Zamknij

Imieniny Ingi – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Ingi

23.04.2021
Aktualizacja: 22.12.2021 13:51
Imieniny Ingi – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Ingi
fot. Shutterstock

Inga świętuje imieniny tylko raz w roku – 25 października. Zainspiruj się naszymi propozycjami życzeń imieninowych dla Ingi. Sprawdź, skąd pochodzi to imię i co oznacza raz kto jest patronem Ingi.

Sprawdź, kiedy wypadają imieniny Ingi. Przeczytaj życzenia imieninowe dla Ingi, które możesz wysłać jej w dniu jej święta, dowiedz się, jakie cechy charakteru ma kobieta o imieniu Inga i sprawdź, kto jest jej patronem.

Imieniny Ingi – kiedy obchodzimy?

Imieniny Ingi obchodzimy tylko jeden raz w roku - 25 października. Koniecznie zaznacz sobie tę datę w kalendarzu, jeśli masz wśród rodziny czy znajomych kogoś, to nosi to imię. Indze będzie bardzo miło, jeśli w dniu jej święta złożysz jej życzenia imieninowe. Kilka propozycji zajdziesz w naszym imienniku.

Znaczenie i pochodzenie imienia Inga

Imię Inga pochodzi z rodziny języków germańskich i wywodzi się od imion zaczynających się od Ing, które to słowo jest nazwą jednego z bóstw normandzkich. Imię Inga w tłumaczeniu na język polski znaczy „córka bohatera”.

Jaka jest Inga? Charakterystyka osób o imieniu Inga

Inga to kobieta silna, zdecydowana i zaradna. Wie, czego chce, i potrafi do tego konsekwentnie dążyć. Jet bardzo towarzyska – częściej można ją zobaczyć otoczoną wianuszkiem przyjaciół i znajomych. Nie lubi być sama , jest zdecydowanie osobą stadną, na co wskazuje jej esktrawertyczna natura. Inga jest też osobą bardzo szczerą, często aż do bólu. Przez swój cięty język nie raz musi mierzyć się z kłopotami i gafami. Nie brakuje jej jednak uroku osobistego, dzięki któremu z wdziękiem potrafi wyjść z każdej, nawet najbardziej krępującej sytuacji.

W relacjach z mężczyznami Inga początkowo jest nieśmiała i zachowawcza, ale jeśli dać jej trochę czasu, otwiera się i przywiązuje do swego wybranka. Wtedy jest lojalną, oddaną i kochającą partnerką. Inga doskonale sprawdzi się jako żona i mata – jest czuła, opiekuńcza, troskliwa i potrafi się poświęcać dla innych. Jest lojalna i szczera i tych samych cech bezwzględnie wymaga od partnera. Jest wspaniałą panią domu – uwielbia gotować dla bliskich i dbać o domowe ognisko. Nie zniesie kłamstwa – gdyby ostała oszukana, dla niej oznaczałoby to koniec relacji.

Indze bardzo zależy na tym, by była akceptowana i lubiana, przez co często stara się dopasować do ludzi, nawet kosztem własnych potrzeb czy rezygnacji ze swojego zdania. Jest wrażliwa – długo przeżywa odrzucenie, porażki miłosne, a także zawodowe. Mimo to z każdej takiej sytuacji wychodzi odrobinę silniejsza i znów staje do walki.

Inga jest też sumiennym i rzetelnym pracownikiem. Zawsze można na niej polegać, potrzebuje jednak jasno wytyczonych zadań i celów oraz mentora, który będzie prowadził ją po zawodowej ścieżce. Dlatego nie sprawdzi się na kierowniczym stanowisku. Świetnie odnajdzie się w handlu, pracy z klientem, a także w branży beauty jako kosemtyczka czy fryzjerka.  

Przeczytaj również: Kobiety o tych imionach idą z mężczyzną do łóżka już na pierwszej randce. Nie mają zahamowań

Inga – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Inga występuje także w innych językach i ma w nich swoje odpowiedniki. Najpopularniejsze z nich to:

 • angielski – Ingeborg
 • białoruski – Ingeborga
 • duński – Inga, Inge
 • estoński – Ingeborg, Ingi
 • fiński – Ingeborg
 • francuski – Ingeborg, Ingeburge
 • grecki – Ingevorga
 • litewski – Ingeborga, Ingė
 • niemiecki – Ingeborg, Inga, Inge
 • norweski – Ingebjçfrg
 • rosyjski – Ingeborga
 • szwedzki – Ingeborg, Inge
 • włoski – Ingeborga

Przeczytaj także: Kobiety o tych imionach są zbyt miłe. Asertywność nie jest ich mocną stroną

Zdrobnienia imienia Inga

Imię Iga ma liczne zdrobnienia: Inia, Inusia, Inuśka, Inguś, Ingusia, Ingunia, Ineczka, Inia, Inka, Ingi. Możesz użyć ich, jeśli chcesz wyrazić ciepłe uczucia w stosunku do osoby o tym imieniu.

Życzenia imieninowe dla Ingi

W dniu imienin Ingi, czyli 25 października, koniecznie złóż jej życzenia imieninowe. Oto propozycje rymowanych wierszyków z życzeniami, które będą idealne do wysłania smsem.

 

W dniu Twych imienin, w dniu Twego święta

serce mi bije, serce pamięta,

niech więc życzenia lecą listownie,

bo nie mam szansy przekazać słownie,

niech lecą prędko do swego celu,

niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.

 

***

Miś dał by Ci miodek,

miodzio do jedzenia,

a ja zamiast tego,

składam ci życzenia:

Zdrowia, szczęścia, długich lat,

niech zakwitnie szczęścia kwiat,

dzisiaj masz swe imieniny,

więc i wesołej życzę miny.

Życzy...

 

***

Niech w imienin Twoich dzionek,

przepięknie śpiewa skowronek,

I moc życzeń przyniesie.

Dlatego życzę powodzenia w karierze