Zamknij

Imieniny Ireneusza - poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i przeczytaj imieninowe wierszyki!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 19:17
Imieniny Ireneusza - poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i przeczytaj imieninowe wierszyki!
fot. Shutterstock

Czy wiesz kiedy wypadają imieniny Ireneusza? Szukasz idealnych życzeń imieninowych? Przeczytaj wybrane na tą okazję imieninowe wierszyki, znaczenie imienia Ireneusz, daty imienin oraz cechy charakteru osób o tym imieniu! Imieniny Ireneusza obchodzimy kilka razy w roku, jednak najczęściej celebrujemy je 17. października, jeśli więc znasz Ireneusza nie zapomnij złożyć mu z tej okazji życzeń!

Imieniny Ireneusz najczęściej obchodzimy 28. czerwca oraz 23. sierpnia, jednak to nie jedyne daty podczas których Ireneusz może świętować swoje urodziny, bowiem w kalendarzu zapisane są również 25. marca, 6 kwietnia oraz 5.maja. Ireneusz może więc świętować swoje imieniny waż 5 razy do roku! Mężczyznom o tym imieniu patronuje święty Ireneusz z Lyonu. Żył on na przełomie II i III wieku, pochodził z Azji Mniejszej. Był biskupem Vienne i Lyonu.

Czytaj także: Imieniny Emilii - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Ireneusz – pochodzenie imienia

Imię Ireneusz wywodzi się z greckiego słowa „eirenaios” oznaczającego „spokojny”. W Polsce pierwsze ślady stosowania tego imienia datowane są na XVIII/XIX w.

Ireneusz – cechy charakteru

Ireneusz nie jest mocno popularnym imieniem, nadawanym chłopcom w Polsce. Mężczyzna o tym imieniu jest temperamentny oraz bardzo ambitny. Niestety poprzez swą nadpobudliwość i marzycielstwo potrafi popaść w niejedne tarapaty. Często ulega emocjom i łatwo wyprowadzić go z równowagi. Potrafi szybko podjąć decyzję i zaangażować się, ale nie zawsze wytrwa do końca. W jego działaniu często brakuje ciągłości. Ireneusz posiada wielkie zdolności oraz talenty, ale jest leniwy. Irek t bardzo towarzyski człowiek, który lubi być w centrum uwagi. Posiada spory urok osobisty i uwielbia flirtować z kobietami. Nie w głowie mu zakładanie rodziny, zdecydowanie bardziej odpowiadają mu nowe wyzwania, podróże. Najlepiej poradzi sobie w zawodach wymagających dużej aktywności ruchowej i ciągłego przemieszczania się. Może pracować jako polityk, biznesmen, dziennikarz, reporter, wojskowy lub policjant.

Czytaj również: Imieniny Igora - kiedy wypadają najbliższe? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z tej okazji!

Ireneusz – imię w innych językach

Imię Ireneusz ma również swoje odpowiedniki poza granicami naszego kraju, m.in. w języku francuskim imię to pojawia się w formach: Irénée, w niemieckim Irenäus, w hiszpańskim i włoskim Ireneo, w rosyjskim Irinej.

Ireneusz – zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Ireneusz są formy: Irek, Ireneuszek, Iruś.

Imieniny Ireneusza – życzenia, wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się Ireneusz zaskocz go i spraw przyjemność pięknymi życzeniami w formie zabawnego wierszyka! Jeśli nie masz możliwości złożenia życzeń osobiście Ireneuszowi, ale chcesz pokazać, że pamiętasz o imieninach ukochanej osoby możesz je wysłać zarówno SMS-em jak i zrobić z nich piękną kartkę imieninową. Przedstawiamy nasze propozycje!

***

Życzenia imieninowe dla mężczyzny nie muszą być przesadnie długie. Można mu przekazać, jak jest dla nas ważny nawet w kilku szczerych słowach. Treściwe i konkretne życzenia mogą zawierać w sobie wszystko, co facet chciałby usłyszeć w tym ważnym dla siebie dniu.

***

W każdej chwili, zawsze, wszędzie

Niech Ci w życiu dobrze będzie!

Niech Cię dobry los obdarzy

Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Serdeczne życzenia imieninowe.

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki,

bo dziś są Twoje imieninki!

Kochana, z okazji imienin życzę Ci

ust całowanych, policzków głaskanych,

ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych…

***

Z okazji imienin przyjmij
z głębi serca płynące
życzenia samych pogodnych,
szczęśliwych dni,
pełnych ciepła, radości
i spełnionych marzeń…

***

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
dziś są Twoje imieninki!
W dniu imienin dużo szczęścia, radości,

uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości,

siły, samych przyjemnych i spokojnych dni

życzy…