Zamknij

Imieniny Leny– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Leny

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 13:12
Imieniny Leny– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Leny
fot. Shutterstock

Imieniny Leny - kiedy obchodzimy? Lena najczęściej swoje imieniny świętuje w lipcu i listopadzie. Poznaj prawdziwe znaczenie imienia Lena, jego pochodzenie. Sprawdź jego cechy i poznaj predyspozycje!

Lena to imię żeńskie, które powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena. Polscy rodzice chętnie nadają je swoim córeczkom. Poznaj prawdziwe znaczenie imienia Lena, jego pochodzenie. Sprawdź jego cechy i poznaj predyspozycje!

Imieniny Leny – kiedy obchodzimy?

Lena imieniny obchodzi 21. lutego, 21. maja, 22. lipca, 18. sierpnia, 28. września, 10. listopada Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Leny jest 22. lipca, 10 listopada oraz 21. lutego. Warto zapamiętać te daty, szczególnie jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o imieniu Lena!

Lena -  znaczenie i pochodzenie imienia

Lena to imię żeńskie, popularne w krajach słowiańskich i skandynawskich. Powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena. Lena to imię, które pojawiło się w naszym kraju już w XV wieku, ale dużą popularność osiągnęło pod koniec pierwszej dekady XXI wieku.

Jaka jest Lena? Charakterystyka osób o imieniu Lena

Kobiety noszące imię Lena wyróżniają się flirciarskim charakterem, zmysłowością i kobiecością spośród innych pań. Są bardzo pewne siebie i znają swoją wartość. Lena kocha luksus i nie oszczędza pieniędzy na swoje zachcianki i drogie ubrania, kocha dbać o siebie. Kobiety te są odważne i ambitne, dążą do celu wręcz po przysłowiowych trupach. Lena to dusza towarzystwa z dużym poczuciem humoru, ludzie ją kochają, odnajduję się wszędzie, nie narzeka na samotność.Jest kobietą pobudliwą, wybuchową, istnym wulkanem energii. Lenka podświadomie lubi być w centrum uwagi i rządzić innymi. Chętnie przejmuje inicjatywę i w wielu sytuacjach mianuje się nieformalnie szefową, wydając polecenia czy wskazówki.Choć pilnie wykonuje powierzone jej zadania i obowiązki, to jednak ma tendencję do odkładania różnych spraw na później, przez co pakuję się w problemu na polu zawodowym. Lena jest osobą kapryśną, z trudem wybacza i jest pamiętliwa. Zawody w których Lena świetnie by się odnalazła to: modelka, malarka, interesuje je wszystko co ma związek ze sztuką i elegancją. Jest bardzo niezależna i potrzebuje luksusu. Lena wzbudza duże zainteresowanie u mężczyzn, imponuje im swoim charakterem i temperamentem, często ich kokietuje, ale rzadko angażuje się w długotrwałe relacje. Mało komu daje się naprawdę poznać, niemniej ceni sobie zainteresowanie otoczenia własną osobą. Lena uwielbia podkreślać swoje piękno i atuty, czuję się dzięki temu dowartościowana, uwielbia również zwracać uwagę różnych mężczyzn. Gdy się zakocha jest gotowa do wielkich poświęceń.

Patroni Leny

Żadne znane źródło nie wspomina o świętej Lenie. Za patronkę kobiet noszących to imię uważa się zatem świętą Magdalenę, świętą Helenę lub świętą Natalenę, była męczennicą Kościoła katolickiego. Według wierzeń była córką króla, który był zawiedziony, iż nie doczekał się w swej rodzinie męskiego potomka, kazał utopić swoją córkę, jednak ta została uratowana i wychowana w wierze chrześcijańskiej. Później Natalena została rozpoznana i ścięta. Niosąc w ręku swą własną głowę, doszła do tego miejsca, w którym wybudowano kościół Notre-Dame-du-Camp. Tam też znajdują się jej relikwie. Wspomnienie obchodzi się w dniu 10 listopada

Lena - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Lena? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Lena są: Lenka, Lenuś, Lencia, Leneczka, Lenusia, Leni, Lenek, Lenkuś, Lenulka, Lenulcia.

Lena- odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Lena posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • angielski - Ellen
  • francuski - Hélne
  • hiszpański - Elena
  • niemiecki - Helen, Ellen
  • czeski - Lena, Lenka.

Życzenia imieninowe dla Leny

Imieniny Leny możemy celebrować kilka razy w roku, a dokładniej w tych datach:  21. lutego, 21. maja, 22. lipca, 18. sierpnia, 28. września, 10. listopada. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Leny jest 22. lipca, 10 listopada,oraz 21. Jeśli to właśnie Lena ma dziś urodziny, czym prędzej złóż jej życzenia! Warto pamiętać o bliskich w tak ważny dzień jakim są imieniny! Przedstawiamy poniżej propozycje życzeń imieninowych dla Leny! Wybierz najładniejsze i wyślij je za pomocą komunikatora, jeśli nie możesz złożyć ich osobiście!

***

W Dniu Twojego Święta
Składam Ci życzenia
Aby się spełniły
Wszystkie Twe marzenia
Które są dla Ciebie
Jak słońce dla świata
Niech szczęśliwie płyną
Twe piękne Lata

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.
***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

***