Zamknij

Imieniny Huberta - kiedy je obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, pochodzenie oraz daty!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 17:26
Imieniny Huberta - kiedy je obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, pochodzenie oraz daty!
fot. Shutterstock

Czy wiesz, kiedy wypadają najbliższe imieniny Huberta?  Hubert swoje imieniny najczęściej celebruje 3. listopada. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Hubertowy, poznaj również pochodzenie jego imienia I cechy charakteru osób o tym imieniu! W artykule również znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych.

Najczęściej są obchodzone imieniny Huberta wypadają 3. listopada. Patronem mężczyzn o tym imieniu jest Św. Hubert – żyjący na przełomie VII i VIII wieku biskup. Istnieje wiele żywotów św. Huberta, jednak nie wszystkie informacje w nich zawarte są prawdziwe.

Przeczytaj także: Imieniny Gabriela - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Hubert– pochodzenie imienia

Hubert to imię pochodzenia germańskiego, które w tłumaczeniu oznacza „człowiek o bystrym umyśle”. W polskich źródłach imię to po raz pierwszy zanotowano w XIII w. jako Hubertus. Później pojawiła się forma zdrobnienia Hubek/Hubko, a w XV w. pojawiła się forma Hubartus. Od tego imienia pochodzi również kilka nazwisk, takich jak Hubert, Hupka, Hovert.

Hubert - cechy osób o tym imieniu

Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem wrażliwym, szlachetny i honorowy, jest również niekwestionowanym mistrzem w rozwiązywaniu problemów i tajemnic. Kieruje się w życiu swoimi zasadami. Hubert należy do osób bardzo cierpliwych, uczuciowych oraz flegmatycznych. Nie interesuje go rywalizacja, woli spokojnie i powoli dążyć do osiągnięcia upragnionych celów. Zawsze chętnie pomaga innym, nawet kosztem samego siebie i swoich spraw. Jest również pracowity. Wysoka kultura osobista to z pewnością jeden ze znaków rozpoznawczych Huberta. Swoją kobietę bardzo ceni. W życiu lubi dobrobyt i dąży do tego, żeby go zapewnić swojej rodzinie. Życie z Hubertem jest spokojne i stabilne. Jest mężczyzną, który poszukuje gospodarnej partnerki, która będzie dla niego wsparciem.
Ze swoich obowiązków wywiązuje się systematycznie I sumiennie. Ma wielu przyjaciół, z którymi lubi rozmawiać i się spotykać.

Imię Hubert w językach obcych:

Hubert posiada również formy swojego imienia w językach obcych. W języku angielskim imię to występuje w formach Hobart i Hubert, we francuskim Hubert, w hiszpańskim Huberto, w niemieckim: Hubert, Hubertus, Hugbert lub Huprecht, w języku włoskim natomiast: Oberto, Uberto, Umberto.

Imieniny Huberta- najpopularniejsze zdrobnienia

Do najpopularniejszych zdrobnień imienia Hubert należą: Bercik, Bertuś, Hubcio, Hubek, Hubercik, Hubertus, Hubi, Hubko

Imieniny Huberta - wierszyki z okazji imienin

Wszyscy lubimy składać życzenia imieninowe, które są równie ważne, jak urodziny, dla niektórych nawet ważniejsze. Jeśli nie masz możliwości złożenia życzeń osobiście Hubertowi, ale chcesz pokazać, że pamiętasz o imieninach bliskiej Ci osoby, możesz podarować jej kartkę lub wysłać życzenia w formie SMS. Wybierz odpowiednie życzenia wśród propozycji wierszyków, które znajdziesz poniżej.

Przeczytaj także: Imieniny Dawida - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

***

Ile godzin bije czas,
Ile liści sypie las.
Tyle szczęścia i słodyczy,
W dniu imienin
Twoich życzy...

***

Samych szczęśliwych dni w życiu,
Uśmiechu na twarzy
Słonecznych promyków w pochmurne dni
Lata zimą i wiosny jesienią, to o czym marzysz -
by Twoje było a czego pragniesz by się spełniło!

***

W tym pięknym dniu,

szczególnie życzę Ci rzeczy dwóch:

miłości, co w sens życie ubiera

i szczęścia, by wygrać z losem w pokera.

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

***

W dniu imienin dużo szczęścia, radości,

uśmiechu, mnóstwo wiary, wytrwałości,

siły, samych przyjemnych i spokojnych dni

życzy…

***

Spełnienia najskrytszych marzeń,

realizacji dobrych zamiarów i planów.

Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość

oraz wszystkiego najlepszego.