Zamknij

Imieniny Eweliny - przeczytaj znaczenie imienia, daty oraz wierszyki imieninowe z tej okazji!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 16:29
Imieniny Eweliny - przeczytaj znaczenie imienia, daty oraz wierszyki imieninowe z tej okazji!
fot. Shutterstock

Ewelina to popularne imię w naszej kulturze. Czy znasz jakąś? Chciałbyś złożyć jej życzenia ponieważ zbliżają się jej imieniny? Przeczytaj znaczenie imienia Ewelina, cechy osób o tym imieniu i wybierz specjalne wierszyki imieninowe z tej okazji i nie zapomnij złożyć życzeń w tym ważnym dla niej dniu!

 Imieniny Eweliny najczęściej obchodzimy 26. maja, jednak to nie jedyna data zapisana w kalendarzu, kiedy możemy je świętować, oprócz niej Ewelina może swoje imienny celebrować również 24. grudnia. Przeczytaj pochodzenie imienia Ewelina, cechy osobowości osób o tym imieniu, daty imienin i wierszyki przygotowane specjalnie na tę okazję!

Przeczytaj także: Imieniny Anieli - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Ewelina – pochodzenie imienia

Istnieją dwie tezy na pochodzenie imienia Ewelina. Pierwsza mówi, że wywodzi się ono z języka celtyckiego i oznacza radość, światło. Druga sugeruje pochodzenie od hebrajskiego imienia Ewa „hawwa” (wzięta od męża lub dająca życie). Nie ma ono żadnej świętej ani błogosławionej patronki.

Ewelina - cechy osobowości

Kobiety o imieniu Ewelina należą do osób energicznych, nie potrafiących usiedzieć zbyt długo w jednym miejscu. Ewelina jest osobą pracowitą i ambitną, dążącą do z góry założonych przez siebie celów. Oprócz tego osoby te są życzliwe i empatyczne, cechują się również dobrocią w stosunku do innych osób. Kobiety o tym imieniu wolą samotność, nie lubią się dzielić swoimi problemami, a swoje zdanie często zatrzymują dla siebie, nie chcą znaleźć się również w centrum zainteresowania, zazwyczaj posiadają wąskie grono zaufanych przyjaciół.

Ewelina każdą pracę traktuje poważnie i angażuję się w nią, dlatego świetnie radzi sobie również na kierowniczych stanowiskach, wszystkie decyzje musi jednak podejmować sama, jeśli ma brać pełną odpowiedzialność za swoje wybory. Jest osobą niezależną na każdej płaszczyźnie. Kobiety o tym imieniu mimo introwertycznej natury, jaką niewątpliwie posiadają są świetnym materiałem na żonę, bowiem są wierne i oddane, są zarówno świetnymi kochankami, jak i przyjaciółkami, dlatego facet, któremu uda się je poskromić jest niebywałym szczęściarzem. Dla Eweliny bowiem największą wartość ma rodzina, która stanowi dla niej oazę spokoju i szczęścia. Ewelina bywa jednak zaborcza i łatwo się obraża. Nie lubi rywalizować w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Co ważne, Ewelina jest również świetną matką, macierzyństwo i domowe ognisko jest dla niej spełnieniem swoich marzeń.

Ewelina - imię w językach obcych

Imię Ewelina wszędzie na świecie brzmi bardzo podobnie do głównej formy jaką jest Ewelina: w krajach anglojęzycznych występuje jako Eveline lub Evelyn, zaś w językach francuskim, niemieckim czy słowackim – Evelin lub Evelina.

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Ewelina – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Ewelina to: Ewelinka, Ewuśka, Ewela, Ewi.

Imieniny Eweliny – wierszyki i życzenia

Jeśli wśród Twoich bliskich znajduję się Ewelina i chcesz jej sprawić radość, wybierz życzenia pomysłowe i oryginalne, pokażesz tym samym swoje uczucia, zainteresowanie i co najważniejsze pamięć. Jakie imieninowe życzenia wybrać dla Eweliny? Ewelina, której chcemy złożyć życzenia imieninowe z pewnością ucieszy się z życzeń, które dla niej przygotujemy. Jeśli nie masz okazji złożyć życzeń osobiście, możesz zrobić to za pośrednictwem komunikatora, liczy się pamięć! Poniżej znajdziesz gotowe teksty życzeń imieninowych, które możesz wykorzystać w dowolny sposób.

Niech smutek zniknie w górskim potoku,

by radość kwitła jak róża – co roku,

by na Twej twarzy promyczek słońca

nigdy nie zniknął i trwał do końca,

niech Cię nie trapią żadne zmartwienia

i niech się spełnią wszystkie marzenia.

Bukiet najpiękniejszych imieninowych życzeń przesyła...

***

Twoje imię w kalendarzu,

To jest Twój szczęśliwy dzień,

Poczta kwiatów w korytarzu,

Już za chwilę spotka Cię!

Życzeń pęki weź do serca,

I uśmiechaj często się...

Smutków niech Ci nikt nie wkręca,

Dziś są imieniny Twe!
***

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień

był niesamowity i wyjątkowy.

Wypełniaj każdą chwilę tak,

aby potem wspominać ją z radością.

Czerp energię ze słońca,

z kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

Szukaj w sobie siły, entuzjazmu i namiętności.

Żyj najpiękniej, jak umiesz...

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,

wszystkiego najsłodszego na ziemi,

niech Twe życie w sen piękny się zmieni.

To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,

śnij sny cudowne i najciekawsze!

***