Zamknij

Imieniny Estery – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Estery

03.05.2021
Aktualizacja: 03.05.2021 10:22
Imieniny Estery – kiedy obchodzimy? Daty, znaczenie imienia i życzenia imieninowe dla Estery
fot. Shutterstock

Imieniny Estery obchodzimy tylko raz w roku – 7 lipca. Przeczytaj życzenia imieninowe dla Estry, sprawdź, skąd pochodzi to imię i jaka jest kobieta, która je nosi.

Nie wiesz, jakie życzenia imieninowe złożyć Esterze? W naszym imienniku znajdziesz kilka ciekawych propozycji rymowanych wierszyków imieninowych. Dowiesz się z niego także, skąd pochodzi imię Estera, jaka jest osoba, która je nosi oraz kto jest jej patronem.  

Imieniny Estery – kiedy obchodzimy?

Datę imienin Estery łatwo zapamiętać, bo obchodzimy je tylko raz w roku – 7 lipca. Tego dnia nie zapomnij złożyć solenizantce życzeń imieninowych. Jeśli nie masz na nie pomysłu, zainspiruj się naszymi propozycjami rymowanych wierszyków, które będą wprost idealne do wysłania smsem lub dołączenia do bukietu kwiatów.

Znaczenie i pochodzenie imienia Estera

Imię Estera ma pochodzenie biblijne. Prawdopodobnie zostało utworzone przez połączenie hebrajskiego słowa ester i perskiego setarah oznaczających „gwiazdę”.

Jaka jest Estera? Charakterystyka osób o imieniu Estera

Kobieta o imieniu Estera jest osobą o silnym charakterze, inteligentną i konsekwentną. Doskonale radzi sobie w trudnych i stresujących sytuacjach. Potrafi wyznaczyć sobie cel i konsekwentnie do niego dążyć. Rzadko kiedy rezygnuje z tego, co sobie postanowiła, nawet jeśli musi na to zaczekać lub odłożyć to w czasie. Estera jest też ambitna i przebojowa – sama coraz wyżej stawia sobie poprzeczkę i wyznacza nowe rzeczy do osiągnięcia. Jest też bardzo towarzyska – lubi przebywać wśród ludzi, ceni sobie przyjaźń i miłość, ale potrafi zachować też zdrowy rozsądek. Nie ulega wpływom, nawet osób, które kocha, i nigdy nie pozwoli sobą manipulować.

Estera jest osobą łagodną, ale gdy ktoś nadepnie jej na odcisk, potrafi być mściwa i odegrać się za swoją krzywdę. Lubi też stawiać na swoim i w kłótniach to zazwyczaj do niej należy ostatnie słowo. Lubi zdrową rywalizację i traktuje ją jako sposób na sprawdzenie samej siebie, dlatego często uprawia sporty, które jej na to pozwalają, np. bieganie, wspinaczkę górską czy sporty ekstremalne.

W związku Estera lubi dominować i często dyskretnie kieruje swoim mężczyzną. Jako partnerka jest jednak czuła, opiekuńcza i troskliwa, a wszystko co robi, robi w dobrej wierze dla ukochanej osoby. Estera z pewnością nie jest typową panią domu – nie lubi prać, sprzątać i gotować, dlatego szuka partnera, który nie jest fanem tradycyjnego modelu rodziny.

Estera ma lekką rękę do wydawania pieniędzy. Na szczęście doskonale radzi sobie też z ich zarabianiem, dlatego nie narzeka na swój status materialny. Jest przedsiębiorcza i ma żyłkę do interesów.

Zawodowo sprawdzi się w branżach, które wymagają zdyscyplinowania i umiejętności organizacyjnych oraz w których będzie mogła konkurować z innymi, awansować i osiągać kolejne cele.

Przeczytaj również: Kobiety o tych imionach idą z mężczyzną do łóżka już na pierwszej randce. Nie mają zahamowań

Patroni Estery

Wśród chrześcijańskich świętych nie ma wprawdzie świętej Estery, ale istnieje postać biblijna o tym imieniu. Estera była kobietą pochodzenia żydowskiego, wychowaną przez Mardocheusza – nadwornego doradcę perskiego króla Achaszwerosza. Gdy żona króla popadła w jego niełaskę, władca postanowił znaleźć sobie nową małżonkę. W tym celu polecił przyprowadzić na dwór wszystkie najpiękniejsze panny w kraju. Jego uwagę przykuła właśnie Estera, ponieważ była kobietą piękną, zgrabną i pełną uroku osobistego. Estera zasiadła więc u boku króla na tronie i wiodła spokojne, dostanie życie, aż do momentu, gdy krewny Estery popadł w konflikt z Hamanem, najwyższym perskim urzędnikiem. Ten w ramach zemsty podstępnie skłonił króla do wydania rozkazu wymordowania wszystkich Żydów w kraju. Estera, dowiedziawszy się o tym, postanowiła błagać męża o litość. Podczas uczty wyjawiła królowi podstęp Hamana. Sporo tym ryzykowała, bo władca był człowiekiem porywczym. Wysłuchał jednak małżonki ze spokojem, a dowiedziawszy się, że jego urzędnik świadomie nim manipulował, natychmiast rozkazał go powiesić. W ten sposób Estera  uratowała życie tysięcy ludzi.

Estera – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Estera ma wiele odpowiedników w językach obcych. Najpopularniejsze z nich to:

 • angielski – Esthere, Esther
 • czeski – Ester, Estera
 • duński – Esther
 • fiński – Essi, Esteri
 • litewski – Esteré
 • łaciński – Esther
 • francuski – Esther
 • rosyjski – Èsfira
 • słowacki – Ester, Estera
 • słoweński – Estera, Estir
 • szwedzki – Ester
 • węgierski – Eszter
 • włoski – Esterina

Przeczytaj także: Kobiety o tych imionach są zbyt miłe. Asertywność nie jest ich mocną stroną

Zdrobnienia imienia Estera

Najpopularniejsze zdrobnienia imienia Estera to: Ecia, Era, Es, Esi, Esia, Esik, Esiunia, Eska, Esta, Estelada, Ester, Estercia, Esterka, Esterunia, Esteruś, Esti, Estisia, Estka, Estra, Estruś, Estusia, Estuszek, Eti, Eś, Eśka.

Życzenia imieninowe dla Estery

Jeśli wśród znajomych czy rodziny masz kogoś o imieniu Estera, koniecznie zapisz sobie datę jej imienin w kalendarzu i 7 lipca złóż jej życzenia imieninowe. Jeśli nie masz na nie pomysłu, zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz jeden z oryginalnych rymowanych wierszyków imieninowych, które z pewnością sprawią Esterze radość w dniu jej święta.

 

Jak masz na imię - dobrze wiem,

więc dziś życzenia złożyć Ci chcę.

Mnóstwo radości, słodkiej miłości,

pełnego szczęścia i wiecznej młodości.

 

 

***

Dzień Twych imienin z kalendarza

okazję miłą do życzeń stwarza:

ciesz się z życia dobrego,

niech nie przyniesie Ci nic złego,

niech Ci zdrowie i szczęście sprzyja,

a dobroć ludzka niech Cię nie omija.

 

***

Z bukietem róż nie mogę przyjść,

by złożyć Ci życzenia,

lecz w słowach tych wyrażam myśl,

niech spełnią się Twe marzenia.

By to o czym marzysz, Ci się spełniło

a to co kochasz, by Twoje było…

Zobacz także, kiedy wypadają: