Zamknij

Imieniny Eugeniusza - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

20.03.2021
Aktualizacja: 20.03.2021 16:22
Imieniny Eugeniusza - kiedy wypadają? Poznaj daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!
fot. Shutterstock

 W Polsce zazwyczaj częściej i huczniej oprócz imienin obchodzi się urodziny, jednak dla co po niektórych imieniny są ważniejsze. Czy wiesz kiedy imieniny obchodzi Eugeniusz? Przeczytaj artykuł aby nie ominąć tej ważnej daty!

Imieniny Eugeniusza najczęściej obchodzimy 30. grudnia, jednak to nie jedyna data świętowania, otóż imieniny Eugeniusza wypadają również 4. stycznia, 7. marca, 2. czerwca, 8. lipca, 13. lipca, 6.września oraz 13. listopada. Z tej okazji przygotowaliśmy znaczenie imienia Eugeniusz, wierszyki imieninowe oraz cechy charakteru osób o tym imieniu! Przeczytaj!

Przeczytaj również: Imieniny Emila - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

Eugeniusz – pochodzenie imienia

Imię Eugeniusz pochodzi z języka greckiego i oznacza osobę, która jest „szlachetnie urodzona”. W Polsce imię Eugeniusz przyjęło się dopiero w XIX wieku. W tradycji chrześcijańskiej wspomina się kilku świętych o tym imieniu. Jednym z nich był Eugeniusz, biskup Toledo, który żył w I wieku. Godność biskupa tego miasta przysługiwała również innemu świętemu Eugeniuszowi, którego życie przypadło na VII wiek. Był on słynnym teologiem i myślicielem.

Eugeniusz– cechy charakteru

Eugeniusz jest mężczyzną który jest ciekawy świata i otoczenia. Spośród tłumu wyróżnia go odpowiedzialność, bardzo często ludzie uważają go za autorytet i prawdziwego mężczyznę. Eugeniusz jest typem introwertyka, trzyma się w cieniu i zachowuje swoje zdanie dla siebie. Mimo wszystko, posiada w sobie dużo empatii i cierpliwości. We wszystkim co robi zachowuję należytą ostrożność. Nie jest osobą podatną na wpływy innych. Mężczyźni o tym imieniu w miłości są bardzo stabilni i spokojni, nie ulegają szantażom emocjonalnym oraz nie lubią publicznie okazywać uczuć. Eugeniusz może sprawiać wrażenie wycofanego, ale to tylko pozory. Eugeniuszowi można zaufać i polegać na nim, bowiem nie zdarza mu się nie dotrzymywać słowa. Jest człowiekiem z klasą i świetnie sprawdzi się również zarówno w roli drugiej połówki, jak i ojca. Grono jego przyjaciół jest raczej skromne, ponieważ nie lubi dzielić się swoimi problemami z nikim. Woli porozmawiać o czymś innym. Eugeniusz bez rodziny i bliskich przyjaciół czuje się samotne. W pracy zawodowej zaś jest doceniany za swoją pracowitość, zorganizowanie i sumienność, jest typem zadaniowca. Dobrze poradzi sobie, pracując jako naukowiec, nauczyciel akademicki, bankowiec, informatyk lub architekt.

Przeczytaj także: Imieniny Bogusławy - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy osobowości i wierszyki z okazji imienin!

Eugeniusz – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Eugeniusz są: Eugeniuszek, Geniu, Gienek, Gienio, Gieniu, Gieniuś

Eugeniusz– imię w językach obcych

Eugeniusz ma również odpowiedniki swojego imienia w językach obcych. W języku angielskim imię Eugeniusz przyjmuje formy Eugene i Gene, w niemieckim Eugen, we francuskim Eugene, w hiszpańskim Eugenio, w rosyjskim zaś Jevgenij.

Imieniny Eugeniusza – wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się osoba o imieniu Eugeniusz, a Ty nie masz możliwości złożenia życzeń osobiście Eugeniuszowi, ale chcesz okazać pamięć o imieninach bliskiej Ci osoby, możesz podarować jej kartkę lub wysłać życzenia w formie SMS lub przez inny komunikator. Wybierz odpowiednie życzenia wśród propozycji wierszyków, które przygotowaliśmy na specjalne okazje!

Czytaj również: Imieniny Czesława - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Z okazji imienin życzę Ci,

aby jedynymi łzami,

które pojawią się w Twoich oczach

były kryształowe łzy szczęścia,

aby radosnego uśmiechu na Twej twarzy

nie zakryły ciężkie chmury smutku,

aby płatki róż wyścielały drogę Twego przeznaczenia,

a szczęście, zdrowie, radość i miłość

były przeznaczeniem Twych dni.

***

Z okazji imienin, życzę Ci,
aby udało Ci się wszystko co zaplanowałeś,
żeby nie opuszczała Cię wytrwałość w dążeniu do celu
i pogoda ducha na co dzień.

***

Życzenia Imieninowe dla Ciebie:

Nie zerkaj za siebie,

Idź śmiało przez życie,

Podkochuj się skrycie,

Kontroluj swe żądze,

Zarabiaj pieniądze,

Lekceważ pętaków,

Unikaj cwaniaków,

Przepisów przestrzegaj,

Na sobie polegaj,

Lecz przede wszystkim

Pokaż im wszystkim!

***

Niech wiatr zawsze wieje Ci w plecy,
a słońce świeci w twarz.
Niech dobry los da Ci zatańczyć
wśród najjaśniejszych gwiazd!