Zamknij

Imieniny Kamili - kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kamili

29.04.2021 18:12
Kiedy obchodzimy imieniny Kamili?
fot. Shutterstock

Imieniny Kamili wypadają tylko trzy razy w roku. Zobaczcie, kiedy konkretnie i czym charakteryzują się kobiety o tym imieniu.

Kamila to popularne w Polsce imię, ale mimo tego imieniny może obchodzić jedynie trzy razy do roku. Tyle samo razy obchodzimy chociażby imieniny Neli, choć to imię nosi o wiele mniej kobiet w naszym kraju. Mimo tego jednak Kamila wciąż ma wybór co do daty, kiedy będzie świętować dzień swojego imienia.

Co ciekawe, każda kobieta tego typu jest temperamentna i charakteryzuje się wieloma oryginalnymi cechami. Zobaczcie, jakimi konkretnie i jakie życzenia imieninowe dla Kamili spodobają się jej najbardziej. 

Zobacz także:  Imieniny Kornelii – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Kornelii

Imieniny Kamili – kiedy obchodzimy?

Najpopularniejsze imieniny Kamili wypadają 31 maja. Sporo kobiet o tym imieniu świętuje także jesienią, mianowicie 16 września.

To jednak niejedyne dwie daty, kiedy Kamila może obchodzić dzień swojego imienia. Może celebrować bowiem także latem. Imieniny Kamili wypadają również 14 lipca.

O tym, kiedy obchodzi się imieniny, zazwyczaj decyduje bliskość tego dnia do daty naszych urodzin. Coraz częściej jednak zmieniamy te termin i dobieramy datę, która po prostu bardziej nam odpowiada.

Znaczenie i pochodzenie imienia Kamila

Kamila to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa „Camillu”, które oznacza chłopca szlachetnie urodzonego.

Kamila jest natomiast żeńską wersją męskiego imienia Kamil. I to właśnie od niego pochodzi imię dla pań. Co ciekawe, imieniny Kamila są popularniejsze niż Kamili, można je bowiem obchodzić aż cztery razy do roku.

W Polsce to imię po raz pierwszy pojawiło się w XVIII wieku. Biorąc pod uwagę powyższe informacje, można stwierdzić, że Kamila również oznacza kobietę szlachetnie urodzoną. Czym jednak w rzeczywistości charakteryzują się kobiety o tym imieniu?

Zobacz także: Imieniny Klary – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Klary

Jaka jest Kamila? Charakterystyka kobiet o tym imieniu

Kamila jest osobą temperamentną. Potrafi postawić na swoim i zawsze szczerze mówi, co myśli. Jest kobietą otwartą. Nie boi się wyzwań, również w życiu prywatnym. Potrafi zdobyć niemal każdego mężczyznę, który wpadnie jej w oko. Ma jednak w stosunku do płci przeciwnej ogromne oczekiwania. Poszukuje księcia na białym koniu i szybko zderza się z rzeczywistością, dlatego nie jest stała w uczuciach.

Wysokie oczekiwania ma także w stosunku do siebie. Jest perfekcjonistką, co dość często bywa dla niej uciążliwe. Nie potrafi się bowiem zrelaksować i cały czas wynajduje sobie nowe zadania do zrobienia. W dodatku nie pozwala sobie pomóc. Jest bowiem osobą niezwykle nieufną i nie potrafi podzielić się obowiązkami. Wszystko musi zrobić po swojemu.

Przez swoją nieufność ma też małe grono przyjaciół. Spotyka się wyłączenie z dobrze już jej znanymi ludźmi, na których zawsze może polegać. Przez to zamknięte grono nie jest w stanie spotkać nikogo ciekawego. Każdy jej dzień jest monotonny, jednak czasami może się wydawać, że jest to dla niej wystarczające. Niekiedy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że jej życie zaczyna przypominać nudę.

Jest jednak kobietą skazaną na sukces. Jej perfekcjonizm i uparte dążenie do celu sprawiają, że potrafi zdobyć wszystko, co sobie zaplanuje. Takie podejście zawsze jest doceniane, zwłaszcza w handlu, marketingu i administracji. Jest lojalnym pracownikiem, stworzonym do twórczych zawodów. Ma w sobie bowiem ogromne pokłady kreatywności i talentu.

Patroni Kamili

Jeżeli zastanawiasz się, jakie są imiona do bierzmowania, Kamila sprawdzi się idealnie. Choć nie jest niczyją patronką, znajduje się na liście świętych. Była bowiem kanonizowana w 2010 roku przez papieża Benedykta XVI.

Święta Kamila pochodziła z włoskiej rodziny książęcej. Od 8 lub 10 roku życia, w zależności od źródeł, postanowiła umartwiać się w każdy piątek w imię czci Chrystusa. Następnie potwierdziła do ślubami zakonnymi. Została zakonnicą ubogich sióstr św. Klary, a także założycielką klasztoru w Fermo.

Święta Kamila była obdarzona łaską wizji. Zazwyczaj objawiała jej się święta Klara, która dawała jej wskazówki dotyczące życia zakonnego. Kamila posiadała także dar mistycznego zjednoczenia z Jezusem oraz proroctwa i czytania w ludzkich sercach. Zmarła podczas epidemii w 1524 roku.

Zobacz także: Imieniny Katarzyny – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Katarzyny

Kamila – odpowiedniki imienia w innych językach

Kamila to piękne imię, które równie ładnie brzmi także w innych językach.

 • Angielski - Camilla, Camille,
 • niemiecki: Camila,
 • francuski – Camila,
 • hiszpański – Camila,
 • włoski – Camilla,
 • rosyjski - Kamillija.

Zdrobnienia imienia Kamila

Przyjaciele mają swoje sposoby, którymi zwracają się do Kamili. Najpopularniejsze zdrobnienia tego imienia to:

 • Kama,
 • Kami,
 • Kamiś,
 • Kamcia,
 • Kamka,
 • Kamsa,
 • Kamusia,
 • Kamilka,
 • Kamiluś.

Życzenia imieninowe dla Kamili

Są różne piękne życzenia imieninowe, które nadadzą się idealnie dla Kamili. Z pewnością spodobają się każdej pani o tym imieniu.

Kamilko, Niechaj los Tobie sprzyja,
niosąc powodzenie,
idź przez życie z dobrocią w sercu,
otoczona ludźmi, których kochasz,
silna poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia,
niech każdy obrót kalejdoskopu życia przynosi Ci radość.
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin! 

***

Życzę Ci Kamilko: miłej zabawy,
filiżanki ciepłej kawy,
dużo prezentów - małych i dużych
i od chłopaka czerwonej róży,
jednym słowem dużo szczęścia i słodyczy
z okazji imienin ... życzy. 

Zobacz także, kiedy wypadają:

Życzenia pochodzą ze strony weekendowo.pl.