Zamknij

Imieniny Maksymiliana – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Maksymiliana

13.04.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 09:37
Imieniny Maksymiliana – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Maksymiliana
fot. Shutterstock

Imieniny Maksymiliana najczęściej obchodzimy w sierpniu i październiku. Jak brzmi w innych językach? Poznaj znaczenie imienia Maksymilian.

Maksymilian swoje imieniny może celebrować aż sześć razy w ciągu roku! Imię to staje się coraz bardziej popularne w naszej kulturze. Skorzystaj z naszego sennika i  poznaj tajemnicę imienia Maksymilian!

Imieniny Maksymiliana – kiedy obchodzimy?

Maksymilian imieniny obchodzi: 12 marca, 14 sierpnia, 26 sierpnia, 12 października, 29 października i 27 listopada. Najbardziej popularnymi datami obchodzenia imienin Maksymiliana są: są 14 sierpnia oraz 12 października. Jeśli masz bliską osobę o imieniu Maksymilian i zbliżają się akurat jego imieniny lub są dziś, koniecznie musisz złożyć mu najserdeczniejsze życzenia z tej okazji.

Maksymilian – znaczenie i pochodzenie imienia

Imię Maksymilian pochodzi z języka łacińskiego. Maximilianus jest przydomkiem imienia Maximillus, które jest z kolei zdrobniałą formą od Maximus, oznaczającego "największy" oraz nazwiska rzymskiego rodu Emiliuszów, w naszym kraju znaną jako Maksym. W Polsce występuje od XVI wieku. Jego skróconą formą jest Maks, a żeńskim odpowiednikiem Maksymiliana.

Jaki jest Maksymilian? Charakterystyka osób o tym imieniu

Imię Maksymilian jest spotykane coraz rzadziej w naszej kulturze, powoli zostaje zapomniane. Osoby o imieniu Maksymilian cieszą się z życia i na ogół są szczęśliwi, mają wspaniałe rodziny i powodzenie w życiu zawodowym, bardzo często dzięki swojej pracy osiągają sukces i udaje im się zdobyć wysokie stanowiska. Maksymilian wyróżnia się bardzo wysoką kulturą osobistą, jest mężczyzną zadanym i szarmanckim, ma uznanie zarówno wśród znajomych jak i współpracowników. Poza tym jest osobą bardzo wrażliwą i uczuciową, jednak od małego nauczony jest walczyć o swoje. Bardzo dobrze opiekuję się rodziną i dba o nią, jest uczciwym gospodarzem i ojcem. Kocha swoją żonę i troszczy się o nią tak samo, jak o swoje dzieci. Maksymilian to mężczyzna energiczny, bardzo często podejmuje wyzwania i nie boi się ryzyka bądź konsekwencji z podejmowanych decyzji. Jednak ma jedną istotną wadę, mianowicie jest cholerykiem i nie sposób tego nie zauważyć. Zdarza mu się wybuchnąć i bardzo jasno wyrazić swoje zdanie.

Maksymilian należy do osób lubianych w towarzystwie, jest również osobą, która chętnie poświęca swój wolny czas na wyjścia ze znajomymi, nie można odmówić mu otwartości na drugiego człowieka, posiada duże poczucie humoru i dzieli się nim z innymi. Maksymilian jest również bardzo zaufanym przyjacielem, zawsze dotrzymuje danego słowa i bardzo chętnie pomaga swoim bliskim jeśli tego potrzebują.

Maksymilian jest osobą bardzo pracowitą, nie odkłada powierzonych zadań na później. Jego zainteresowania są bardzo męskie, Maksymilian interesuję się głównie motoryzacją. Jest również złotą rączką i uwielbia wszelkie robótki związane z budownictwem. 

Patroni Maksymiliana

Patronem osób o imieniu Maksymilian jest Maksymilian Kolbe (właściwie Rajmund Kolbe), który wywodził się z wielodzietnej rodziny, urodzony w Zduńskiej woli. Jego rodzice byli ludźmi głębokiej wiary i wielkimi patriotami. W poszukiwaniu pracy Maksymilian Kolbe wyprowadził się ze swojego rodzinnego miasta do Pabianic, gdzie w kościele św. Mateusza miał widzenie Maryi Panny, która zapytała go, czy chce przyjąć dwie korony. W 1907 Rajmund Kolbe rozpoczął naukę w małym seminarium franciszkanów we Lwowie, w 1910 rozpoczął nowicjat w zakonie franciszkanów, przyjmując imię Maksymilian.

Maksymilian – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Maksymilian? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Maksymilian są: Maks, Maksio, Maksiu, Maksiul, Max, Maksiula.

Maksymilian - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Maksymilian ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • Język angielski - Maximilian, Max
  • Język niemiecki - Maximilian, Max
  • Język francuski - Maximilien
  • Język włoski - Massimiliano
  • Język hiszpański - Maximiliano
  • Język fiński - Maksimilian

Życzenia imieninowe dla Maksymiliana

Imieniny Maksymiliana obchodzone są aż sześć razy w ciągu roku! Chodzi o następujące daty: 12 marca, 14 sierpnia, 26. sierpnia, 12. października, 29. października i 27. listopada. Najbardziej popularną datami obchodzenia imienin Maksymiliana są: 14. sierpnia, 12. października. Imieniny są ważnym dniem dla każdej osoby oraz rodziny i przyjaciół. Dlatego więc warto pamiętać o bliskich. Jeśli to właśnie Maksymilian ma dziś imieniny, czym prędzej złóż mu życzenia! Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Poniżej znajdziesz również gotowe życzenia i wierszyki imieninowe.

***

Rozmachu w planach,
Swobody w działaniach,
W sercu radości
I szczęścia w miłości.

***

Dziś są Twoje Imieniny,
Chcę Ci złożyć życzeń moc.
Krótko, zwięźle, od dziewczyny,
Abyś myślał o niej w noc.
W dzień popatrzysz na tę kartkę,
Jak patrzyłeś w oczy me.
W dniu Imienin Tobie, miły,
Moc całusów tkliwych ślę!

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.

***