Zamknij

Imieniny Ignacego - Kiedy wypadają? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 16:58
Imieniny Ignacego - Kiedy wypadają? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!
fot. Shutterstock

Czy wiesz kiedy wypadają imieniny Ignacego? Szukasz idealnych życzeń imieninowych? Przeczytaj wybrane na tą okazję imieninowe wierszyki, znaczenie imienia Ignacy, daty imienin oraz cechy charakteru osób o tym imieniu!

Imieniny Ignacego obchodzimy kilka razy w roku, jednak najczęściej celebrujemy je 17. października, jeśli więc znasz Ignacego nie zapomnij złożyć mu z tej okazji życzeń!

Przeczytaj także: Imieniny Dawida - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

Ignacy - daty

Imieniny Ignacego najczęściej obchodzimy 17. października, jednak to nie jedyna data celebracji imienin Ignacego, bowiem może on świętować je jeszcze: 3. lutego, 11.maja, 28.maja, 31.lipca, 22.września, 17.października, 23. października, czyli aż 7 razy w roku!

Ignacy – pochodzenie imienia

Imię Imię Ignacy szczyt popularności przeżywało w XVI, za sprawą św. Ignacego Loyoli. Chętnie nadawane było w kręgach szlacheckich. Najprawdopodobniej pochodzi z języka łacińskiego i wzięło swój początek w słowie ignis, oznaczającego ogień. Imię to tłumaczy się jako „mężczyznę o płomiennym sercu”. Jednak możliwe jest również, że wywodzi się z kręgu kultury etruskiej lub od rzymskiego rodu Egnacjuszów, (Egnatii). Wśród badaczy pojawiają się jednak nawet teorie o etruskim pochodzeniu tego imienia. Do polski imię Ignacy przybyło w XIV wieku, natomiast prawdziwą popularność imię to zyskało w czasach, gdy do Polski przybyli jezuici (zakon założony przez Ignacego Loyolę).

Ignacy – cechy charakteru

Ignacy to popularne imię, chętnie nadawane nie tylko w Polsce. Odmiany tego imienia występują w większości miejsc na świecie, zwłaszcza w rejonach hiszpańskojęzycznych. Mężczyzna o tym imieniu jest spokojny, opanowany oraz bardzo ambitny. Nie ulega emocjom i trudno wyprowadzić go z równowagi. W pracy ceni sobie swobodę, zawsze też wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Ignacy jest osobą ceniącą sobie drobne przyjemności oraz uroki życia. Czuje się dobrze jeśli może łączyć przyjemne z pożytecznym. Ignacy jest osobą godną zaufania i wzbudzającą szacunek otoczenia. Jest miłym człowiekiem i bardzo często służy pomocą, jest również ceniony w towarzystwie bliskich, rodziny i przyjaciół. Przywiązuje dużą wagę do przestrzegania prawa i wszelkich obowiązujących zasad. Bardzo ważna jest dla niego sprawiedliwość. Kocha podróże po świecie i poznawanie nowych kultur. Jego życie nie należy do nudnych, z łatwością podejmuję decyzje o przeprowadzce, czy zmianie pracy. W miłości jest czuły i namiętny, choć zanim dobrze pozna swoją partnerkę, może wydawać się nieco nieśmiały. Bardzo ceni rodzinę i jest stały w uczuciach.
Czytaj również: Imieniny Huberta - kiedy je obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, pochodzenie oraz daty!

Ignacy – imię w innych językach

Imię Ignacy ma również swoje odpowiedniki poza granicami naszego kraju, m.in. ang. Ignatius, hiszp. Ignacio, niem. Ignatius, wł. Ignazio, franc. Ignace.

Ignacy – zdrobnienie imienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Ignacy są formy: Iguń, Iguś, Igunio, Ignaś, Iguliszek, Iguliś, Igunio, Igutek, Iguś, Inias, Naśku, Gacek, Gusiek, Gutek.

Przeczytaj także: Imieniny Gabriela - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Imieniny Ignacego – życzenia, wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się Ingacy zaskocz go i spraw przyjemność pięknymi życzeniami z okacji imienin w formie zabawnego wierszyka! Można je wysłać zarówno SMSem jak i zrobić z nich piękną kartkę imieninową. Przedstawiamy nasze propozycje!

Imieniny – każdy Ci to powie,

to dobra okazja, by wypić za zdrowie.

Toast za Ciebie, za dobre czasy,

by nie brakowało Ci nigdy kasy.

Ostatni toast, to rzecz najważniejsza,

by jutro głowa nie była cięższa

W każdej chwili, zawsze, wszędzie

Niech Ci w życiu dobrze będzie!

***

Niech Cię dobry los obdarzy

Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Serdeczne życzenia imieninowe.

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki,

bo dziś są Twoje imieninki!

***

Kochany, z okazji imienin życzę Ci

ust całowanych, policzków głaskanych,

ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych…

***

Imieniny – każdy Ci to powie,

to dobra okazja, by wypić za zdrowie.

Toast za Ciebie, za dobre czasy,

by nie brakowało Ci nigdy kasy.

Ostatni toast, to rzecz najważniejsza,

by jutro głowa nie była cięższa

***

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
dziś są Twoje imieninki!
Twoje imię w kalendarzu,
To jest Twój szczęśliwy dzień,
Poczta kwiatów w korytarzu,
Już za chwilę spotka Cię!
Życzeń pęki weź do serca,
I uśmiechaj często się...
Smutków niech Ci nikt nie wkręca,
Dziś są imieniny Twe!