji i złożyć solenizantowi w tym dniu życzenia imieninowe. W dniu imienin Mariki, czyli 16 lipca lub 8 grudnia możesz wysłać do osoby o tym imieniu poniższe wierszyki, które na pewno sprawią jej radość:

Promieni słońca w ciemności,
tęczowych barw w szarości,
niespodzianek w codzienności,
szalonych uczuć w oziębłości.

 

***

Twoje imię w kalendarzu
to jest Twój szczęśliwy dzień.
Poczta kwiatów w korytarzu
już za chwilę spotka Cię!
Życzeń pęki weź do serca
i uśmiechaj często się...
Smutków niech Ci nikt nie wkręca
dziś są imieniny Twe!

 

***

W dniu Twych imienin, w dniu Twego święta
serce mi bije, serce pamięta,
niech więc życzenia lecą listownie,
bo nie mam szansy przekazać słownie,
niech lecą prędko do swego celu,
niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.

Zobacz także: Życzenia urodzinowe: śmieszne SMS i poważne wierszyki na urodziny

Zobacz także, kiedy wypadają: