Zamknij

Imieniny Genowefy - poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i przeczytaj imieninowe wierszyki!

20.03.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:16
Imieniny Genowefy - poznaj znaczenie imienia, sprawdź daty i przeczytaj imieninowe wierszyki!
fot. Shutterstock

Imieniny Genowefy obchodzimy 3. stycznia jeśli więc masz wśród swoich przyjaciół osobę o tym imieniu, koniecznie złóż jej życzenia imieninowe w tym ważnym dla niej dniu! Poznaj pochodzenie imienia Genowefa, daty imienin, cechy charakteru osób o tym imieniu oraz wybierz wierszyk imieninowy, który wyślesz z okazji zbliżającego się święta!

Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny, warto jednak o nich pamiętać i sprawić przyjemność bliskim, być może niektórzy lubią je celebrować bardziej od urodzin. Wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Imieniny Genowefy – daty

Imieniny Genowefy najczęściej obchodzimy 3. stycznia, jednak nie jest to jedyna data wskazująca na ich celebracje, bowiem Genowefa swoje imieniny może świętować również 9. listopada, a więc dwa razy do roku! Za patronkę osób o imieniu Genowefa uważa się żyjąca w V wieku mniszka i święta kościoła katolickiego św. Genowefę, urodzoną we Francji, która już w bardzo młodym wieku złożyła śluby czystości. Według podań to za sprawą m.in. jej modlitw Paryż ocalał przed najazdem Hunów.

Genowefa – pochodzenie imienia

Imię Genowefa wywodzi się z korzeni romańsko-celtycko- germańskich i w wolnym tłumaczeniu oznacza „kobietę ze szlachetnego rodu”. Do Polski dotarło dopiero w XVIII wieku, jednak nigdy nie było zbyt popularne, dlatego tak rzadko można je spotkać w naszej kulturze.

Genowefa – cechy charakteru

Kobiety o imieniu Genowefa to osoby życzliwe i dobre, jednak są również osobami twardo stąpającymi po ziemi i bardzo zdecydowanymi. Mają swój cel, do którego skrupulatnie potrafią dążyć. Posiadają duże pokłady empatii i wewnętrznego spokoju, są również bardzo cierpliwe.
Genowefa jest osobą skrytą, swoje emocję i zdanie często zachowuje dla siebie. Ma wąskie i sprawdzone grono przyjaciół, najlepiej wypoczywa w domu w otoczeniu najbliższych. Jest również osobą zaradną i zorganizowaną, dzięki czemu ma spore szanse by osiągnąć w życiu sukces. Osoby o tym imieniu pociąga i wzbudza zainteresowanie wszystko co niebanalne. W pracy jest ambitna i bystra. Lubi wykonywać zadania i obowiązki zawodowe. Umie radzić sobie z porażkami i zawsze wyciąga z nich odpowiednie wnioski. Najlepiej pracuje jej się samodzielnie, ponieważ nie przepada za pracą w zespole. Genowefa choć jest osobą pełną werwy i aktywnie spędza czas poza domem, to jednak własne cztery kąty są dla niej azylem. Marzy o kochanym mężu i dzieciach, typowej sielance. Sprawy rodzinne chroni jak największy skarb, nie pozwala by jakiekolwiek „brudy” prać publicznie.

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Genowefa – imię w innych językach

Imię Genowefa ma również przyjęte formy poza granicami naszego kraju. W języku angielskim Genowefa występuje w formie Genevieve, we francuskim Genevieve, w hiszpańskim i niemieckim Genoveva, we włoskim zaś Genoveffa.

Genowefa – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imiona Genowefa są: Genia, Geniuniuwefka, Genofa, Genowefka, Gesia, Giania, Gief, Gienia, Gieniusia, Gienka, Gieńciak.

Przeczytaj także: Imieniny Czesława - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Genowefa– wierszyki imieninowe

Jeśli chciałbyś aby Genowefa doceniła Twoją pamięć, wyślij jej krótki imieninowy wierszyk w postaci kartki, SMS-a, bądź za pośrednictwem innego komunikatora. Przeczytaj przygotowane przez nas propozycje imieninowych wierszyków i wybierz ten, który najbardziej przypadł Ci do gustu.

W dniu Twych imienin, w dniu Twego święta,

serce mi bije, serce pamięta.

Niech więc życzenia lecą listownie,

bo nie mam szansy przekazać słownie.

Niech lecą prędko do swego celu,

niech będą pierwsze wśród życzeń wielu.

***

Niech smutek zniknie w górskim potoku,

by radość kwitła jak róża – co roku,

by na Twej twarzy promyczek słońca

nigdy nie zniknął i trwał do końca,

niech Cię nie trapią żadne zmartwienia

i niech się spełnią wszystkie marzenia.

Bukiet najpiękniejszych imieninowych życzeń przesyła...

***
Życzenia Imieninowe dla Ciebie:

Nie zerkaj za siebie,

Idź śmiało przez życie,

Podkochuj się skrycie,

Kontroluj swe żądze,

Zarabiaj pieniądze,

Lekceważ pętaków,

Unikaj cwaniaków,

Przepisów przestrzegaj,

Na sobie polegaj,

Lecz przede wszystkim

Pokaż im wszystkim!