Zamknij

Imieniny Bartłomieja - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:41
Imieniny Bartłomieja - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!
fot. Shutterstock

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Bartłomiej? Imieniny Bartłomieja obchodzimy 24 sierpnia. Najbliższe imieniny wypadają więc 16.08. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Bartłomiejowi. W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych.

Najbliższe imieniny Bartłomieja obchodzimy 24 sierpnia. Najczęściej obchodzone są właśnie 24 sierpnia, jednak Bartłomiej może obchodzić imieniny także: 21 kwietnia, 30 kwietnia, 6 maja, 5 lipca, 16 lipca, 3 września, 5 października, 23 października, 11 listopada, 5 grudnia, 27 grudnia, 23 stycznia, 12 lutego, 17 lutego, a więc aż 14 razy w roku! Patronami Bartłomieja, są święci o tym samym imieniu: św. Bartłomiej Apostoł, męczennik oraz św. Bartłomiej z Farne, pustelnik.

Czytaj również: Imieniny Aldony - znaczenie imienia, życzenia, daty. Sprawdź

Bartłomiej – pochodzenie imienia

Bartłomiej to często spotykane imię w Polsce, Bartłomiej to imię męskie pochodzenia aramejskiego. Wywodzi się od nazwiska odojcowskiego Bar-Tholomai, które oznaczało „syn Tolmy” lub „syn oracza”. Bartłomiej oznacza zatem syn Tolmaja czyli syn oracza lub syn wojownika. Jedno ze zdrobnień tego imienia - Bartosz - funkcjonuje obecnie jako osobne imię.

Bartłomiej – cechy charakteru

Mężczyźni o imieniu Bartłomiej należy do osób ambitnych, bardzo upartych, wytrwałych w swoich postanowieniach i bardzo konsekwentnych w dążeniu do celu. Bartłomiej w życiu kieruje się wartościami morlanymi I honorem, posiada również swoje zdanie. Dla niego najważniejsze jest działanie, więc szybko podejmuje wszelkie decyzje. Nie liczy się jednak z sugestiami z zewnątrz. Bywa bardzo konfliktowy, egoistyczny oraz zaborczy. Bartłomiej to mężczyzna który posiada ogromny szacunek otoczenia, ponieważ można na niego liczyć I dotrzymuje obiecanego zdania. Nigdy nie odrzuci również żadnej prośby o pomoc. Najlepiej poradzi sobie w zawodach wymagających dużej aktywności ruchowej i ciągłego przemieszczania się. Może pracować jako polityk, biznesmen, dziennikarz, reporter, wojskowy lub policjant. W życiu prywatnym Bartłomiej musi błyszczeć. Nie przyznaje się do poniesionych porażek i lubi dramatyzować. Z dużym trudem przychodzi mu okazywanie uczyć, ale gdy spotka odpowiednią kobietę, która poskromi jego charakter, ma szansę stworzyć udany związek. Choć na zewnątrz sprawia wrażenie twardego charakteru to w rzeczywistości posiada bardzo wrażliwe serce.

Przeczytaj także: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Bartłomiej – imię w językach obcych

Imię Bartłomiej nie występuję tylko w Polsce, znajduję ono również swoje formy w językach obcych.

  • łacina: Bartholomaeus
  • j.angielski: Bartholomew
  • j.francuski: Barthélemy, Barthole, Bartholomé
  • j. niemiecki: Bartholomäus, Barthel, Barth
  • j. rosyjski: Warfolomej
  • j. włoski: Bartholomeo, Bartolo
  • j. słoweński: Jernej

Bartłomiej – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Bartłomiej są: Bartek, Bartuś, Bartuń, Bartunio, Bartoszek.

Przeczytaj również: Imieniny Arlety - kiedy obchodzimy? Przeczytaj znaczenie imienia, cechy osobowości i wierszyki z okazji imienin!

Imieniny Bartłomieja – wierszyki z okazji imienin

Wszyscy lubimy składać życzenia urodzinowe, jednak coraz rzadziej pamiętamy o życzeniach z okazji imienin. Aby zrobić przyjemność naszym bliskim osobom i pokazać jak wiele dla nas znaczą, warto w tym wyjątkowym dniu złożyć im śmieszne życzenia imieninowe.

**

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały, by co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały, by nigdy nie było porannej pobudki i wiał wiatr specjalny co rozwiewa smutki.

**

Dziś są Twoje imieniny, dzień jedyny,
który blaskiem Twym od rana cały lśni,
Twym wspomnieniem się uśmiecha,
budząc w duszy tęskne echa szczęścia,
Tobą wypełnionych, jasnych dni.
Więc życzenia swe gorące,
w południowe ślę Ci słońce,
by opadły cichym szmerem moich słów,
a w nich miłość najwierniejsza,
w nich słów kilka tego wiersza,
i tęsknoty łzą zmoczony bukiet bzów.

**

Bądź zawsze: odważna, by iść do przodu, silna, by zwyciężyć wszystkie przeszkody, mądra, by poradzić sobie z głupotą tego świata, zdrowa, by nie ustawać w biegu, konsekwentna, by dojść do celu, zakochana, by łatwiej było znosić życie.

Z najlepszymi imieninowymi życzeniami - ...