Zamknij

Imieniny Bogusława - Kiedy wypadają? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:54
Imieniny Bogusława - Kiedy wypadają? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!
fot. Shutterstock

Czy wiesz kiedy wypadają imieniny Bogusława? Szukasz idealnych życzeń imieninowych? Przeczytaj znaczenie imienia Bogusława, daty imienin, cechy charakteru osób o tym imienin i wybrane przez nas wierszyki!  Imieniny Bogusława obchodzimy kilka razy w roku, jednak najczęściej 18. grudnia jeśli więc znasz Bogusława nie zapomnij złożyć mu z tej okazji życzeń!

Imieniny Bogusława najczęściej obchodzimy 18. grudnia, jednak nie jest to jedyna data, Bogusław może hucznie świętować również 22. marca, 18. kwietnia, 29. kwietnia, 1.lipca oraz 23. września, zatem aż 6 razy w roku! Patronem mężczyzn o imieniu Bogusław jest bł. Bogusław – franciszkanin zamordowany podczas najazdu tatarskiego.

Przeczytaj także: Imieniny Bartłomieja - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Bogusław – pochodzenie imienia

Bogusław to staropolskie imię męskie składające się z „Bogu” – Bóg pierwotnie los, szczęście oraz „sław” tłumaczone jako „sława”, czyli oznacza ono osobę, która miłuje Boga. W średniowieczu jedno z najpopularniejszych imion, używane też jako Bogosław, Bosław oraz Bohusław (czeska forma) Najstarsza forma Bogusław pochodzi z 1206 roku. W Polsce stosowane było już w XII wieku.

Bogusław – cechy charakteru

Mężczyźni o imieniu Bogusław są osobami ceniącymi sobie drobne przyjemności oraz uroki życia. Czują się dobrze jeśli mogą łączyć przyjemne z pożytecznym. Są z reguły empatyczni oraz przyjaźnie nastawieni. Bogusław nie podchodzi do życia zbyt poważnie i nie przejmuje się problemami w życiu codziennym, nie przykłada wagi również do założonych standardów, sam je sobie wyznacza. Jest miłym człowiekiem i bardzo często służy pomocą, jest również ceniony w towarzystwie bliskich, rodziny i przyjaciół. Kocha podróże po świecie i poznawanie nowych kultur. Jego życie nie należy do nudnych, z łatwością podejmuję decyzje o przeprowadzce, czy zmianie pracy. Uchodzi z dusze towarzystwa i lubi być w centrum uwagi, jest pozytywnie nastawiony do ludzi, z którymi szybko łapie kontakt. Potrafi swym nastawienie bardzo szybko i skutecznie uwodzić kobiety, jednak stałe związki nie są dla niego, rzadko poszukuje stabilizacji, dlatego w najbliższym otoczeniu miewa opinię bawidamka.

Bogusław – imię w innych językach

Imię Bogusław ma również swoje odpowiedniki poza granicami naszego kraju, w języku angielskim odpowiednikiem imienia Bogusław jest Boguslav, w języku niebieckim Boguslav bądź Bogislav, w węgierskim jest to Boguszlav, w hiszpańskim i włoskim Bogislao bądź Bogislav, we francuskim Boguslav.

Bogusław – zdrobnienie imienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Bogusław są formy: Boguś, Bogusławek, Sław i Sławek.

Przeczytaj również: Imieniny Bogumiły - Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!

Imieniny Bogusława – życzenia, wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się Bogusław zaskocz go i spraw przyjemność pięknymi życzeniami w formie zabawnego wierszyka! Można je wysłać zarówno SMSem jak i zrobić z nich piękną kartkę imieninową. Przedstawiamy nasze propozycje!

***

Dzień Twych imienin z kalendarza

okazję miłą do życzeń stwarza:

ciesz się z życia dobrego,

niech nie przyniesie Ci nic złego,

niech Ci zdrowie i szczęście sprzyja,

a dobroć ludzka niech Cię nie omija.

***

W każdej chwili, zawsze, wszędzie

Niech Ci w życiu dobrze będzie!

Niech Cię dobry los obdarzy

Wszystkim, o czym tylko marzysz!

Serdeczne życzenia imieninowe.

***

Niech Ci słonko ciepło gra,

niech Twój uśmiech długo trwa,

nie trać swej wesołej minki,

bo dziś są Twoje imieninki!

***

Kochana, z okazji imienin życzę Ci

ust całowanych, policzków głaskanych,

ramion ukochanych i chwil wyczekiwanych…

***

Ile jest gwiazd na niebie,
ile robaków w glebie,
ile samochodów jeździ na świecie,
ile cukierków w roku zje przeciętne dziecię,
tyle kwiatów, całusków i słodyczy
z okazji imienin ... życzy ...

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
dziś są Twoje imieninki!
***
Twoje imię w kalendarzu,
To jest Twój szczęśliwy dzień,
Poczta kwiatów w korytarzu,
Już za chwilę spotka Cię!
Życzeń pęki weź do serca,
I uśmiechaj często się...
Smutków niech Ci nikt nie wkręca,
Dziś są imieniny Twe!