Zamknij

Imieniny Cezarego - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, życzenia, daty!

03.03.2021
Aktualizacja: 04.03.2021 08:58
Imieniny Cezarego - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, życzenia, daty!
fot. Shutterstock

Najczęściej imieniny Cezarego obchodzimy 27. sierpnia, jednak nie jest to jedyna data zapisana w kalendarzu w ciągu której możemy je świętować. Jeśli masz wśród bliskich znajomych bądź rodziny osobę o imieniu Cezary nie zapomnij złożyć jej życzeń! Przedstawiamy pochodzenie imienia, daty imienin i przykładowe wierszyki, których możesz użyć do złożenia najlepszych życzeń imieninowych!

Cezary imieniny obchodzi najczęściej 27. sierpnia jednak oprócz tej daty jest jeszcze kilka, które są zapisane w kalendarzu, są to: 25. luty, 8. kwietnia, 15. kwietnia, 20. kwietnia, 27. lipca, 22. sierpnia, 27. sierpnia, 3. listopada, 27. grudnia i 28. grudnia, a więc Cezary może świętować imieniny aż 10 razy w ciągu roku! Patronem mężczyzn o imieniu Cezary jest św. Cezary z Arles, najmłodszy brat św. Grzegorza.

Przeczytaj także: Imieniny Bogusławy - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy osobowości i wierszyki z okazji imienin!

Cezary - pochodzenie imienia

Cezary to imię pochodzenia łacińskiego używane w starożytnym Rzymie, występujące w literaturze w formie Caesarius, powstałe na skutek dodania sufiksu -ius do imienia Caesar. Do Polski imię trafiło w okresie średniowiecza. Na początku używano go w formie Cezar i odnotowano to pod koniec XIV w. Forma, którą znamy dzisiaj, czyli Cezary, pojawiła się w drugiej połowie XV w. Imię w tej wersji używane jest głównie w Polsce, jednak nie można zapominać o jego iście cesarskim pochodzeniu.

Cezary - cechy charakteru

Osoby o imieniu Cezary należą do osób charakternych. Znają swoją wartość i potrafią umiejętnie wykorzystać ją w osiągnięciu zamierzonego celu.Nie lubią rutynowych zajęć wolą wykonywać twórcze zajęcia. Cezary może pochwalić się rozwiniętą inteligencją emocjonalną oraz mądrością życiową, w przypadku porażki nie rezygnuje z wybranej przez siebie drogi, lecz odważnie dąży do osiągnięcia celu. Jest również duszą towarzystwa, często osiąga znaczną pozycję społeczną, ponieważ ludzie go cenią. Jest wesołym kumplem z dużym poczuciem humoru. Do tego lojalnym i przyjacielskim, nie narzeka na brak zainteresowania u płci przeciwnej. Cezary zdolny jest do niemałych poświęceń, gdy chodzi o dobro jego rodziny. Nie zawsze jednak zostaje odpowiednio dobrze zrozumiany i doceniony. Jest to mężczyzna wierny i solidny. W miłości słucha podszeptów serca i nie jest obojętny na jego drgnięcia.

Cezary - zdrobnienia imienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Cezary są: Car, Careczek, Carek, Caruś, Cezar, Cezarek, Cezariusz, Cezaro, Cezo, Cezu, Cezy, Czar, Czaras, Czarcik, Czardzik, Czarecki, Czareczek, Czarek, Czaruszek, Czaruś.

Przeczytaj także: Imieniny Cecylii - kiedy je świętujemy? Przeczytaj znaczenie imienia Cecylia, życzenia i daty

Cezary - formy imienia w językach obcych

Cezary oprócz polskiej formy znajduję odpowiedniki swojego imienia również w językach obcych.

  • angielski: Caesar, Cesare
  • niemiecki: Caesar, Cäsar, Cäsarius, Césaire
  • hiszpański - Cesareo
  • włoski: Cesare, Cesario
  • grecki: Kesarios, Kaisarios
  • rosyski: Cezar, Kesar, Kesarij
  • słowacki: Cezar, Cesar
  • litewski: Cezaris, Cezaras, Cezarijus
  • węgierski - Cézár.

Cezary - wierszyki z okazji imienin

Często zapominamy o składaniu życzeń z okazji imienin, w Polsce nie są one tak hucznie obchodzone jak urodziny, warto jednak pamiętać, jeśli mamy w gronie bliskich znajomych czy przyjaciół solenizanta aby złożyć mu życzenia z tej okazji i sprawić przyjemność. Sprawdź propozycje wybranych przez nas wierszyków z okazji imienin!

***

Wszystko co chciałabyś by się zdarzyło,Kwiatów nie dam, mimo szczerych chęci.
Lecz słowa, które zostaną w pamięci,
życzę szczęścia, dużo radości
i długiej szczęśliwej przyszłości.
Niech los Tobie z oczu łez nie wyciśnie,
niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie.
Wszystko co piękne i wymarzone,
w dniu Twych imienin niech będzie spełnione.

***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***

W każdej chwili, zawsze, wszędzie

Niech Ci w życiu dobrze będzie!

Niech Cię dobry los obdarzy

Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Serdeczne życzenia imieninowe.

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki,

bo dziś są Twoje imieninki!

***