Zamknij

Imieniny Liliany– kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i życzenia dla Liliany!

08.04.2021
Aktualizacja: 09.04.2021 14:10
Imieniny Liliany– kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i życzenia dla Liliany!
fot. Shutterstock

Imieniny Liliany– kiedy obchodzimy? Najpopularniejszym miesiącem imienin Liliany jest luty i wrzesień.Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru, życzenia imieninowe dla Liliany!

Poznaj znaczenie imienia Lilianna. Co znaczy Lilianna? Jak imię to brzmi w innych językach? Kiedy Lilianna obchodzi imieniny. Skorzystaj z naszego imiennika!

Imieniny Liliany – kiedy obchodzimy?

Imieniny Lilianna imieniny obchodzi 14. lutego, 4. września. Obie daty są równie popularne jeśli chodzi o celebracje imienin Liliany. Liliana to imię wywodzące się ze słowa lilium. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Liliany, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Imieniny - kiedy są najpopularniejsze imieniny i kto je obchodzi? [DATY]

Liliana - znaczenie i pochodzenie imienia

Lilianna to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa lilium (lilia). Określa ono kobietę piękną, czystą, białą jak kwiat lilii. Kwiat ten w starożytnym Rzymie uchodził za symbol nadziei, z kolei w chrześcijaństwie oznacza niewinność i czystość. W języku polskim wariantem imienia Liliana jest Lila. W naszym kraju nie cieszyło się nigdy specjalną popularnością, dopiero w latach powojennych zaczęto nadawać je dziewczynkom.

Liliana - cechy osób o tym imieniu

Kobieta nosząca imię Liliana to osoba skromna, szczera i dbająca o innych, jest bardzo empatyczna i chętnie udziela pomocy innym. Uwielbia spędzać wolny czas na łonie natury, czytać książki i słuchać ulubionej muzyki. Liliana jest osobą szlachetną, pracowitą i wytrwałą w swych postanowieniach. Czasem miewa skłonności do zamykania się w sobie. Chadza wyłącznie swoimi drogami, często podejmując ryzyko. Jest sympatyczna oraz zwariowana. Dzięki niezwykle wysokiej inteligencji Liliany ma ona skłonność do manipulacji innymi ludźmi, bardzo chętnie przywłaszcza sobie ich pomysły. Posiada również wyjątkowe wyczucie do ludzi i idealnie sobie ich dobiera. Kobiety o tym imieniu są skłonne do oszustw, dlatego też nie cieszą się sympatią innych, często zadzierają również nosa i nie potrafią okazywać uczuć. Jeśli ktoś wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę na niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Po Liliana jest bardzo opanowana, nie ulega żadnym wpływom i nie zdradza swoich sekretów. To typowa introwertyczka, która zbija z tropu dwuznacznym zachowaniem i przebiegłością. Liliana jest czułą kobietą, która potrzebuje bliskości i ciepła drugiej osoby, niestety nie potrafi o tym głośno powiedzieć oraz okazać. Dwoistość jej charakteru nie pozwala się jej do tego przyznać i rzucić się w ramiona tych, których kocha. Często hamuje się i zachowuje wstrzemięźliwość, spychając uczucia na dalszy plan, często wieje od niej chłodem, co rani jej najbliższych. Rzadko kiedy mówi „kocham” nawet jeśli chodzi o swoich rodziców. Liliana w ostateczności radzić sobie sama, jeśli nie ma nikogo obok, często jednak lubi wysługiwać się innymi. Kobiety te pragną podbić świat, ale bardzo źle czuje się wśród układów, obłudy i konwencji, dlatego praca w korporacji nie jest dla nich. Liliana jest energiczna, szybko reaguje i wszędzie jej pełno. Sprawdzi się zarówno jako architekt lub bizneswoman jak i w zawodach związanych ze sztukami plastycznymi i historią sztuki. Dzięki sprytowi oraz odwadze potrafi zapanować nad każdą sytuacją.

Patron osób o imieniu Liliana

Patronką osób o imieniu Liliana jest św. Liliosa z Kordoby – mieszkała z mężem pośród muzułmańskiej większości. Dla bezpieczeństwa nie okazywali oznak wiary chrześcijańskiej. Pod wpływem opowieści przyjaciela o chłostanym rózgami i obwożonym po mieście na ośle chrześcijaninie, postanowili wyjść z ukrycia, wychodząc na ulice Kordoby, mężczyźni z krzyżami w ręku a kobiety z odsłoniętą głową. W roku 853 wszystkich aresztowano i ścięto na rynku miasta.

Liliana – formy i zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Liliana? Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Lilianka, Lilianeczka, Lilianiunia, Lilianusia, Lilianiuńka, Lilianeczka, Lianka, Lianusia, Lianeczka, Lianuśka.

Liliana- odpowiedniki w różnych językachImię Liliana posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • angielski: Lillian, Lilian, Lilyan, Lily, Liliane
  • francuski: Lilian
  • hiszpański: Liliana
  • włoski: Lilia
  • rosyjski: Liljana.

 ŻYCZENIA: najpiękniejsze i wzruszające wierszyki na Dzień Kobiet

Życzenia imieninowe dla Liliany

Imieniny Liliany świętujemy tylko dwa razy w roku, a dokładniej 14. lutego, 4. września. Jeśli zbliżają się imieniny Liliany i znasz jakąś solenizantkę, złóż jej najserdeczniejsze życzenia w ten wyjątkowy dzień pokazując tym samym, że o niej pamiętasz! Wybierz któreś z poniższych życzeń imieninowych dla Liliany i wyślij za pomocą dowolnego komunikatora lub stwórz piękną kartkę!

***

Dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości,
w Twoim sercu, jasnej duszy,
i niech wszystkie żale głuszy.

***

Niech życie Twe płynie bez goryczy i smutku,
najskrytsze marzenia niech dojdą do skutku.
Całe długie życie radość niech przeplata,
a szczęścia nić złota wije się przez lata.
***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***