Zamknij

Imieniny Bernadety - Sprawdź znaczenie imienia, życzenia, daty!

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:42
Imieniny Bernadety - Sprawdź znaczenie imienia, życzenia, daty!
fot. Shutterstock

Imieniny Bernadety w Polsce najczęściej obchodzi się 19. stycznia, dlatego pamiętaj jeśli w gronie bliskich masz osobę o tym imieniu, aby złożyć jej z tej okazji życzenia! Imieniny nie są obchodzone tak hucznie jak urodziny, ale warto pamiętać o swoich najbliższych i sprawić im przyjemność. Przeczytaj znaczenie imienia Bernadeta, cechy osób o tym imieniu oraz przykładowe wierszyki z okazji jej imienin!

W Polsce imieniny Bernadety obchodzi się głównie 19. stycznia, jednak można je świętować według kalendarza również: 7. lutego, 12. marca, 16. kwietnia, 6.maja, 10. sierpnia, 21. sierpnia, a więc Bernadeta może swoje imieniny obchodzić aż 7 razy w roku! Patronem osób o imieniu Bernadeta jest św. Bernadetta Soubirous, była ona wizjonerką i opiekunką pasterzy zmagającą się z licznymi chorobami, zmarła w bardzo młodym wieku (35l.) na gruźlicę. Św. Bernadetta Soubirous była związana z objawieniem w Lourdes, nieopodal którego ujrzała istotę nie z tego świata, którą uznano z Matkę Boską.

Bernadeta – pochodzenie imienia

Bernadeta to imię żeńskie, dość rzadko spotykane w Polsce, wywodzi się z Języka niemieckiego, jest ono zdrobnieniem męskiego imienia Bernard, które wywodzi się od słów „bern” czyli „niedźwiedź” i hart, czyli „silny”, tłumaczonego jako „silny jak niedźwiedź”.

Czytaj także: Imieniny Alana - kiedy wypadają? Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia i daty

Bernadeta – cechy charakteru

Kobiety o imieniu Bernadeta mają zrównoważony charakter i oceniają sytuację „na chłodno”, nie podejmują decyzji pod wpływem chwili, czy emocji. Miewają niekiedy napady złości, jednak z reguły są opanowane. Bernadeta jest silną i niezależną kobietą, posiadającą dużą pewność siebie. Są uczuciowe i pewne siebie, jednak nie okazują tego zbyt często. Zazwyczaj są pogodne i sympatycznie, lubią spotkania z bliskimi, jednak nie śpieszą się do założenia rodziny, partnerów wybierają ostrożnie. Słyną również z wysokiej kultury osobistej, w towarzystwie są szanowane i często pytane o radę. Posiadają w sobie dużo empatii i lubią pomagać innym.

Bernadeta – imię w językach obcych

Imię Bernadeta znajduję również odpowiedniki w językach obcych, oto one: w języku francuskim i niemieckim odpowiednikiem imienia Bernadeta jest Bernadette, w greckim Vernadetta, w języku węgierskim zaś Bernadett.

Bernadeta – zdrobnienia imienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Bernadeta są: Bernadetka, Bernardetta, Bernardyna, Beti, Betka, Bernardynka, Bernadetka, Bernatka, Becia.

Przeczytaj także: Imieniny Bartłomieja - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Bernadeta – życzenia imieninowej

Jeśli znasz osobę o imieniu Bernadeta i zbliżają się jej imieniny, warto umilić jej ten dzień składając piękne życzenia imieninowe w formie wierszyka. Może imieniny w Polsce nie są tak hucznie obchodzone jak urodziny, ale zawsze warto pamiętać o przyjaciołach, czy rodzinie, dlatego przygotowaliśmy zestaw wierszyków z okazji imienin Bernadety!

Każdego roku o tej samej porze
Każdy Ci życzy co tylko może.
Ja korzystając z tej sposobności,
Życzę Ci szczęścia, dużo radości,
To, czego pragniesz, by się spełniło,
A to, co kochasz, by Twoim było!

**

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***

Dużo zdrowia pomyślności dużo szczęścia i radości.
Niech marzenia się spełniają i sił tobie dodają.

Jak masz na imię - dobrze wiem, więc dziś życzenia złożyć Ci chcę.
Mnóstwo radości, słodkiej miłości, pełnego szczęścia i wiecznej młodości.

***

Odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany,
które z pozoru wydają się trudne,
a później wprost wymarzone,
realizacji planów i nowych marzeń i kolejnych natchnień
jak fal, które pchają statek do przodu.