Zamknij

Imieniny Bogumiły - Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:47
Imieniny Bogumiły - Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia, daty!
fot. Shutterstock

Imieniny Bogumiły obchodzimy 13. stycznia, jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się osoba o tym imieniu pamiętaj, aby w tym dniu złożyć jej życzenia! Przeczytaj również pochodzenie imienia Bogumiła, daty oraz wybrane przez nas wierszyki imieninowe! Imieniny w Polsce nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny, warto jednak o nich pamiętać i sprawić przyjemność bliskim, wystarczy krótki SMS bądź kartka imieninowa z wybranymi życzeniami, przeczytaj nasze propozycję i wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają!

Imieniny Bogumiły najczęściej obchodzimy 12. stycznia, jednak to nie jedyna data, Bogumiła swoje imieniny może świętować także: 12. czerwca, 19, grudnia i 20. grudnia a więc 4 razy w roku! Patronką osób o imieniu Bogumiła jest bł, Bogumiła Noiszewska – polska męczennica i zakonnica, która podczas I i II wojny światowej pomagała prześladowanym i potrzebującym. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II.

Czytaj również: Imieniny Bartłomieja - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Bogumiła – pochodzenie imienia

Bogumiła to imię dość często spotykane w polskiej kulturze. Pochodzi od słowiańskiego „Bogu miła”, męskim odpowiednikiem jest imię Bogumił. Bogumiła oznacza miłą Bogu, czyli osobę, której zawsze sprzyja los, szczęśliwą. To słowiańskie imię wyparte zostało przez znacznie popularniejsze imię Bogusława. Pierwsze zapiski tego imienia w Polsce pochodzą z XIII wieku.

Bogumiła – cechy charakteru

Kobiety o imieniu Bogumiła to osoby życzliwe i dobre. Posiadają duże empatii i wewnętrznego spokoju, są również bardzo cierpliwe. Bogumiła jest z natury niezależna i zaradna, dlatego ma duże szanse osiągnąć sukces, jeśli tylko wykorzysta swoje możliwości. Bardzo dobrze sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, nie boi się bowiem odpowiedzialności i pracy pod presją czasu. Jest osobą bardzo zorganizowaną zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W stosunku do współpracowników jest wymagająca, zapomina czasami, że nie wszyscy są w stanie dorównać jej zapałowi. Przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu, zawsze dba o to, by prezentować się elegancko i szykownie. Interesuje się najnowszymi trendami w modzie, a na pożądaną spódniczkę czy bluzkę potrafi wydać sporą gotówkę.

Przeczytaj także: Imieniny Arlety - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy osobowości i wierszyki z okazji imienin!

Bogumiła – odpowiedniki imienia w innych językach

Imię Bogumiła ma również swoje odpowiedniki poza granicami naszego kraju, angielski odpowiednik imienia Bogumiła, to Godeliva, czeski Bohimila, niemiecki Godelieff a hiszpański – Bogumila.

Bogumiła – zdrobnienia imienia

Najczęściej używane zdrobnienia imienia Bogumiła to: Bodzia, Bogunia, Bogusia, Boguśka, Gugu, Gunia, Miłka

Bogumiła – wierszyki imieninowe

Jeśli chcesz wysłać do Bogumiły oryginalne i niespotykane życzenia, możesz zainspirować się naszymi wierszykami:

**

Życzenia na imieniny, 

wysyłam Ci z tej przyczyny

że dziś są Twe Imieniny.

Niech Ci zawsze szczęście sprzyja

a pech z daleka omija.

Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,

niech Cię kocha cały świat!

**

W dniu Twoich imienin, ślę Ci gorące życzenia, wiele uśmiechu i powodzenia, niech Cię nie trapią żadne zmartwienia i niech się spełnią wszystkie marzenia! Wszystkiego najlepszego!

**

Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Wszystkiego najlepszego!

**

Ile w ulu pszczół robotnic,

ile pociąg mija zwrotnic,

ile kwiatów liczy łąka,

ile kropek ma biedronka,

tyle szczęścia i słodyczy

w dniu imienin Tobie życzę

**

Kwiatów Ci nie dam, mimo szczerych chęci,

Lecz słowa, które zostaną w pamięci:

Życzę Ci szczęścia, dużo radości

I długiej, szczęśliwej przyszłości.

Niech los Ci z oczu łez nie wyciśnie,

Niechaj się wszystko wiedzie pomyślnie,

Wszystko, co piękne i wymarzone,

W dniu Twoich imienin niech będzie spełnione!

W dniu Twoich imienin zawsze uśmiechniętej buzi, wesołej zabawy i mnóstwa słodkich całusów życzy...