Zamknij

Czy wiesz, kiedy Ewa obchodzi swoje imieniny? Sprawdź to!

02.10.2019 13:13
Imieniny Ewy - kiedy są?
fot. Shutterstock.com

Imieniny Ewy najczęściej obchodzone są w grudniu. Kiedy jeszcze wypadają? Zobacz wszystkie daty i złóż najlepsze życzenia!

Ewa to jedno z najbardziej popularnych imion damskich i mimo upływu lat wciąż jest chętnie wybierane przez rodziców dla swoich dzieci. Kiedy świętujemy imieniny Ewy i jakie życzenia sprawią jej największą radość? Podpowiadamy!

Imieniny Ewy: sprawdź, jakie jest znaczenie tego imienia

Imię Ewa jest w Polsce tak popularne, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie jest jego prawdziwe pochodzenie. Imię to wywodzi się z języka ludów sumaryjskich od słowa „Awa”, oznaczającego życie. Imię to kojarzy się przede wszystkim z postacią biblijną.  W Księdze Rodzaju Ewa ukazana była jako pierwsza kobieta, pramatka ludzkości.

W Polsce imię to zaczęło być popularne od XXII w. Dziś znajduje się na 13 miejscu wśród najchętniej nadawanych imion w naszym kraju. Według danych statystycznych w 2018 roku liczba nadań wynosiła ponad 740. Od imienia Ewa powstało wiele różnych form oraz zdrobnień: Ewcia, Ewunia, Ewka, czy Ewusia to najbardziej popularne z nich.

Zobacz także: Wkrótce święto Dominiki! Czy masz już dla niej odpowiednie życzenia?

Imię to jest często spotykane również w innych krajach i w większości przypadków ma podobną formę. Przykładowo w języku angielskim, włoskim i niemieckim jego odpowiednikiem jest Eva, z kolei we francuskim – Eve. Imię to cieszy się dużą popularnością także wśród celebrytów. Znane Ewy to m.in. amerykańska aktorka Eva Longoria oraz francuska aktorka i modelka Eva Green.

Jakie są kobiety o tym imieniu? Wyróżnia je silna potrzeba wolności i niezależności. Ewa to kobieta pełna pasji i życiowej energii. Nie lubi siedzieć w miejscu i zawsze stara się urozmaicić swoje życie różnymi aktywnościami. Chętnie udziela się, jako wolontariusz w różnych instytucjach lub sama organizuje różne formy pomocy. Przyjaciele uwielbiają ją za jej poczucie humoru, otwartość na drugiego człowieka oraz życzliwość. To prawdziwa dusza  towarzystwa, która uwielbia spędzać swój wolny czas w towarzystwie innych. Chętnie bierze udział w różnych wydarzeniach o charakterze kulturalnym i społecznym.

W pracy to osoba doskonale zorganizowana i zdyscyplinowana. Znakomicie potrafi zarządzać swoim czasem. Najlepiej sprawdza się w zawodach, w których może nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Często więc podejmują pracę jako pielęgniarka, pedagog lub psycholog. W życiu zawodowym bardzo ważna jest dla niej również możliwość samorealizacji.

Prywatnie to osoba wzbudzająca zaufanie, otoczona gronem bliskich przyjaciół. Ceni sobie życie rodzinne i poświęca mu wiele uwagi. Swój czas wolny poświęca na aktywny wypoczynek, najlepiej na górskich szlakach. W miłości bardzo rozważnie podchodzą do kwestii wyboru życiowego partnera, często decydując się na małżeństwo w późnym wieku.

Zobacz także: Wkrótce Jadwiga obchodzi swoje imieniny! Masz już pomysł na najlepsze życzenia imieninowe?

Imieniny Ewy: kiedy Ewa obchodzi swoje imieniny?

Oczywiście najbardziej popularna data to w tym przypadku 24 grudnia, czyli wigilia Bożego Narodzenia. Wówczas w Kościele Katolickim przypada na ten czas wspomnienie Adama oraz Ewy. Ale Ewa może obchodzić swoje imieniny również w innych terminach. Kiedy jeszcze można złożyć jej życzenia? Oto pozostałe daty:

  • luty: 12
  • marzec: 14
  • czerwiec: 12
  • wrzesień: 6

Imieniny Ewy: życzenia

Wybór najlepszych życzeń spędza Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, jakie życzenia będą najlepsze dla Ewy z okazji jej imienin? Skorzystaj z naszych propozycji!

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,
w dniu imienin – wielu gości,
uśmiechu na twarzy, mnóstwo słodyczy,
tego w dniu imienin …. Ci życzy.

Życzę ci dzisiaj z głębi serca mego,
radości, zdrowia i szczęścia wielkiego,
niech dni Ci miło upływają,
i radością napawają.

Wysyłam Ci dzisiaj moje życzenia,
zdrowia, miłości i w życiu spełnienia,
wielu podróży, pięknych wrażeń
i realizacji wszystkich marzeń!

Niech wszystko o czym skrycie marzysz,
jak najszybciej Ci się przydarzy,
niech Twoje życie będzie pełne radości,
oraz prawdziwej, szczerej miłości.

Zobacz także: Czy wiesz, kiedy Zuzanna obchodzi swoje imieniny? Sprawdź to!

W dniu imienin życzę Ci pogody ducha,
dużo siły i wytrwałości w realizacji swoich planów
oraz uśmiechu każdego dnia!
Wszystkiego najlepszego!

Dzisiaj Ewy imieniny,
a więc właśnie z tej przyczyny,
życzę Ci wiele radości,
zdrowia, szczęścia i pomyślności!

Niech całe twoje życie,
układa się wyśmienicie!
Niech się spełnią Twoje marzenia
i nigdy nie zabraknie kolejnych do spełnienia!

Najlepsze życzenia z okazji imienin,
wiele radości, optymizmu i uśmiechu każdego dnia
oraz powodzenia w sferze prywatnej i zawodowej.