Zamknij

Imieniny Kingi – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kingi

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 14:16
Imieniny Kingi – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kingi
fot. Shutterstock

Kinga świętuję swoje imieniny dwa razy w ciągu roku: w lipcu i styczniu. Poznaj znaczenie imienia, cechy charakteru osób o tym imieniu, życzenia z okazji imienin Kingi

Imieniny Kingi świętujemy dwa razy w ciągu roku. Chodzi o następujące daty: 24. lipca i 13. stycznia. Ta pierwsza data cieszy się o wiele większą popularnością w celebrowaniu imienin Kingi.

Imieniny Kingi – kiedy obchodzimy?

Imieniny Kingi najczęściej obchodzone są 24. lipca ale Kinga może obchodzić imieniny również: 13. stycznia. Solenizantce warto złożyć życzenia imieninowe, które będą dopasowane do danej osoby i sprawią jej radość.

Kinga - znaczenie i pochodzenie imienia

Kinga to imię żeńskie, pochodzące z języka węgierskiego. Powstało jako od zdrobnienia imienia Kunegunda. Oznacza kobietę „walcząca w obronie rodu”. Pierwszy raz w Polsce pojawiło się co najmniej w 1266 roku. Jako pierwsza w naszym kraju nosiła je błogosławiona Kinga, córka Króla Węgier Beli IV i żona księcia krakowsko-sandomierskiego Bolesława Wstydliwego.

Jaka jest Kinga? Charakterystyka osób o tym imieniu

Kobiety o imieniu Kinga zawsze biorą sprawy w swoje ręce, są zaradne i bardzo zorganizowane, nie liczą na pomoc innych, wolą działać same. Najlepiej czuje się w roli przywódcy, gdy wie, że jest potrzebna. Kinga posiada wiele umiejętności praktycznych i szuka drogi rozwoju. Świetnie również łączy prace zawodową z życiem prywatnym i rodzinnym. Osoby o tym imieniu nie odkładają nic na później, wolą szybciej skończyć zadanie, niż tworzyć listę obowiązków do późniejszego wykonania. Warto wspomnieć o tym, że Kinga jest obiektywną i sprawiedliwą osobą. Nawet jej najbliżsi muszą liczyć się z tym, że jeśli nie mają racji, to nie mają również od niej poparcia. Kinga jest osobą sukcesu, skrupulatnie dąży do osiągnięcia swoich zaplanowanych celów. Jest również doskonałą partnerką i matką. W relacjach damsko-męskich kieruje się rozsądkiem.
Kinga, mimo, że wydaję się twardą i oziębłą kobietą tak naprawdę jest bardzo wrażliwa i potrzebuje bliskich osób bez których czuje się bardzo samotnie. Często ma problemy z wyrażaniem emocji. Kingę nie interesują przelotne romanse i spontaniczne przygody, woli spędzać czas w domu ze stałym partnerem, niż przeżywać szalone przygody i zdobywać wysokie szczyty. Dobrze czuje się przy mężczyźnie o podobnych cechach i charakterze, ceni sobie szczerości i stałość w uczuciach. Kobiety te nie mogą pochwalić się licznym gronem znajomych, gdyż dokładnie selekcjonują osoby, które są blisko niej. Kinga źle znosi pracę jako szeregowy pracownik, ponieważ uważa, że jest najlepsza w tym, co robi. Dlatego najlepiej sprawdzi się na stanowisku kierowniczym, w marketingu lub handlu. Zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Patroni Kingi

Patronem osób o imieniu Kinga jest Święta Kinga żyjąca w XIII wieku. Pochodziła z dynastii Arpadów, była córką króla Węgierskiego Beli IV. Do Polski przybyła jako małżonka księcia Bolesława Wstydliwego. Złożyła śluby czystości i żyła w dziewictwie pomimo związku małżeńskiego. Po śmierci męża wstąpiła do klasztoru klarysek w Starym Sączu. Święta Kinga jako pierwsza sprowadziła do Polski sól, ponieważ otrzymała w posagu kopalnię soli. Według legendy, jej pierścień został odnaleziony w pierwszym wykopalisku tego kruszcu. Święta Kinga jest patronką górników solnych.

Kinga - najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Kinga? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Kinga są formy: Kinia, Kingusia, Kingunia, Kinguś, Kiniuś, Niusia, Niunia, Kina, Kiga, Kingula.
Kinga - odpowiedniki w różnych językach

Kinga - odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Kinga ma również swoje odpowiedniki w innych językach, są nimi:

  • j. niemiecki: Kynga
  • j. litewski: Kinga
  • j. bułgarski: Kunga
  • j. fiński: Kuntra

Życzenia imieninowe dla Kingi

Jeśli znasz jakąś Kingę warto zapamiętać te daty i złożyć jej w tym ważnym dniu piękne i dopasowane życzenia. Jeśli nie możesz zrobić tego osobiście, możesz wysłać je w formie SMS-a bądź kartki. Wybierz najładniejsze życzenia i wyślij je do bliskiej Ci Kingi z okazji jej imienin!

***

Kochana Kingo, Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...Z najserdeczniejszymi imieninowymi życzeniami...

***

W dniu Twych imienin życzę Ci wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu i zawsze otaczali Cię kochający ludzie.
***

Sto lat w szczęściu, sto lat w miłości,

A w dzień imienin tylko dobrych gości.

Tobie Kingo, bo o Tobie mowa,

Niech ta zabawa będzie wystrzałowa.

Bądź radosna, wesoła i uśmiechnięta,

Niech każdy dzisiaj o Tobie pamięta.

I prześle życzenia miłe i serdeczne,

A imieniny będą kolorowe i bajeczne.

***

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zmieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

***