Zamknij

Imieniny Malwiny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Malwiny

13.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 14:39
Imieniny Malwiny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Malwiny
fot. Shutterstock

Malwina swoje imieniny najczęściej obchodzi w lipcu. Poznaj znaczenie imienia Malwina. Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Malwina obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika!

Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny i coraz częściej o nich zapominamy, warto jednak sprawić przyjemność swoim bliskim, wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Imienin Malwiny – kiedy obchodzimy?

Imieniny Malwiny obchodzi się raz w roku – 4 lipca. Imię Malwina pochodzi z języka germańskiego. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Malwiny, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Malwina – pochodzenie i znaczenie imienia

Malwina to imię żeńskie, które pochodzi z języka germańskiego. Jego męskim odpowiednikiem jest forma Malwin, powstała od słów mahal (sprawiedliwość) i wini (przyjaciel). Imię to oznacza przyjaciela strzegącego prawa. Niektóre źródła wskazują również pochodzenie od galickiego imienia Malamhin składającego się ze słów mala mhin – "wielkie czoło". Wykorzystał je szkocki poeta James Macpherson. To właśnie on użył imienia Malwina w tzw. pieśniach Osjana - Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana. Malwinę spotkać można także w literaturze polskiej.

Jaka jest Malwina? Cechy charakteru osób o imieniu Malwina

Kobiety o imieniu Malwina mają głowę pełną pomysłów, są osobami pełnymi energii, zazwyczaj korzystającymi z życia. To kobieta, którą łatwo zauważyć, wyróżnia się bowiem swoim entuzjazmem. Tam gdzie się znajduję zawsze jest głośno i wesoło.
Malwina jest duszą towarzystwa, lubi rozmawiać z ludźmi. ubi spędzać czas z przyjaciółmi. Nie wyobraża sobie życia bez towarzystwa i zabawy. Największy urok Malwiny tkwi w jej spontaniczności, niefrasobliwości i radości z życia. Każdego potrafi zarazić swoim entuzjazmem. To bardzo otwarta i optymistyczna kobieta. Nie marnuje czasu danego jej na ziemi, ciągle coś robi, coś nowego planuje i cieszy się każdą chwilą. Ludzi dążących do władzy oraz kariery uważa za płytkich i unika kontaktu z nimi.
Malwina w pracy wyróżnia się pracowitością i sumiennością. Swoje obowiązki zawsze wykonuje na czas i ma szanse na duży sukces, nigdy nie odkłada swoich zadań na później. W pracy jest szanowanym współpracownikiem. Malwina w pracy jest kobietą rozważna i kreatywną. Malwina nigdy nie idzie na łatwiznę. Nie potrafi co prawda długo usiedzieć na jednym miejscu i wiele podróżuje, ale dzięki temu uczy się poprzez praktykę. Dobrze się czuje, pracując z ludźmi, w tym także z dziećmi, ponieważ nie ma problemów z nawiązywaniem kontaktów. Malwina najlepiej spełni się w pracy opiekunki lub wychowawcy albo w zawodach artystycznych jeśli posiada takie umiejętności.

W miłości Malwina poszukuje mężczyzny stabilnego o ciepłym usposobieniu. Często marzy o własnej rodzinie i dlatego szybko decyduje się na związki. Nie jest zwolenniczką przelotnych romansów, woli poświęcić swój czas na stałe uczucia i budowanie trwałej relacji.Jednakże nie każdy może zostać jej wybrankiem, nie jest pochopna. Wie, że wzbudza w płci przeciwnej gorące uczucia, ale nie przejmuje się tym, jeśli nie może ich odwzajemnić. Gustuje w mężczyznach zaradnych, opiekuńczych i będących w stanie zapewnić jej godziwe życie. Malwina mimo swojej spontaniczności jest wspaniałą partnerką i sprawdzi się w roli matki.

Malwina – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Malwina? Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Malewka, Mali, Malik, Malina, Malineczka, Malinka, Malka, Malunia, Maluś, Malwa, Malwcia, Malwek, Malwen, Malwi, Malwik, Malwin, Malwincia, Malwineczka, Malwinek, Malwinia.

Malwina - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Malwina posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • łacina - Malwina, Maluina, Madalvina
  • angielski - Malvina, Melvine
  • francuski - Malvy
  • niemiecki - Malwine, Maluine, Madalwine
  • włoski - Malvina.

Życzenia imieninowe dla Malwiny

Imieniny Malwiny świętujemy tylko raz w roku, a dokładniej 4. lipca. Jeśli zbliżają się imieniny Malwiny i znasz jakąś solenizantkę, złóż jej najserdeczniejsze życzenia w ten wyjątkowy dzień pokazując tym samym, że o niej pamiętasz! Wybierz któreś z poniższych życzeń imieninowych dla Malwiny i wyślij za pomocą dowolnego komunikatora lub stwórz piękną kartkę!

***

Dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości,
w Twoim sercu, jasnej duszy,
i niech wszystkie żale głuszy.

***

Niech życie Twe płynie bez goryczy i smutku,
najskrytsze marzenia niech dojdą do skutku.
Całe długie życie radość niech przeplata,
a szczęścia nić złota wije się przez lata.
***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***