Zamknij

Imieniny Gabriela - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

20.03.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:16
Imieniny Gabriela - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!
fot. Shutterstock

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Gabriel? Gabriel najczęściej celebruje swoje imieniny 29.września, jednak to nie jedyna dana zapisana w kalendarzu, kiedy Gabriel może świętować swoje imieniny! Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Gabrielowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych, a także pochodzenie imienia Gabriel oraz cechy charakteru osób o tym imieniu!

Gabriel najczęściej swoje imieniny obchodzi 29. września, jednak może celebrować10. Lutego. 27. lutego, 16. marca, 24. marca, oraz 12. listopada. Jeśli zatem wśród Twoich bliskich znajduję się osoba o tym imieniu, możesz zrobić jej przyjemność i wysłać życzenia imieninowe w postaci wierszyka, wybierz spośród naszych propozycji, które znajdziesz poniżej.

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Gabriel – pochodzenie imienia

Gabriel to imię biblijne, które wywodzi się z języka hebrajskiego. Powstało ze złożenia dwóch słów: heber, czyli „mąż, mężczyzna”, oraz el, czyli „Bóg”. Można je przetłumaczyć zatem jako „mąż Boży” albo „wojownik Boga”. Nosił je jeden z archaniołów, który jest patronem dyplomatów, filatelistów, posłańców i pocztowców, telegrafu, telefonu, radia oraz telewizji. Gabriel należy do grona aniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu organizacji świata.

Gabriel – cechy charakteru

Mężczyźni o imieniu Gabriel należy do osób ambitnych, bardzo upartych, wytrwałych w swoich postanowieniach i bardzo konsekwentnych w dążeniu do celu. Gabriel to mężczyzna aktywny I bystry, nie spoczywający na laurach, jest również pewny siebie I w życiu kieruje się honorem I własnymi wartościami. Lubi jak inni go podziwiają I komplementują, dlatego dużo osób uważa, że jest lekko zarozumiały. Dla Gabriela najważniejsze jest działanie, więc szybko podejmuje wszelkie decyzje. Nie liczy się jednak z sugestiami z zewnątrz. Bywa bardzo konfliktowy, egoistyczny oraz zaborczy. Gabriel często angażuję się w działalność społeczną, jest również bardzo pomocny w życiu prywatnym. Najlepiej poradzi sobie w zawodach wymagających dużej aktywności ruchowej i ciągłego przemieszczania się. Może pracować jako polityk, biznesmen, dziennikarz, reporter, wojskowy lub policjant. Gabrielowi ciężko jest się przyznać do poniesionych porażek. Z dużym trudem przychodzi mu okazywanie uczyć, ale gdy spotka odpowiednią kobietę, która poskromi jego charakter, ma szansę stworzyć udany związek.

Gabriel – imię w językach obcych

Imię Gabriel nie występuję tylko w Polsce, znajduję ono również swoje formy w językach obcych.

  • łacina: Gabriel
  • j. angielski, niemiecki, francuski: Gabriel
  • j. rosyjski: Gawryło
  • j. ukraiński: Hawryło
  • j. węgierski: Gabor
  • j. włoski: Gabriele

Gabriel – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Gabriel są: Gabiś, Gabrielek, Gabrynio, Gabryniu, Gabrysiek, Gabrysio, Gabryś, Gabunio, Gabuś

Przeczytaj także: Imieniny Anieli - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Imieniny Gabriela – wierszyki z okazji imienin

Wszyscy lubimy składać życzenia urodzinowe, jednak coraz rzadziej pamiętamy o życzeniach z okazji imienin. Aby zrobić przyjemność naszym bliskim osobom i pokazać jak wiele dla nas znaczą, warto w tym wyjątkowym dniu złożyć im śmieszne życzenia imieninowe.

***

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały, by co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały, by nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjalny co rozwiewa smutki.

***

Dziś są Twoje imieniny, dzień jedyny,
który blaskiem Twym od rana cały lśni,
Twym wspomnieniem się uśmiecha,
budząc w duszy tęskne echa szczęścia,
Tobą wypełnionych, jasnych dni.
Więc życzenia swe gorące,
w południowe ślę Ci słońce,
by opadły cichym szmerem moich słów,
a w nich miłość najwierniejsza,
w nich słów kilka tego wiersza,
i tęsknoty łzą zmoczony bukiet bzów.

***

Bądź zawsze: odważna, by iść do przodu, silna, by zwyciężyć wszystkie przeszkody, mądra, by poradzić sobie z głupotą tego świata, zdrowa, by nie ustawać w biegu, konsekwentna, by dojść do celu, zakochana, by łatwiej było znosić życie.

Z najlepszymi imieninowymi życzeniami - ...