Zamknij

Niedługo imieniny Kamila! Czy masz już pomysł na życzenia?

04.10.2019 10:05
Imieniny Kamila: data, kiedy, w lipcu
fot. shutterstock.com

Imieniny Kamila zbliżają się wielkimi krokami? Najczęściej świętujemy je w lipcu. Kiedy jeszcze je obchodzi? Podpowiadamy!

Kamil to popularne imię męskie. Zastanawiasz się, kiedy świętujemy jego imieniny? Zobacz wszystkie daty i złóż mu wyjątkowe życzenia imieninowe!

Imieniny Kamila: znaczenie imienia

Jesteś ciekawy jakie korzenie imię Kamil? Wywodzi się z rzymskiego przydomka Camillus, który tłumaczy się jako „szlachetnie urodzony chłopiec”. Patronem tego imienia jest św. Kamil, włoski duchowny katolicki i założyciel zakonu kamilianów. Z kolei w języku arabskim oznacza „kompletny” lub „doskonały”. Żeński odpowiednik tego imienia to imię Kamila. Pierwsze wzmianki o imieniu Kamil w języku polskim pojawiły się w XV wieku, ale jego największa popularność przypadała na lata 90-te XX wieku.

Obecnie imię to zamyka pierwszą 50-tkę najchętniej wybieranych imion męskich w Polsce. Według danych statystycznych w 2018 roku nadano je 1 314 razy. Imię to cieszy się popularnością także w innych krajach. Przykładowo w języku angielskim jego odpowiednik to Camillus, w hiszpańskim – Camilo, we Francji – Camille, z kolei w Niemczech przyjęta forma to Camil lub Kamillus. Od imienia Kamil pochodzi wiele nazwisk, m.in., Kamilski lub Kamilewski. Imię to doczekało się również licznych zdrobnień. Wśród nich: Kamilek, Kamilcio, Kamcio, Kami itp.

Zobacz także: Jakie życzenia złożyć Mateuszowi w dniu jego imienin? Podpowiadamy!

Jacy są mężczyźni o imieniu Kamil? Wiele osób uważa, że wyróżnia ich spokój i opanowanie. Często na pierwszy rzut oka wydają się być skryci i małomówni. Są nieco zdystansowani i najlepiej czują się w towarzystwie rodziny i bliskich znajomych. Nie jest zbyt wylewny w okazywaniu swoich uczuć i emocji, w związku z tym często trudno jest odgadnąć jego prawdziwe intencje. Zazwyczaj osoby o imieniu Kamil są bardzo życzliwe i miłe, czym zyskują sobie sympatię otoczenia.

Wyróżnia ich również duża wrażliwość i artystyczna dusza. Wybierając swoją ścieżkę kariery zawodowej starają się, aby ich praca dawała im duże poczucie swobody i niezależności. Wszelkie reguły, regulaminy, sztywne struktury działają na nich odstraszająco. Mężczyzna o imieniu Kamil często wybiera zawody, w których może dać upust swojej kreatywności. Artysta plastyk, muzyk, aktor – w takich rolach czuje się zdecydowanie najlepiej.

Nie lubi się dzielić swoim życiem prywatnym, a jeśli już to robi to tylko z osobami, którym może ufać w 100%. Swój wolny czas lubi spędzać w otoczeniu przyrody lub w domowym zaciszu. Taki odpoczynek pomaga mu się zrelaksować i nabrać dystansu do codziennych spraw.

Zobacz także: Wkrótce Jadwiga obchodzi swoje imieniny! Masz już pomysł na najlepsze życzenia imieninowe?

Imieniny Kamila: kiedy obchodzimy?

Imieniny to niezwykle przyjemny czas, szczególnie jeśli spędzamy go wspólnie z najbliższymi. Kiedy Kamil obchodzi swoje imieniny? Jego święto przypada kilka razy w roku. Najczęściej świętuje 14 oraz 18 lipca, ale życzenia można mu złożyć również w innych terminach. Jeżeli spojrzymy w kalendarz, to zobaczymy, że imieniny może także obchodzić 15 oraz 25 września.

Imieniny Kamila: życzenia imieninowe

Wybór najpiękniejszych życzeń imieninowych spędza Ci sen z powiek? Jeśli nie wiesz, czego możesz życzyć Kamilowi w tym wyjątkowym dla niego dniu skorzystaj z naszych propozycji!

Imieniny dziś Kamila, a więc wyjątkowa chwila,
z tej okazji Ci życzę: niech wszystko układa się wyśmienicie!

Wiedzą to chłopcy i wiedzą dziewczyny,
że dziś świętujemy Twe imieniny,
w związku z tym przyjmij nasze szczere życzenia,
niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia!

Zdrowia, szczęścia i radości,
w dniu imienin wielu gości,
najlepszej muzyki, pysznego szampana
i doskonałej zabawy do rana!

Pogody ducha i pomyślności,
dużo zdrowia i wielkiej miłości,
pięknych podróży, radości wiele,
tego Ci życzą dziś przyjaciele!

Zobacz także: Kiedy wypadają imieniny Aleksandry? Nie zapomnij o życzeniach!

W dniu imienin składam najlepsze życzenia:
zdrowia, szczęścia i pomyślności,
niech każdy dziś upływa Ci radośnie
i przynosi spełnienie wszystkich marzeń!

Ile słońca dziś na niebie,
tyle życzę ślę do Ciebie,
szczęścia, zdrowia i radości,
wiecznych przyjaźni i prawdziwej miłości,
Niech wszystko o czym marzysz skrycie,
uda ci się wcielić w życie!

Ślę z głębi serca moje życzenia,
zdrowia, radości i marzeń spełnienia,
niech los zawsze Ci sprzyja,
a szczęście nigdy nie omija!

W dniu imienin życzę Ci powodzenia
w życiu prywatnym, jak i zawodowym,
dużo zdrowia, pomyślności oraz
pozytywnej energii każdego dnia!

Dziś są twoje imieniny
a więc właśnie z tej przyczyny,
przesyłam moje życzenia:
zdrowia, radości i marzeń spełnienia!