Zamknij

Imieniny Kornelii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kornelii

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 14:00
Imieniny Kornelii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kornelii
fot. Flickr

Najpopularniejszą miesiącem świętowania imienin Kornelii jest marzec. Przeczytaj znaczenie imienia, cechy charakteru osób o tym imieniu i specjalnie przygotowane na tę okazję wierszyki imieninowe!

Imieniny Kornelii świętujemy kilka razy w ciągu roku. Solenizantce na pewno będzie miło, kiedy otrzyma miłe i spersonalizowane życzenia.

Imieniny Korneli – kiedy obchodzimy?

Kornelia obchodzi imieniny 31 marca, 6 kwietnia, 3 lipca oraz 6 września. Najpopularniejszą datą świętowania imienin Kornelii jest 31. marca. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Kornelii, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Kornelia - znaczenie i pochodzenie imienia

Kornelia to imię żeńskie wywodzące się z języka łacińskiego. Pochodzi od nazwy znanego rzymskiego rodu Korneliuszów, a ta z kolei  od słowa cornu, czyli róg. Imię Kornelia to żeński odpowiednik imion Kornel i Korneliusz. Inna forma tego imienia to Kornela. Imię Korneliusz, od którego wywodzi się Kornelia oznacza przynależność do rodu Korneliuszów.

Jaka jest Kornelia ? Charakterystyka osób o imieniu Kornelia

Kobiety, które noszą imię Kornelia kochają flirt, są uważane zazwyczaj za uwodzicielskie oraz pewne siebie. Świetnie odnajdują się w każdej sytuacji. Kornelia żyje we własnym świecie, rzadko też uda się ją przekonać do zmiany własnych przekonań. Jest osobą towarzyską i lubi poznawać nowe osoby. Ma również tendencje do nadmiernego interesowania się sprawami innych, bywa, że bardziej przejmuję się losem i problemami innych ludzi niż własnymi. Ma tendencję do krytykowania i narzucania swojego zdania. Bywa wścibska, ale jednocześnie zachowuje spory dystans.
Osoby o tym imieniu są energiczne, lubią być w centrum zainteresowania i wprowadzają przyjemną atmosferę wszędzie, gdzie tylko się pojawią, swoją energią i pozytywnym nastawieniem do życia zarażają inne osoby. Kornelia kocha przyrodę. Każdą wolną chwilę lubi spędzać na łonie natury. Fascynują ją reguły rządzące światem. Kornelia wysoko ceni życie rodzinne i wszystko to dostaje od losu. Spotyka na swej drodze idealnego mężczyznę, który dozgonnie ją kocha, szanuje i jest w stanie znieść każdy jej grymas, wybuch, a także częste kłótnie. Dla niego może się zmienić i przepracować swe wady, chociaż najczęściej dostrzega je dopiero w dojrzałym wieku. Ma dobre podejście do dzieci, będzie więc wspaniałą matką – czułą i kochającą, a jednocześnie w mądry sposób konsekwentną i wymagającą.
Kornelia uwielbia luksus, lubi się stroić i wydawać duże kwoty na błyskotki. Zawsze jest dobrze ubrana i pięknie pachnie. Kocha podróże i odpoczynek w dalekich krajach. Chciałaby zostać pionierką w wielu dziedzinach, aby zapisać się w pamięci potomnych. Zawodowo Kornelia sprawdzi się w branżach związanych ze sztuką, handlem, modą oraz urodą. Będzie też świetną szefową – wymagającą, lecz mądrą i potrafiącą docenić pracę innych.

Patroni Korneli

Patronem osób o imieniu Kornelia jest św. Korneli z Afryki. Na świat przyszła w trzecim lub czwartym wieku. Nie wiemy niestety o niej więcej niż to, że pochodziła z bardzo bogatej i wpływowej rodziny zamieszkującą teren dzisiejszej Tunezji. Była dziewczyną bardzo pobożną, życzliwą i pomocną. Zginęła w młodym wieku, najprawdopodobniej śmiercią męczeńską za wiaręza czasów cesarza Dioklecjana, a jej wspomnienie obchodzone jest 31. marca. Do dziś uważana jest za patronkę wszystkich męczenników.

Kornelia - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Kornelia? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Kornelia są formy: Kornela, Kornelcia, Kornelik, Kornelka, Nel, Nela, Nelcia, Neli, Nelia, Nelka, Nelkuś, Korni, Kosia, Lena, Leńcia, Mela, Nelia, Nelly, Korn, Kornelita.

Kornelia - odpowiedniki imienia i innych językach

Imię Kornelia znajduję również swoje odpowiedniki w innych językach, należą do nich:

  • j. angielski: Cornelia, Cornela, Cornelle
  • j. francuski: Cornélie
  • j. hiszpański/włoski: Cornelia
  • j. niemiecki: Cornelia, Kornelia
  • j. czeski: Kornelie

Życzenia imieninowe dla Korneli

Solenizantce na pewno będzie miło, kiedy otrzyma miłe i spersonalizowane życzenia. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Kornelia i chcesz jej sprawić radość, wybierz życzenia pomysłowe i oryginalne, pokażesz tym samym swoje uczucia, zainteresowanie i co najważniejsze pamięć.

***

By się spełniły Twoje życzenia,
by się ziściły Twoje marzenia,
by uśmiech często gościł na Twej twarzy,
byś zdobyła w życiu szczyt swoich marzeń.
Wszystko co chciałabyś by się zdarzyło,
wszystko czego pragniesz by Twoim było.

***

Ty obchodzisz święto swoje,
Ja na warcie muszę stać.
I życzenia na tę chwilę,
Tylko stąd Ci muszę słać.
Z okazji urodzin,
które są raz w roku
Niechaj będą szczęśliwe
i pełne uroku
Składam Tobie szczere życzenia
Aby się spełniły
najskrytsze marzenia.
***

Uśmiechnij się solenizantko,
puchary szampanem napełnij prędko,
Twoi goście niech piją Twe zdrowie,
resztę później Ci dopowiem!