Zamknij

Imieniny Jarosława - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia i daty imienin!

21.03.2021
Aktualizacja: 21.03.2021 17:22
Imieniny Jarosława - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia i daty imienin!
fot. Shutterstock

Czy wiesz kiedy obchodzimy najbliższe imieniny Jarosława? Jarosław najczęściej imieniny obchodzi 25. kwietnia. Jednak to nie jedyna data, kiedy może je celebrować. Jeśli wśród bliskich masz Jarosława, nie zapomnij świętować tego dnia razem z nim i złóż mu piękne życzenia z tej okazji!

Imieniny Jarosława w Polsce są obchodzone najczęściej 25. kwietnia, jednak można je świętować również 21. stycznia, 7. czerwca, 24. czerwca oraz 1. sierpnia, a więc Jarosław może celebrować swoje imieniny aż 5 razy do roku! Patronem osób o tym imieniu jest św. Jarosław, książę muromski. Wnuk księcia Jarosława Mądrego. Św. Jarosław słynął z propagowania wiary chrześcijańskiej nawet w obliczu groźby śmierci.
Przeczytaj pochodzenie imienia Jarosław, daty, cechy osobowości osób o tym imieniu oraz specjalnie przygotowane wierszyki na tę okazję!

Jarosław – pochodzenie imienia

Imię Jarosław wywodzi się z języków słowiańskich. Stanowi ono złożenie dwóch członów: „jary”, a więc „mocny, silny” oraz „sława”. Oznacza: ten, który słynie z porywczości i siły, gwałtownego usposobienia.

Przeczytaj także: Imieniny Aliny - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Jarosław – cechy charakteru

Jarosław to mężczyzna silny i zdecydowany, posiadający duży talent i szczęście w biznesie. Jarosław jest odpowiedzialny, ambitny i przedsiębiorczy, co ułatwia mu osiąganie zamierzonych celów. Jarek to pewny siebie człowiek, który odważnie i przede wszystkim konsekwentnie realizuje swoje cele. Nie boi się podejmować różnych działań, nawet gdy wydają się trudne czy wiążą się z dużą odpowiedzialnością. Nie pokazuje swojego złego humoru, raczej swoim nastawieniem zarażają innych. Znajomi bardzo go cenią i często można na nim polegać. Ciężko jest mu przyznać się do własnych błędów, które zazwyczaj ignoruje. Mężczyźni o imieniu Jarosław jest również bardzo rodzinną osobą, łaknącą ogniska rodzinnego, dlatego tak ważne jest dla niej założenie rodziny, uznaję to za życiowy cel. Jarosław bez rodziny i bliskich przyjaciół czuje się samotne. W pracy zawodowej zaś jest doceniany za swoją pracowitość, zorganizowanie i sumienność.

Jarosław – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Jarosław są: Jarcio, Jareczek, Jarek, Jaro, Jarula, Jarulek, Jarunio, Jaruś.

Przeczytaj także: Imieniny Dawida - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

Jarosław – imię w językach obcych

Męskie imię Jarosław ma również swoje formy poza granicami Polski. W języku węgierskim odpowiednikiem imienia Jarosław jest forma Jaroszlav, w hiszpańskim Jaroslav, w niemieckim to Jaroslaus, angielskim Yaroslaw, we francuskim Iaroslav, zaś w języku greckim Iaroslaos.

Imieniny Jarosława – wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się osoba o imieniu Jarosław zaskocz ją i spraw przyjemność pięknymi życzeniami w formie zabawnego wierszyka! Można je wysłać zarówno SMS-em jak i zrobić z nich piękną kartkę imieninową. Przedstawiamy nasze propozycje!

W dniu imienin przyjmij proszę,
szczerych życzeń pełne kosze
W dobrym banku - sum bajecznych
dzieci zdrowych, ślicznych, grzecznych.
A urody - wciąż w rozkwicie…
Niech w miłości płynie życie!

***

Dziś imienin Twych się zbliża,
Więc życzenia kreślę Ci,
By się wszystko Ci spełniło,
O czym marzysz, o czym śnisz,
By pogodne miała sny -
Zgłębi serca życzę Ci!

***

Odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany,
które z pozoru wydają się trudne,
a później wprost wymarzone,
realizacji planów i nowych marzeń
i kolejnych natchnień jak fal,
które pchają statek do przodu.

***

Lilia kwitnie, róża opada,
czerwony tulipan swe płatki składa.
Ja korzystając z tej sposobności,
życzę Ci w dniu imienin,
dużo szczęścia, zdrowia i radości.
Niech Ci życie słodko płynie
w każdej chwili i godzinie.
***
Jakie złożyć Ci życzenia,
by warte były Twego Imienia?
Ty najlepiej znasz marzenia,
których wyglądasz spełnienia.