Zamknij

Imieniny Kazimierza za pasem? Oto najlepsze życzenia!

08.10.2019 10:45
Imieniny Kazimierza: kiedy, życzenia
fot. shutterstock.com

Kazimierz to popularne imię męskie. Kiedy obchodzimy jego imieniny i jakie życzenia będą dla niego najlepsze? Przekonaj się!

W dzisiejszych czasach imię Kazimierz nie cieszy się już tak dużą popularnością, ale kilkadziesiąt lat temu królowało w rankingach najchętniej nadawanych imion męskich. Jakie jest znaczenie tego imienia i kiedy obchodzimy imieniny Kazimierza? Podpowiadamy!

Imieniny Kazimierza: znaczenie imienia

Zastanawiasz się, skąd wywodzi się imię Kazimierz? Ma ono słowiańskie korzenie i pochodzi z połączenia wyrazu „Kazi”, które tłumaczy się jako „niszcz” oraz „mir”, czyli pokój. Imię to było często spotykane wśród książąt i królów. Forma Kazimierz, którą znamy dziś, zaczęła być popularna w XVI w., ale prawdziwa moda na to imię przypadała na XIX wiek.

Dziś imię to nie cieszy się już tak dużą popularnością, jak dawniej i można zauważyć, że w ostatnich latach liczba jego nadań zdecydowania spada. Przykładowo w 2018 roku wynosiła nieco ponad 400. Według danych statystycznych imię to z znajduje się obecnie na 83 miejscu w rankingu najczęściej wybieranych imion. Od imienia Kazimierz pochodzi wiele popularnych nazwisk, np. Kazimierski, Kaźmierczak czy Kaziuk, jak również zdrobnień: Kazio, Kaziczek, czy Kazek. Imię to jest spotykane również w innych krajach. Jego obcojęzyczne formy to przykładowo w Hiszpanii Casimiro, w języku rosyjskim – Kazimir, z kolei litewskim odpowiednikiem jest Kazimiras.

Zobacz także: Wkrótce święto Dominiki! Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?

Wielu osobom imię Kazimierz kojarzy się z siłą i odwagą. Mężczyźni o tym imieniu są przeważnie pewni siebie i ambitni. Lubią błyszczeć na tle innych i wyróżniać się z tłumu. Dużą wagę przykładają do swojego wyglądu, dbając o kondycję fizyczną. Przyjaciele cenią go za jego uczciwość i szlachetność. To osoba, która życiu kieruje się swoimi zasadami i nie lubi, kiedy ktoś narzuca mu swoje poglądy lub sposób postępowania. W kontaktach towarzyskich może sprawiać z początku wrażenie osoby chłodnej i zdystansowanej, jednak przy bliższym poznaniu jest to osoba, która lubi przebywać wśród innych ludzi.

W pracy Kazimierz jest nastawiony na osiągnięcie sukcesu. Jest skuteczny w działaniu, do wszystkich powierzonych mu zadań podchodzi bardzo odpowiedzialnie. Stale podwyższa sobie poprzeczkę oraz dąży do perfekcji. Dzięki swoim cechom charakteru często zajmuje wysokie, kierownicze stanowiska. Ma analityczny umysł, co ułatwia mu szybkie rozwiązywanie problemów. Wyróżniają go również wysoka inteligencja oraz znakomite zdolności organizatorskie. Poza tym jest stanowczy i szybko podejmuje decyzje, chociaż niekiedy bywają ryzykowne. Doskonale radzi sobie również z zadaniami technicznymi, wymagającymi dużo sprawności oraz siły fizycznej.

Zobacz także: Imieniny Danuty już wkrótce. Czy wybrałeś już dla niej najpiękniejsze życzenia?

Imieniny Kazimierza: kiedy obchodzimy?

Kiedy Kazimierz świętuje swoje imieniny? Najczęściej obchodzi je 4 marca, czyli dzień wspomnienia liturgicznego św. Kazimierza w kościele katolickim. Poza tym jego imieniny wypadają również:

  • styczeń: 3
  • marzec: 24
  • czerwiec: 12
  • sierpień: 21

Imieniny Kazimierza: wybierz dla niego najlepsze życzenia!

Spoglądasz w kalendarz a twoim oczom ukazują się imieniny Kazimierza? Czas pomyśleć o życzeniach. Sprawdź, czego możesz mu życzyć w dniu jego święta!

Imieniny Kazimierza,
a więc z życzeniami zmierzam,
zdrowia, szczęścia, pomyślności,
niech w twym sercu radość gości!

Najlepsze życzenia z okazji imienin,
dużo zdrowia, pogody ducha i realizacji
wszystkich najskrytszych marzeń życzy…

Przyjmij proszę moje życzenia
zdrowia, szczęścia i marzeń spełnienia,
korzystaj z życia na swój sposób,
zawsze wśród życzliwych osób!

Spełnienia w życiu, dużo miłości,
uśmiechu na twarzy i pomyślności,
dalekich podróży, pięknych chwil wiele,
tego Ci życzą dzisiaj przyjaciele!

Dziś Kazimierza imieniny,
więc życzą Ci chłopcy oraz dziewczyny,
wszystkiego w życiu najlepszego,
baw się dziś dobrze nasz drogi kolego!

Zobacz także: Wkrótce Teresa obchodzi imieniny! Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?

Jak co o roku o tej porze,
każdy Ci życzy tego, co może,
więc ja też korzystając z tej sposobności,
życzę Ci zdrowia i dużo miłości,
niech czas upływa ci zawsze mile,
i przynosi same piękne chwile!

Ile gwiazd na niebie świeci,
tyle życzeń do Ciebie leci,
niech w twoim życiu zawsze radość gości,
a serce będzie pełne prawdziwej miłości!

Z okazji imienin składam Ci najlepsze życzenia,
spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym
oraz uśmiechu na co dzień!

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
w dniu imienin wielu gości,
optymizmu każdego dnia!
tego w dniu imienin życzę Ci ja!