Zamknij

Imieniny Julity – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Julity

08.04.2021
Aktualizacja: 21.04.2021 14:23
Imieniny Julity – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Julity
fot. Shutterstock

Julita swoje imieniny najczęściej obchodzi w lipcu. Poznaj znaczenie jej imienia, patronów, cechy osób o tym imieniu oraz wybierz życzenia, które wyślesz do Julity z okazji jej imienin!

Imieniny Julity świętujemy dwa razy w ciągu roku. Jeśli masz wśród swoich bliskich osobę o tym imieniu, pamiętaj aby złożyć jej najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin!

Imieniny Julity – kiedy obchodzimy?

Imieniny Julity obchodzimy dwa razy do roku – 16. czerwca oraz 30. lipca. Jednak zdecydowanie większą popularnością w celebrowaniu imienin cieszy się data 30. lipca.

 Imieniny Ilony - kiedy obchodzimy?

Julita - znaczenie i pochodzenie imienia

Imię Julita wywodzi się z języka łacińskiego i powstało poprzez zdrobnienie imienia Julia, które pochodzi od męskiego imienia Julian, ale obecnie funkcjonuje samodzielnie. W Polsce występuje dopiero od XX wieku. Julita jest odpowiednikiem zagranicznych imion Julietta i Juliette. Julita imieniny obchodzi 16 czerwca i 30 lipca Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julity jest 30 lipca.

Jaka jest Julita? Charakterystyka osób o imieniu Julita

Kobiety o imieniu Julita są pracowite, pełne energii i przebojowe, doskonale wiedzą czego chcą i świetnie radzą sobie w życiu. Odznaczają się również dotrzymywaniem tajemnic i słowa, dlatego są bardzo dobrymi przyjaciółkami. Julita niezależnie od sytuacji jest skora do pomocy, zawsze służy dobrą radą. Julita została obdarzona potencjałem i ma wiele szczęścia. Potrafi korzystać z życia i cieszyć się każdym drobiazgiem. Emanujące od niej ciepło jest zaraźliwe, więc ma wielu przyjaciół. Julita na tle innych wyróżnia się zorganizowaniem, doskonale łączy obowiązki zawodowe z rodzinnymi. Nie istnieje zadanie, któremu nie potrafiłaby stawić czoła. To kobieta, która nie boi się przeciwności losu, jest również wytrwała i kreatywna. Julita zamiast mówić woli działać, nie lubi nudy i zawsze znajdzie sobie odpowiednie zajęcie. Niestety ma również tendencje do rozpamiętywania i źle przyjmuje porażki, za które później długo się obwinia. W swoich działaniach i podejmowanych przez siebie decyzjach jest zachowawcza i stanowcza. Często dąży do określonego przez siebie celu i nic nie jest w stanie jej powstrzymać przed osiągnięciem sukcesu. Nie boi się żadnych wyzwań i zawsze uparcie broni swoich racji. Pozwalają jej na to inteligencja, pracowitość oraz ambicja. Czasami nie zna umiaru i bierze na siebie zbyt dużo obowiązków i odpowiedzialności. W stosunku do mężczyzn na wysokie wymagania. Lubi wieść wygodne życie, więc poszukuje partnera inteligentnego oraz zaradnego. Nie interesują ją przelotne romanse. Julita poszukuje mężczyzny, który zadba o jej potrzeby. Jej największym marzeniem jest posiadanie szczęśliwej rodziny. Julita świetnie odnajdzie się w finansach i zawodach administracyjnych, jako sekretarka, księgowa, urzędniczka lub ekonomistka.

Patroni Julity

Patronką osób o imieniu Julita jest wdowa i męczennica pochodząca z Cezarei Kapadockiej. Żyła ona na przełomie III i IV wieku, w 303 roku. Istnieje teoria, że pewien dostojnik chciał ograbić ją z majątku, a gdy ta odwołała się do sądu, oskarżono ją o bycie chrześcijanką, za co skazano na spalenie na stosie.

Julita – najpopularniejsze zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Julita? Do wariantów i zdrobnień tego imienia należą formy: Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Juli, Julicia, Julinia, Julisia, Juliś, Julitka, Julka

 Imieniny Igi - znaczenie imienia, daty, patron osób o imieniu Iga

Julita - odpowiedniki imienia w innych językach

Julita ma również swoje odpowiedniki w innych językach, należą do nich:

  • łacina:  Iulitta
  • j. angielski: Julietta, Juliet
  • j. francuski: Juliette, Julita
  • j. hiszpański: Julieta
  • j. włoski: Giulietta

Życzenia imieninowe dla Julity

Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Julita i chcesz jej sprawić radość, wybierz życzenia pomysłowe i oryginalne, pokażesz tym samym swoje uczucia, zainteresowanie i co najważniejsze pamięć. Poniżej znajdziesz gotowe teksty życzeń imieninowych dla Julity, które możesz wykorzystać w dowolny sposób.

***

Niech ten radosny dzień
Na zawsze Twe troski,
Odsunie w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
Blaskiem szczęście i długich lat.

***

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w dniu imienin Tobie życzę

***

Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci,

Lecz słowa, które zostaną w pamięci:

Życzę Ci szczęścia, dużo radości

I długiej, szczęśliwej przyszłości.

Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie,

Niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie,

Wszystko, co piękne i wymarzone,

W dniu Twoich imienin niech będzie spełnione!

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej, jak umiesz...