Zamknij

Imieniny Laury– kiedy obchodzimy? Przeczytaj pochodzenie imienia, cechy charakteru i życzenia dla Laury!

08.04.2021
Aktualizacja: 09.04.2021 13:55
Imieniny Laury– kiedy obchodzimy? Przeczytaj pochodzenie imienia, cechy charakteru i życzenia dla Laury!
fot. Shutterstock

Imieniny Laury - kiedy obchodzimy? Laura najczęściej celebruje swoje imieniny w czerwcu. Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Laury!

Pochodzenie i znaczenie imienia Laura jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Powstało we Włoszech jako skrócona forma imienia Laurenzia. Męskim odpowiednikiem tego imienia w języku polskim jest Wawrzyniec. Laura to imię, które wyjątkowo spodobało się pisarzom. Swoje sonety pisał do niej Petrarka, wielbili ją w wierszach Mickiewicz i Słowacki.

Imieniny Laury – kiedy obchodzimy?

Laura obchodzi imieniny 22. stycznia, 17. czerwca, 18. sierpnia i 1.9 października. Jednak imieniny Laury najczęściej obchodzone są 17. czerwca. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Laury, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Laura -  znaczenie i pochodzenia imienia

Laura to imię wywodzące się z kultury włoskiej, znane w tamtejszym regionie jako skrócona wersja imienia Laurencja. Wywodzi się od laura, „laurus”, czyli symbolem zwycięstwa i nagrody w równej walce. Wieńcem laurowym ozdabiano głowy zwycięzców na igrzyskach w Grecji i Rzymie, a wraz z upływem lat laur stał się symbolem wybitnych osiągnięć w różnych dziedzinach życia.

Laura - cechy osób o tym imieniu

Kobieta nosząca imię Laura jest bardzo zaradna, żyje w nadzwyczajnym tempie i nie może usiedzieć w miejscu. Jednocześnie o wiele bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji – nie jest impulsywna. Nie lubi przebywać na uboczu ani żyć w cieniu. Laura jest kobietą zaradną i świadomą, na pierwszym miejscu stawia na swój rozwój rozwój osobisty, bardzo dużą uwagę zwraca na nabywanie nowych doświadczeń oraz na swoje wykształcenie. Bardzo lubi czytać książki i chętnie podróżuje poznając nowe zakątki świata oraz kultury. Posiada wszechstronną wiedzę i często może pochwalić się nią wśród najbliższych bądź znajomych. Jej inteligencja przyciąga również nowe znajomości. Poświęca swoje życie na naukę i karierę, najpierw chcę osiągnąć duży sukces, następnie założyć rodzinę. Laurę wyróżnia duża odpowiedzialność, organizacja i punktualność. Zawsze wywiązuję się z danej obietnicy i powierzonego zadania. Dzięki swojemu zorganizowaniu ma bardzo duże szanse osiągnąć sukces. Laura jest typem dominatorki, dlatego otaczający ją ludzie muszą się z tym liczyć, ciężko jest ją przekonać do zmiany zdania, niechętnie poddaje się woli innym, chodzi swoimi ścieżkami i strzeże swojego terytorium. Kobieta o tym imieniu jest zaradna i wszędzie jej pełno. Bez trudu rozwiązuje nawet najtrudniejsze problemy w kilka minut. Wszystko w jej życiu dzieje się bardzo szybko. Bywa jednak bardzo krytyczna wobec cudzych słabostek i wad, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Laura również w przypadku miłości chodzi własnymi drogami, dość powierzchownie traktując swoje związki, jednak gdy spotka prawdziwą miłość jest gotowa do ograniczenia swoich ambicji.

Przeczytaj również: Imieniny - kiedy są najpopularniejsze imieniny i kto je obchodzi? [DATY]

Patron osób o imieniu Laura

Patronką osób o imieniu Laura jest męczennica z Kordoby – św. Laura, która według źródeł była mniszką w Cuteclara, następnie (ok. 856 roku) została ksienią klasztoru.Odmówiła wyrzeczenia się wiary, za co została skazana przez muzułmańskiego sędziego. Zginęła męczeńską śmiercią poprzez zanurzenie w gorącej smole. Jej wspomnienie jest przypisane pod datą 19. października. Drugą patronką osób o tym imieniu jest św. Laura Montoya – mistyczka, apostołka kolumbijskich Indian oraz założycielka Zgromadzenia Misjonarek Maryi Niepokalanej i św. Katarzyny Sieneńskiej.

Laura - zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Laura? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Laura są: Lara, Laureczka, Lauren, Lauretka, Laureńka, Lauri, Laurietta, Laurinka, Lauritta, Lauronka, Laurunia, Laurusia, Lauruś, Laurynka.

Laura - odpowiedniki w różnych językach

Imię Laura posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • j. angielski: Laura, Lora, Lauren
  • j. niemiecki: Laura
  • j. francuski: Laure
  • j. włoski, j. hiszpański: Laura
  • j. hiszpański: Laura

Życzenia imieninowe dla Laury

Imieniny Laury świętujemy w następujące dni: 22. stycznia, 17. czerwca, 18. sierpnia i 19. października. Jendak inajczęściej obchodzone są 17. czerwca - większość osób o imieniu Laura świętuje je właśnie tego dnia. Złóż najserdeczniejsze życzenia Laurze z okazji imienin.W ten wyjątkowy dzień wyślij swoją wersję życzeń imieninowychdla Lauryza pomocą dowolnego komunikatoralub specjalnie przygotowanej na tę okazję kartki!

Przeczytaj także: Życzenia imieninowe - piękne, śmieszne i poważne wierszyki i życzenia na imieniny SMS

***

W Dniu Twojego Święta
Składam Ci życzenia
Aby się spełniły
Wszystkie Twe marzenia
Które są dla Ciebie
Jak słońce dla świata
Niech szczęśliwie płyną
Twe piękne Lata

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.
***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

***