Zamknij

Imieniny Laury– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Laury

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 13:07
 Imieniny Laury– kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Laury
fot. Shutterstock

Imieniny Laury - kiedy obchodzimy? Laura najczęściej celebruje swoje imieniny w czerwcu. Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Laury!

Imieniny Laury obchodzimy aż cztery razy do roku, dobrze jest pamiętać o tych datach, szczególnie jeśli mamy osobę o tym imieniu wśród najbliższych! Poznaj tajemnice imienia Laura.

Imieniny Laury – kiedy obchodzimy?

Laura obchodzi imieniny 22. stycznia, 17. czerwca, 18. sierpnia i 19. października. Jednak imieniny Laury najczęściej obchodzone są 17. czerwca. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Laury, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Laura -  znaczenie i pochodzenia imienia

Laura to imię wywodzące się języka włoskiego, znane w tamtejszym jako skrócona wersja imienia Laurencja. Pochodzi od słowa laura, „laurus”, czyli symbol zwycięstwa i nagrody w równej walce. Wieńcem laurowym ozdabiano głowy zwycięzców na igrzyskach w Grecji i Rzymie. Laur stał się symbolem wybitnych osiągnięć w różnych dziedzinach życia.

Jaka jest Laura? Charakterystyka osób o imieniu Laura

Kobieta nosząca imię Laura jest bardzo zaradna, żyje w nadzwyczajnym tempie i nie może usiedzieć w miejscu. Jednocześnie o wiele bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji – nie jest impulsywna. Nie lubi przebywać na uboczu ani żyć w cieniu. Laura jest kobietą zaradną i świadomą, na pierwszym miejscu stawia na swój rozwój rozwój osobisty, bardzo dużą uwagę zwraca na nabywanie nowych doświadczeń oraz na swoje wykształcenie.
Laura jest książkowym molem oraz podróżniczką, uwielbia poznawać świat. Posiada również wszechstronną wiedzę, którą często zawstydza znajomych. Jej wysoki poziom inteligencji działa na ludzi, który chętnie chcą ją poznać. Poświęca swoje życie na naukę i karierę, najpierw chcę osiągnąć duży sukces, następnie założyć rodzinę. Laurę wyróżnia duża odpowiedzialność, organizacja i punktualność. Zawsze wywiązuję się z danej obietnicy i powierzonego zadania. Dzięki swojemu zorganizowaniu ma bardzo duże szanse osiągnąć sukces. Laura jest typem dominatorki, dlatego otaczający ją ludzie muszą się z tym liczyć, ciężko jest ją przekonać do zmiany zdania, niechętnie poddaje się woli innym, chodzi swoimi ścieżkami i strzeże swojego terytorium. Kobieta o tym imieniu jest zaradna i wszędzie jej pełno. Bez trudu rozwiązuje nawet najtrudniejsze problemy w kilka minut. Wszystko w jej życiu dzieje się bardzo szybko. Bywa jednak bardzo krytyczna wobec cudzych słabostek i wad, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Laura również w przypadku miłości chodzi własnymi drogami, dość powierzchownie traktując swoje związki, jednak gdy spotka prawdziwą miłość jest gotowa do ograniczenia swoich ambicji.

Patroni Laury

Patronką osób o imieniu Laura jest męczennica z Kordoby – św. Laura, która według źródeł była mniszką w Cuteclara, następnie (ok. 856 roku) została ksienią klasztoru.Odmówiła wyrzeczenia się wiary, za co została skazana przez muzułmańskiego sędziego. Zginęła męczeńską śmiercią poprzez zanurzenie w gorącej smole. Jej wspomnienie jest przypisane pod datą 19. października. Drugą patronką osób o tym imieniu jest św. Laura Montoya – mistyczka, apostołka kolumbijskich Indian oraz założycielka Zgromadzenia Misjonarek Maryi Niepokalanej i św. Katarzyny Sieneńskiej.

Laura - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Laura? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Laura są: Lara, Laureczka, Lauren, Lauretka, Laureńka, Lauri, Laurietta, Laurinka, Lauritta, Lauronka, Laurunia, Laurusia, Lauruś, Laurynka.

Laura - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Laura posiada również odpowiedniki i formy w innych językach, należą do nich:

  • j. angielski: Laura, Lora, Lauren
  • j. niemiecki: Laura
  • j. francuski: Laure
  • j. włoski, j. hiszpański: Laura
  • j. hiszpański: Laura

Życzenia imieninowe dla Laury

Imieniny Laury świętujemy w następujące dni: 22. stycznia, 17. czerwca, 18. sierpnia i 19. października. Jednak najczęściej obchodzone są 17. czerwca - większość osób o imieniu Laura świętuje je właśnie tego dnia. Złóż najserdeczniejsze życzenia Laurze z okazji imienin.W ten wyjątkowy dzień wyślij swoją wersję życzeń imieninowych dla Laury za pomocą dowolnego komunikatora lub specjalnie przygotowanej na tę okazję kartki!

***

W Dniu Twojego Święta
Składam Ci życzenia
Aby się spełniły
Wszystkie Twe marzenia
Które są dla Ciebie
Jak słońce dla świata
Niech szczęśliwie płyną
Twe piękne Lata

***

Każdego roku o tej samej porze,
każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości.
To o czym marzysz by się spełniło,
a to co kochasz by Twoje było.

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

***