Zamknij

Imieniny Jadwigi! Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?

15.10.2020 10:46
Imieniny Jadwigi! Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?
fot. Schutterstock

Imieniny Jadwigi. Kiedy obchodzimy jej święto i jakie życzenia imieninowe będą dla niej odpowiednie? Przekonaj się!

Imieniny Jadwigi to dla wielu z nas okazja do złożenia życzeń i świętowania. Wciąż nie wiesz, jakie życzenia będą dla niej najlepsze? Zobacz, kiedy dokładnie wypada jej święto i czego możesz jej życzyć w tym wyjątkowym dla niej dniu!

Zobacz także: Wkrótce imieniny Marcina! Nie zapomnij złożyć mu życzeń!

Imieniny Jadwigi: znaczenie imienia

Jadwiga to tradycyjne imię żeńskie, które swoje korzenie ma w języku germańskim. Powstało z połączenia dwóch słów „hadu” i „wig”, które tłumaczy się jako walka i bój. W tym kontekście Jadwiga więc oznacza kobietę waleczną lub też niezwyciężoną w boju. W naszym kraju pojawienie się tego imienia datuje się na ok. 1208 r. Aktualnie imię Jadwiga zajmuje 42 miejsce w zestawieniu najczęściej nadawanych imion w Polsce. Według danych statystycznych z pierwszego półrocza 2018 roku nadano je 116 razy, aczkolwiek można zauważyć, że w ostatnich latach w związku z rosnącą popularnością innych zagranicznych imion jest ono rzadziej wybierane przez rodziców dl swoich dzieci.

Zobacz także: Kiedy wypadają imieniny Marii? O tych datach nie możesz zapomnieć

Mówiąc o imieniu Jadwiga nie sposób nie wspomnieć o dwóch świętych Kościoła Katolickiego. Pierwsza z nich św. Jadwidze Śląskiej, której kanonizacja odbyła się 26 marca 1267 roku i od tego momentu zaczęto oddawać jej cześć jako patronce Śląska. Z kolei drugą ważną postacią była bez wątpienia królowa Polski i wielka księżna litewska - Jadwiga Andegaweńska.

Imię Jadwiga jest popularne również w innych krajach. Inne formy obcojęzyczne to np. w Wielkiej Brytanii – Hedviga, we Francji – Hedvige, Edvige, w Grecji – Edvigis lub Evijis, a w Hiszpanii Edviga. Od imienia Jadwiga powstało także wiele różnych zdrobnień, np. Jadzia, Jadziulka, Jadziunia, czy Jadwisia. Z kolei wśród nazwisk, które wywodzą się od tego imienia można wskazać m.in. na Jadwiszak, Jadwicki, czy Jadeczek.

Imieniny Jadwigi: kiedy obchodzimy?

Zastanawiasz się, kiedy należy złożyć życzenia Jadwidze w związku z jej imieninami? Imieniny Jadwigi możemy świętować kilka razy w ciągu roku. Najczęściej obchodzi je 17 lipca i 15 października. Pozostałe daty to 14 kwietnia oraz 16 października.

Imieniny Jadwigi: wybierz najlepsze życzenia!

Wybór imieninowych życzeń zawsze sprawia Ci kłopot? Podpowiadamy, jakie życzenia złożyć Jadwidze w tym wyjątkowym dla niej dniu. Zobacz nasze propozycje!

 ***

W dniu Twych imienin Jadwigo kochana,
składam Ci życzenia od samego rana.
Niech twój każdy dzień zawsze i wszędzie
tym wymarzonym dla Ciebie będzie.

***

Droga Jadwigo, w tym szczególnym dla Ciebie Dniu
przyjmij proszę moje życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności.
Niech każdy twój dzień był pełny uśmiechu i prawdziwej radości.

 ***

Ślę Ci dziś życzenia Jadwigo miła,
abyś w zdrowiu i radości zawsze sobie żyła,
wśród osób, które Cię kochają
i od zawsze doceniają.

 ***

Przyjmij dziś proszę me szczere życzenia,
by realne się stały wszystkie twe marzenia,
niech w twoim życiu zawsze dobroć gości,
a dni płyną jak rzeka prawdziwej radości.

 ***

W dniu twojego święta chcę Ci życzyć Jadwigo
spełnienia w życiu rodzinnym i na polu zawodowym,
aby każdy dzień przynosił ci nowe pasjonujące wyzwania,
którym z radością będziesz stawiać czoła.

 ***

Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i radości,
Niech w twoim sercu zawsze panuje spokój i pogoda ducha
Tego i jeszcze więcej w dniu twoich imienin życzy z głębi serca…..

 

Imieniny Jadwigi: jakie są osoby o imieniu Jadwiga?

Jakie są osoby o imieniu Jadwiga? Mówi się, że są to kobiety, które wyróżnia przedsiębiorczość i pracowitość. To kobiety, które dokładnie wiedzą, czego chcą i konsekwentnie dążą do realizacji swoich postanowień mimo różnych przeciwności losu. Jadwiga to zazwyczaj osoba ciekawa świata, która lubi zdobywać nowe doświadczenia i nie boi się wyzwań. Kobiety o tym imieniu są bardzo szczere i trudno im ukryć swoje prawdziwe emocje. 

Zobacz także: Kiedy wypadają imieniny Aleksandry? Nie zapomnij o życzeniach!

W pracy są bardzo charyzmatyczne i często dzięki swojej silnej osobowości zajmują kierownicze stanowiska. Wyróżnia je determinacja oraz zaradność. Zawsze z dużą odpowiedzialnością podchodzą do powierzonych im zadań, wykonując je najlepiej, jak tylko potrafią. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba podejmować trudne, bardzo odpowiedzialne decyzje w krótkim czasie. Jak nikt inny potrafią zachować w takiej sytuacji spokój i opanowanie.

W życiu prywatnym osoby o imieniu Jadwiga są bardzo towarzyskie i kontaktowe. Lubią nawiązywać nowe znajomości z łatwością odnajdują się w nowych sytuacjach. Przyjaciele doceniają jej poczucie humoru oraz to, że mogą na niej polegać nawet w najtrudniejszych chwilach.

Zobacz także:  Imieniny Barbary zbliżają się wielkimi krokami! Złóż jej najpiękniejsze życzenia!