Zamknij

Imieniny Jacka - kiedy wypadają? Poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i wybierz imieninowe życzenia

21.03.2021
Aktualizacja: 21.03.2021 16:27
Imieniny Jacka - kiedy wypadają? Poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i wybierz imieninowe życzenia
fot. Shutterstock

Imieniny Jacka najczęściej obchodzone są 17. sierpnia, pamiętaj zatem aby w ten wyjątkowy dzień złożyć imieninowe życzenia, jeśli w swoim towarzystwie masz osobę o tym imieniu.

W poniższym artykule znajdziesz świetne wierszyki, które mogą posłużyć Ci jako imieninowe życzenia dla Jacka. Sprawdź nasze propozycje!

Imieniny Jacka – daty

Imieniny Jacka, podobnie jak w przypadku innych popularnych imion, pojawiają się w kalendarzu wielokrotnie w ciągu całego roku. Najpopularniejszą datą imienin Jacka jest 17. sierpniajednak w kalendarzu widnieją również daty takie jak: 10. lutego, 16. marca, 4. lipca, 17. lipca oraz 11. września. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o imieniu Jacek, nie zapomnij zrobić mu niespodzianki i wysłać życzeń z okazji imienin, mogą być one w formie krótkiego SMS-a, bądź zabawnego wierszyka napisanego na imieninowej kartce!

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Jacek– cechy charakteru

Mężczyźni o imieniu Jacek są osobami wesołymi i pełnymi energii, zazwyczaj myślą pozytywnie, lubią być w centrum uwagi. Nie pokazują swojego złego humoru, raczej swoim nastawieniem zarażają innych. Mężczyźni o tym imieniu nie lubią samotności, kochają ludzi i to z nimi chcą spędzać każdą wolną chwilę. Lubi pracować z ludźmi, imponować, ale ciężko go przekonać do innych pomysłów niż jego. Jacek jest bardzo rodzinną osobą, to właśnie bliscy nadają sens jego życiu. Niestety, ten delikatny i wrażliwy mężczyzna miewa problemy z okazywaniem uczuć Pomimo swojej miłości i otwartości względem innych osób nieczęsto zdarza im się zakochać, w tym aspekcie są ostrożni i nie powierzają uczuć byle komu. Nie lubią także radykalnych zmian i podejmowania pochopnych decyzji, należą do grupy ostrożnych osób, często nie potrafiących zaryzykować, aby zmienić życie na lepsze. Jacekzawsze dąży też do tego, by być najlepszym w każdej dziedzinie, więc nie unika konfrontacji z rywalami. Cenią sobie jednocześnie swoją niezależność, dlatego trudno przekonać ich do zmiany poglądów. Często brakuje im pokory i rzadko wspierają cudze pomysły.

Przeczytaj także:  Imieniny Igora - kiedy wypadają najbliższe? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z tej okazji!

Jacek – pochodzenie imienia

Jacek to imię męskie mające swe korzenie w greckim słowie „hyakinthos” (hiacynt), słowo to z kolei pochodzi od łacińskiej formy imienia Hiacynt. Do Polski imię trafiło w formie „Jacenty", zdrobniale „Jacek". Jego pierwsze zapisy datowane są na średniowiecze (1265), choć stało się powszechnie znane dopiero w XVII wieku. Patronem osób o tym imieniu jest św. Jacek Odrowąż – duchowny, jeden z pierwszych dominikanów w Polsce. Żył na przełomie XII i XII w. Podczas podróży do Rzymu poznał św. Dominika i pod jego wpływem dołączył do zakonu dominikanów.

Jacek – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Jacek : Jacuś, Jacul, Jacula, Jacuszek, Jacunio, Jacor, Jaciet, Jacuchna, Jacur, Jacuszek, Jaculinka, Jacynt, Jacio, Jac, Jaca, Jacas, Jaculek, Jacusiek, Jacuszek, Cacek, Cunio, Jacio, Dżak, Jacko, Jaculka.

Jacek – imiona w językach obcych

Formami obcojęzycznymi imienia Jacek są:

  • Anglia - Hyacinth,
  • Niemcy - Hyazinth,
  • Francja - Hyacinthe,
  • Hiszpania - Jacinto,
  • Włochy – Giacinto,
  • Węgry – Jacint.

Przeczytaj także: Imieniny Arkadiusza - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

Imieniny Jacka – życzenia, wierszyki

Pamiętaj, aby złożyć życzenia jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Jacek i zbliżają się jego imieniny! Spraw mu przyjemność pięknymi życzeniami w formie wiersza! Jeśli nie masz okazji złożyć ich osobiście, możesz stworzyć kartkę, lub wysłać je do Jacka SMS-em! Przedstawiamy nasze propozycje!

Imieniny - każdy to powie,
najlepsza okazja, by wypić za zdrowie.
Toast za Ciebie, za lepsze czasy,
by nie zabrakło piwa i kasy.
Ostatni toast, rzecz najważniejsza,
by jutro głowa nie była cięższa...

***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***

Imieniny - dzień radosny,
Pełen kwiatów, zapach wiosny,
Wszyscy złożyć chcą życzenia
Zdrowia, szczęścia, powodzenia.
Niech Ci słońce zawsze świeci
I niech czas radośnie leci!
Niech odejdą smutki, złości
I powróci czas radości!
Te życzenia, choć z daleka,
Płyną jak wzburzona rzeka
I choć skromnie ułożone,
są dla Ciebie przeznaczone!

***

Życzenia na imieniny
wysyłam do Ciebie z tej przyczyny
że dziś są Twoje Imieniny.
Niech Ci zawsze szczęście sprzyja
pech z daleka Cię omija.
Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,
niech Cię kocha cały świat!