Zamknij

Imieniny Liliany– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Liliany

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 13:41
Imieniny Liliany– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Liliany
fot. Shutterstock

 Najpopularniejszym miesiącem imienin Liliany jest luty i wrzesień.Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru, życzenia imieninowe dla Liliany!

Liliana to imię które często spotykamy w naszej kulturze. Liliana swoje imieniny może celebrować dwa razy do roku. Jeśli zbliżają się imieniny Liliany i znasz jakąś solenizantkę, złóż jej najserdeczniejsze życzenia w ten wyjątkowy dzień pokazując tym samym, że o niej pamiętasz!

Imieniny Liliany – kiedy obchodzimy?

Imieniny Lilianna imieniny obchodzi 14. lutego, 4. września. Obie daty są równie popularne jeśli chodzi o celebracje imienin Liliany. Liliana to imię wywodzące się ze słowa lilium. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Liliany, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Liliana - znaczenie i pochodzenie imienia

Lilianna wywodzi się z języka łacińskiego, powstałe się od słowa lilium (lilia). Oznaczające kobietę piękną, czystą, białą jak kwiat lilii. Kwiat ten w starożytnym Rzymie uchodził za symbol nadziei, z kolei w chrześcijaństwie oznacza niewinność i czystość. W języku polskim wariantem imienia Liliana jest Lila. W naszym kraju nie cieszyło się nigdy specjalną popularnością, dopiero w latach powojennych zaczęto nadawać je dziewczynkom.

Jaka jest Liliana? Charakterystyka osób o imieniu Liliana

Kobieta nosząca imię Liliana to osoba skromna, szczera i dbająca o innych, jest bardzo empatyczna i chętnie udziela pomocy innym. Uwielbia spędzać wolny czas na łonie natury, czytać książki i słuchać ulubionej muzyki. Liliana jest osobą szlachetną, pracowitą i wytrwałą w swych postanowieniach. Czasem miewa skłonności do zamykania się w sobie. Jest sympatyczna oraz zwariowana. Dzięki niezwykle wysokiej inteligencji Liliany ma ona skłonność do manipulacji innymi ludźmi, bardzo chętnie przywłaszcza sobie ich pomysły Kobiety o tym imieniu są skłonne do oszustw, dlatego też nie cieszą się sympatią innych, często zadzierają również nosa i nie potrafią okazywać uczuć. Jeśli ktoś wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę na niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Po Liliana jest bardzo opanowana, nie ulega żadnym wpływom i nie zdradza swoich sekretów. To typowa introwertyczka, która zbija z tropu dwuznacznym zachowaniem i przebiegłością.
Liliana jest czułą kobietą, która potrzebuje bliskości i ciepła drugiej osoby, niestety nie potrafi o tym głośno powiedzieć oraz okazać. Dwoistość jej charakteru nie pozwala się jej do tego przyznać i rzucić się w ramiona tych, których kocha. Często hamuje się i zachowuje wstrzemięźliwość, spychając uczucia na dalszy plan, często wieje od niej chłodem, co rani jej najbliższych. Rzadko kiedy mówi „kocham” nawet jeśli chodzi o swoich rodziców. Liliana w ostateczności radzić sobie sama, jeśli nie ma nikogo obok, często jednak lubi wysługiwać się innymi. Kobiety te pragną podbić świat, ale bardzo źle czuje się wśród układów, obłudy i konwencji, dlatego praca w korporacji nie jest dla nich. Liliana jest energiczna, szybko reaguje i wszędzie jej pełno. Sprawdzi się zarówno jako architekt lub bizneswoman jak i w zawodach związanych ze sztukami plastycznymi i historią sztuki. Dzięki sprytowi oraz odwadze potrafi zapanować nad każdą sytuacją.

Patroni Liliany

Patronką osób o imieniu Liliana jest św. Liliosa z Kordoby – mieszkała z mężem pośród muzułmańskiej większości. Dla bezpieczeństwa nie okazywali oznak wiary chrześcijańskiej. Pod wpływem opowieści przyjaciela o chłostanym rózgami i obwożonym po mieście na ośle chrześcijaninie, postanowili wyjść z ukrycia, wychodząc na ulice Kordoby, mężczyźni z krzyżami w ręku a kobiety z odsłoniętą głową. W roku 853 wszystkich aresztowano i ścięto na rynku miasta.

Liliana – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Liliana? Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Lilianka, Lilianeczka, Lilianiunia, Lilianusia, Lilianiuńka, Lilianeczka, Lianka, Lianusia, Lianeczka, Lianuśka.

Lilian- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Liliana posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • angielski: Lillian, Lilian, Lilyan, Lily, Liliane
  • francuski: Lilian
  • hiszpański: Liliana
  • włoski: Lilia
  • rosyjski: Liljana.

Życzenia imieninowe dla Liliany

Imieniny Liliany świętujemy tylko dwa razy w roku, a dokładniej 14. lutego, 4. września. Jeśli zbliżają się imieniny Liliany i znasz jakąś solenizantkę, złóż jej najserdeczniejsze życzenia w ten wyjątkowy dzień pokazując tym samym, że o niej pamiętasz! Wybierz któreś z poniższych życzeń imieninowych dla Liliany i wyślij za pomocą dowolnego komunikatora lub stwórz piękną kartkę!

***

Dużo szczęścia i radości,
które niechaj zawsze gości,
w Twoim sercu, jasnej duszy,
i niech wszystkie żale głuszy.

***

Niech życie Twe płynie bez goryczy i smutku,
najskrytsze marzenia niech dojdą do skutku.
Całe długie życie radość niech przeplata,
a szczęścia nić złota wije się przez lata.
***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***