Zamknij

Imieniny Mariana – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mariana

17.04.2021
Aktualizacja: 24.04.2021 14:19
Imieniny Mariana – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Mariana
fot. Shutterstock

Imieniny Mariana najczęściej obchodzimy w lutym. Jak brzmi w innych językach? Poznaj znaczenie imienia Marian. Skorzystaj z naszego imiennika!

Marian może celebrować swoje imieniny aż osiem razy w roku! Co oznacza imię Marian? Jak brzmi w innych językach? Kiedy Marian najczęściej obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszych życzeń jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu!

Imieniny Mariana – kiedy obchodzimy?

Marian imieniny obchodzi: 9 lutego, 16 lutego, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 1 lipca, 19 sierpnia, 11 października i 17 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mariana jest 9 lutego. Jeśli masz bliską osobę o imieniu Marian i zbliżają się akurat jego imieniny lub są dziś, koniecznie musisz złożyć mu najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

Marian – znaczenie i pochodzenie imienia

Marian to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które oznacza mężczyznę należącego do rzymskiego rodu Mariuszów. Często mylnie uważane jest za męską formę imienia Maria. Imiona te łączy tylko podobne brzmienie, natomiast pochodzenie mają zupełnie inne. Imię Maria pochodzi z języka hebrajskiego, zaś Marian wywodzi się z Rzymu. W Polsce spotykane jest od XVIII wieku, obecnie coraz rzadziej nadawane. Zdaniem astrologów Marianowie stwarzają pozory osób spokojnych, ale w głębi duszy są wojownikami i zdobywcami. Kochają przygody i ryzyko. Imię to najlepiej służy osobom urodzonym pod znakiem Bliźniąt.

Imieniny Maksymiliana
Imieniny Marcela
Imieniny Miłosza

Jaki jest Marian? Charakterystyka osób o imieniu Marian

Mężczyzna o imieniu Marian jest ambitnym introwertykiem, nie lubi być w centrum zainteresowania, nie odnajduję się w kontaktach towarzyskich, woli spędzać sam ze sobą. Osoby o tym imieniu nie należą do wyrozumiałych, Marian chce być najlepszy i nie rozumie, że ktoś, może mieć inne zdanie. Nie potrafi również pogodzić się z porażką. Konsekwentnie, a nawet czasami po trupach dąży do wyznaczonych przez siebie celów. Często kieruje się jedynie własnym zdaniem, nie pytając o nie nikogo innego. Marian nie ufa ludziom, często zachowuję się wobec innych niekulturalnie, surowo oceniając innych.

Marian wbrew swojej naturze, to wierny i oddany przyjaciel, osoba, której da się poznać będzie miała w nim prawdziwe oparcie. W świecie Mariana nie ma miejsca na imprezy, czy stratę czasu na poznawanie nowych osób, dominuję tam logika. Marian nie zna również pojęcia „spontaniczność”, jego życie biegnie zaplanowanym tempem. Osoby o tym imieniu są zdobywcami, dla których najważniejsze jest bycie najlepszym. Marian wzbudza niechęć innych ludzi, ma on opinie zarozumiałego człowieka.

Dzięki silnemu charakterowi, jaki posiada i wytrwałości w dążeniu do celu Marian często zasiada na kierowniczych stanowiskach. Potrafi przejąć dowodzenie i przekonać współpracowników do swojego zdania. Praca nie sprawia mu przyjemności, jedynie co go interesuję to pieniądze i sukces, który zazwyczaj szybko osiąga. W działaniu kieruje się logiką i własnym doświadczeniem, nie przyjmuję porażek.
Marian, mimo że ma naturę introwertyka jest bardzo uczuciowy dla swoich najbliższych. Nieczęsto zdarza mi się uzewnętrzniać emocje. W kontaktach damsko-męskich jest typem zdobywcy. Kobieta, która zdecyduje się z nim związać musi posiadać dużo cierpliwości, ponieważ mężczyznom o tym imieniu sprawia satysfakcje rola niegrzecznego, dominującego mężczyzny. Potrafi być zaborczy i zawistny. Nie śpieszy się do założenia własnej rodziny ponieważ bardziej zależy mu na osiągnięciu sukcesu i wysokiego wynagrodzenia za swoją pracę.

Patroni Mariana

Osoby o tym imieniu mają za patrona Św. Marian z Auxerre – zakonnik francuski pochodzący z Berry. Po jego śmierci w 488 roku za przyczyną cudownych uzdrowień, zaczęły się pielgrzymki wiernych do jego grobu.

Marian – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Marian? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Marian są: Maniek, Maniutek, Maniuś, Marianeczek, Marianek, Mariano, Mario, Maryjan , Maryś.

Marian - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Marian ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • łacina - Marcus
  • włoski - Marco
  • niemiecki - Markus, Mark, Marc
  • angielski - Mark
  • francuski - Marc
  • hiszpański - Marco, Marcos.

Życzenia imieninowe dla Mariana

Imieniny Mariana obchodzone są aż dwanaście razy w ciągu roku! Chodzi o następujące daty:  9 lutego, 16 lutego, 29 kwietnia, 30 kwietnia, 1 lipca, 19 sierpnia, 11 października i 17 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mariana jest 9 lutego.Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Marian ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Jak zapach konwalii pobudza marzenia,
tak ty przyjmij od nas gorące życzenia:
zdrowia, szczęścia i dużo wrażeń
oraz spełnienia wszelkich marzeń.

***
Dzień radosny, dzień jedyny –
dzisiaj Twoje Imieniny!
Zdrowia, szczęścia, powodzenia
życzę Tobie w Dniu Imienia!

***
W tym wyjątkowym dniu pragnę Ci przesłać garść dobrego humoru,
porcję zdrowia, łyk dobrego szampana i szczery uścisk dłoń

***

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.