Zamknij

Imieniny Ilony - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia i przeczytaj imieninowe wiersze!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 19:09
Imieniny Ilony - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia i przeczytaj imieninowe wiersze!
fot. Shutterstock

Imieniny Ilony obchodzimy 18. sierpnia, jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się osoba o tym imieniu pamiętaj, aby w tym dniu złożyć jej życzenia! Przeczytaj również pochodzenie imienia Ilona, daty oraz wybrane przez nas wierszyki imieninowe!

Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny, warto jednak o nich pamiętać i sprawić przyjemność bliskim, wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Czytaj również: Imieniny Arlety - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy osobowości i wierszyki z okazji imienin!

Ilona - daty

Imieniny Ilony najczęściej obchodzimy 18. sierpnia, jednak to nie jedyna data, kiedy Ilona może je celebrować, inne daty zapisane w kalendarzu to 27. stycznia oraz 23. kwietnia, a więc Ilona może świętować swoje imieniny aż trzy razy w roku! Za patronkę osób noszących imię Ilona jest uznawana św. Helena, rzymska cesarzowa, żona Konstancjusza Chlorusa, któremu urodziła syna o imieniu Konstantyn.

Ilona – pochodzenie imienia

Imię Ilona wywodzi się z języka greckiego, od słowa oznaczającego „blask księżyca”. Powstało ono jako pochodna imienia Helena, a dokładnie – jej węgierska wersja. W Polsce imię Ilona jest znane już od XIII w., jednak nigdy nie należało do grupy najpopularniejszych imion.

Ilona– cechy charakteru

Kobiety o imieniu Ilona to osoby życzliwe i dobre. Posiadają duże empatii i wewnętrznego spokoju, są również bardzo cierpliwe. Ma pozytywne podejście do życia i jest bardzo pewna siebie, przez co łatwiej spełniać jej marzenia o karierze. Doskonale odnajdzie się, pracując jako modelka, stewardesa, asystentka, nauczycielka lub aktorka. Kobiety o imieniu Ilona są z natury niezależne i zaradne, dlatego ma duże szanse osiągnąć sukces, jeśli tylko wykorzysta swoje możliwości. Ilona jest bardzo wymagająca wobec mężczyzn. Woli spędzić życie samotnie niż zadowolić się byle jaką relacją. Dom prowadzi perfekcyjnie zarówno wtedy, jak jest w związku, jak również wtedy, kiedy życie spędza samotnie. Ilona również przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu, zawsze dba o to, by prezentować się elegancko i szykownie. Interesuje się najnowszymi trendami w modzie, a na pożądaną spódniczkę czy bluzkę potrafi wydać sporą sumę pieniędzy

Ilona – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Ilona ma również swoje odpowiedniki poza granicami naszego kraju są nimi: Ilona (węg.), Ilona (wł.), Alena, olena (czes.)

Czytaj także:  Imieniny Igora - kiedy wypadają najbliższe? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z tej okazji!

Ilona - zdrobnienia imienia

Najczęściej używane zdrobnienia imienia Ilona to: Ilonka, Ilcia, Iloncia, Iloneczka.

Ilona – wierszyki imieninowe

Jeśli chcesz wysłać do Ilona oryginalne i niespotykane życzenia imieninowe, możesz zainspirować się naszymi wierszykami. Dostawać życzenia imieninowe jest zawsze miło, a więc nie zapomnij o swoich bliskich!

W tym uroczystym dniu Twoich imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

***

Niech ten radosny dzień
Na zawsze Twe troski,
Odsunie w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
Blaskiem szczęście i długich lat.

***

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w dniu imienin Tobie życzę

***

Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci,

Lecz słowa, które zostaną w pamięci:

Życzę Ci szczęścia, dużo radości

I długiej, szczęśliwej przyszłości.

Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie,

Niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie,

Wszystko, co piękne i wymarzone,

W dniu Twoich imienin niech będzie spełnione!

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień
był niesamowity i wyjątkowy.
Wypełniaj każdą chwilę tak,
aby potem wspominać ją z radością.
Czerp energię ze słońca,
z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.
Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.
Żyj najpiękniej, jak umiesz...