Zamknij

Imieniny Gabrieli-kiedy obchodzimy? Przeczytaj pochodzenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Gabrieli!

05.04.2021
Aktualizacja: 05.04.2021 18:18
Imieniny Gabrieli-kiedy obchodzimy? Przeczytaj pochodzenie imienia, cechy charakteru i wierszyki dla Gabrieli!
fot. Shutterstock

Gabriela to dość popularne imię w Polsce. Czy wiesz kiedy Gabriela obchodzi swoje imieniny? Przeczytaj najpopularniejszą date imienin Gabrieli, pochodzenie imienia, cechy charakteru osób o tym imieniu i specjalnie przygotowane na tę okazję wierszyki imieninowe!

Czy wiesz kiedy Gabriela obchodzi swoje imieniny? Imieniny Gabrieli najczęściej obchodzimy w grudniu. Poznaj znaczenie imienia oraz zgodność tego imienia z charakterem osób je noszących

Czytaj także: Imieniny - kiedy są najpopularniejsze imieniny i kto je obchodzi?

Imieniny Gabrieli - kiedy obchodzimy?

Imieniny Gabrieli najczęściej obchodzimy 19. grudnia. Dobrze jest pamiętać o tej dacie, jeśli wśród bliskich masz osobę o tym imieniu i znaleźć wyjątkowe życzenia imieninowe dla Gabrieli, które sprawią jej przyjemność w tym wyjątkowym dniu. Oprócz 19. grudnia osoby o imieniu Gabriela mogą obchodzić również swoje imieniny w następujące dni: 23.kwietnia, 6.listopada, 18.listopada, 19.grudnia, 8.lutego.

Gabriela - pochodzenia imienia

Gabriela to żeński odpowiednik męskiego imienia "Gabriel". Jest to dość popularne imię, które w dodatku w wielu językach ma bardzo podobne brzmienie i formę. Imię Gabriela pochodzi z języka hebrajskiego i złożone jest z dwóch słów, mianowicie: gaber, czyli „mąż silny” , oraz e – „Bóg”, w wolnym tłumaczeniu imię Gabriela oznacza „mąż Boży”, bądź „Bóg jest moim męstwem”. Samo imię - choć w tej chwili jest bardzo popularne - w naszym kraju rozpowszechniło się jednak dopiero w XIX wieku.

Gabriela - cechy osób o tym imieniu

Osoby posiadające imię Gabriela, należą do osób bardzo energicznych, są wręcz wulkanami energii, uwielbiają być w centrum zainteresowania i wprowadzać zamieszanie wszędzie, gdzie tylko się pojawią. Swą pozytywną energią również zarażają innych, nie sposób się z nimi nudzić. Gabriele są zawsze uśmiechnięte i pozytywnie patrzą w przyszłość, starają się również znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.
Gabriele należą do osób pewnych siebie, z racji na swoje pozytywne nastawienie i miłą oraz ciepłą atmosferę, którą roztaczają wokół mają bardzo dużo przyjaciół, na których mogą zawsze liczyć. Dzięki pogodnemu usposobieniu przyciągają same dobre osoby, są również dobrymi powiernikami tajemnic. Osoby o tym imieniu zawsze udzielają pomocy osobom potrzebującym, kobiety te są szlachetne i posiadają dobre serce, do ich największych wartości należą rodzina, przyjaźń i miłość, dla których zdolne są do wielu poświęceń. Dziewczynie o tym imieniu przypisuje się takie cechy charakteru jak: energiczność, odwaga, pewność siebie, twardy charakter i zdecydowanie. Czasami cechy te prowadzą Gabriele do problematycznych sytuacji – niejednokrotnie zapędzają się bowiem o krok za daleko i podejmują nieprzemyślane działania, jednak bardzo szybko znajdują na nie rozwiązanie i zazwyczaj wychodzą z tych sytuacji bez szwanku. Osoby o tym imieniu mają też twórcze dusze, dlatego dobrze odnajdują się w zawodach artystycznych. Mogą zostać pisarkami, aktorkami, reżyserkami czy muzykami. Najbardziej jednak odpowiadają im zawody takie jak dziennikarz, redaktor, pedagog czy handlowiec.

Przeczytaj również: Życzenia imieninowe - piękne, śmieszne i poważne wierszyki i życzenia SMS

Patron osób o imieniu Gabriela

Imieniny Gabrysi związane są zaś przede wszystkim z patronką osób o tym imieniu, którą jest błogosławiona Gabriela Bourla, francuska urszulanka z Kondei i jedna z męczennic z Valenciennes. Innymi patronkami żeńskiej formy tego imienia są błogosławiona Gabriela Maria Sagheddu oraz Gabriela de San Juan de la Cruz.

Gabriela - zdrobnienia

W jaki sposób można mówić do osób o imieniu Gabriela? Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Gabriela są formy: Gaba, Gabusia, Gabunia, Gabi, Gabrysia, Gabrynia, Gabruś, Gaba, Gabunia, Gabcia.

Gabriela - odpowiedniki w różnych językach

Gabriela ma również swoje odpowiedniki w innych krajach, należą do nich:

  • angielski: Gabrielle
  • francuski: Gabrielle
  • niemiecki - Gabriella
  • rosyjski - Gabrielja
  • słowacki - Gabrijela, Gavrila.

Życzenia imieninowe dla Gabrieli

Imieniny Gabrieli świętujemy wiele razy w ciągu roku. Chodzi o następujące daty: 8 lutego, 27 lutego, 23 kwietnia, 6 listopada, 18 listopada, a także 19 grudnia. Ostatnia data jest najpopularniejsza - większość osób o imieniu Gabriela świętuje właśnie w ostatnim miesiącu w roku, dnia 19 grudnia. Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Gabriela i chcesz jej sprawić radość, wybierz życzenia pomysłowe i oryginalne, pokażesz tym samym swoje uczucia, zainteresowanie i co najważniejsze pamięć. Poniżej znajdziesz gotowe teksty życzeń imieninowych, które możesz wykorzystać w dowolny sposób.

W tym uroczystym dniu Twoich imienin
szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,
przepełnionych zdrowiem i szczęściem,
pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,
dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,
co najpiękniejsze i najmilsze w życiu. Uśmiechu w każdej sekundzie,
radości w każdej minucie,
przyjaźni w każdej godzinie,
szczęścia każdego dnia,
miłości przez całe życie!

***

W dniu Twych imienin życzę Ci wszystkiego, co najpiękniejsze i najlepsze, radosnych i pogodnych dni, pełnych szczęścia i miłości. Aby każdy nadchodzący dzień był najwspanialszym dniem w życiu i zawsze otaczali Cię kochający ludzie.

***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zmieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

***

Uśmiechnij się solenizantko,
puchary szampanem napełnij prędko,
Twoi goście niech piją Twe zdrowie,
resztę później Ci dopowiem!