Zamknij

Imieniny Darii - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

07.03.2021
Aktualizacja: 19.08.2021 10:30
Imieniny Darii - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!
fot. Shutterstock

Daria to dość popularne imię w Polskiej kulturze. Czy wiesz kiedy najczęściej obchodzimy imieniny osób o imieniu Daria? A może znasz jakąś? Jeśli tak, to koniecznie złóż jej życzenia z tej okazji, aby wiedziała, że o niej pamiętasz! W artykule podajemy znaczenie imienia Daria, pochodzenie imienia, daty imienin i wierszyki z ich okazji!

Najbliższe imieniny Darii będą 21. września. Najczęściej są obchodzone 25. października, oprócz tych dat Daria może jeszcze świętować 22. września a więc trzy razy w roku! Kobietom noszącym to imię patronuje święta Daria, męczennica, która żyła w III wieku , po przyjęciu chrztu nawracała pogan na wiarę chrześcijańską, za co została zakopana żywcem.

Czytaj także: Imieniny Czesława - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Daria- pochodzenie imienia

Imię Daria to, jak się łatwo domyślić żeński odpowiednik imienia Dariusz. Daria pochodzi z języka perskiego, od słowa „daraya” , czyli „osobę posiadającą”. Do naszej kultury trafiło w XV wieku.

Daria - cechy osobowości osób o tym imieniu

Osoba o imieniu Daria jest pewną siebie i niezależną osobą, która ceni sobie w innych osobach szczerość i lojalność. W życiu ceni również harmonię i organizacje, dzięki której ma szansę spełnić swoje marzenia, potrafią również zaciekle bronić swoich praw i racji. Daria potrafi być uparta, może być dobrym szefem, jednak woli pracować w wolnych zawodach, niż w zorganizowanych zespołach. Osoby o tym imieniu znają się na ludziach, niełatwo ich oszukać. Darie żyją własnym życiem i niestety często również nie potrafią się godzić z ewentualną porażką. Mogą pochwalić się sporym gronem znajomych, przed którymi lubią wzbudzać podziw i błyszczeć w ich towarzystwie, często wzbudzają również zazdrość. Darie selekcjonują sobie osoby, które są blisko nich, stawiają przede wszystkim na jakość przyjaciół, nie na ich ilość. Daria to również dobra matka oraz żona. Wybranek jej serca powinien urzekać ją na każdym kroku i być autorytetem oraz wsparciem.

Zobacz również:  Imieniny Aldony - znaczenie imienia, życzenia, daty. Sprawdź

Daria - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Daria są: Dadzia, Daga, Dar, Dara, Darcia, Dareczka, Dareńka, Dari, Darinka, Darita, Daritka, Dariulka, Dariusia, Dariuszka, Darka, Darucha, Daruchna,Darulka, Darunia, Darusia, Daruśka.

Daria - formy obcojęzyczne

Imię Daria znajduję również odpowiedniki w innych językach. Starogreckim odpowiednikiem imienia Daria jest forma Dareia. W języku angielskim, niemieckim i włoskim występuje ono w niezmienionej formie (Daria), a w czeskim – Daruš.

Zobacz także:  Imieniny Dagmary - kiedy wypadają najbliższe? Przeczytaj życzenia, pochodzenie, daty imienin i wiele innych faktów!

Wierszyki z okazji imienin Darii

Wierszyki z okazji imienin są świetnym pomysłem by pokazać bliskiej nam osobie, że o niej pamiętamy, możemy złożyć życzenia imieninowe na kilka różnych sposobów, może zrobić kartkę imieninową, wysłać SMS-a, czy wysłać je innym komunikatorem, opcji jest wiele!  Wybraliśmy najlepsze wierszyki imieninowe! Przeczytaj!

***

Twoje imię w kalendarzu,
To jest Twój szczęśliwy dzień,
Poczta kwiatów w korytarzu,
Już za chwilę spotka Cię!
Życzeń pęki weź do serca,
I uśmiechaj często się...
Smutków niech Ci nikt nie wkręca,
Dziś są imieniny Twe!

***

Dziś imienin Twych się zbliża,

Więc życzenia kreślę Ci,

By się wszystko Ci spełniło,

O czym marzysz, o czym śnisz,

By pogodne miała sny -

Zgłębi serca życzę Ci!

***

Dużo zdrówka, szczęścia i radości każdego dnia pełnego miłości, wielkiego świata poznania, w lotto milionów wygrania.
Tego z serca Ci życzymy i hucznie Twe imieniny świętujemy!

***

Dziś powinnaś być królową, wypoczywać cały dzień. Komplementów słuchać dużo, wszystko na skinienie mieć.
Nawet kiedy spojrzysz w niebo i wypowiesz tę chce mieć dzisiaj będziesz miała wszystko, bo to jest Twój dzień.  

***

Życzę Ci dzisiaj wszystkiego,
wszystkiego najsłodszego na ziemi,
niech Twe życie w sen piękny się zmieni.
To Ci pozwoli uśmiechać się na zawsze,
śnij sny cudowne i najciekawsze!