Zamknij

Imieniny Arkadiusza - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:39
Imieniny Arkadiusza - kiedy wypadają? Sprawdź znaczenie imienia, pochodzenie i daty!
fot. Shutterstock

Imieniny Arkadiusza najczęściej obchodzone są 12 stycznia, pamiętaj zatem aby w ten wyjątkowy dzień złożyć imieninowe życzenia, jeśli w swoim towarzystwie masz osobę o tym imieniu. W poniższym artykule znajdziesz świetne wierszyki, które mogą posłużyć Ci jako imieninowe życzenia dla Arkadiusza. Sprawdź nasze propozycje!

Najpopularniejszą datą imienin Arkadiusza jest 12 stycznia, jednak w kalendarzu widnieją również daty takie jak: 4 marca oraz 13 listopada, Arkadiusz więc obchodzi imieniny 3 razy w roku. Jeśli jakiegoś znasz, nie zapomnij zrobić mu niespodzianki i wysłać życzeń z okazji imienin, mogą być one w formie krótkiego SMS-a, bądź zabawnego wierszyka napisanego na imieninowej kartce! Wszystkie sposoby są dobre, aby życzyć wszystkiego najlepszego! Patronem mężczyzn o imieniu Arkadiusz są męczennicy: Arkadiusz z Mauretanii i Arkadiusz Afrykański, a także biskup francuskiego Bourges.

Przeczytaj także: Imieniny Aliny - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Arkadiusz – cechy charakteru

Mężczyźni noszący imię Arkadiusz jak już wspomnieliśmy mają duże szczęście w życiu. Są osobami wesołymi i pełnymi energii, zazwyczaj myślą pozytywnie. Nie pokazują swojego złego humoru, raczej swoim nastawieniem zarażają innych. Mężczyźni o tym imieniu nie lubią samotności, kochają ludzi i to z nimi chcą spędzać każdą wolną chwilę. Arkadiusz kocha sport i aktywne spędzanie wolnego czasu. Pomimo swojej miłości i otwartości względem innych osób nie często zdarza im się zakochać, w tym aspekcie są ostrożni i nie powierzają uczuć byle komu. Nie lubią także radykalnych zmian i podejmowania pochopnych decyzji, należą do grupy ostrożnych osób, często nie potrafiących zaryzykować, aby zmienić życie na lepsze. Arkadiusz nie stawia rodziny na pierwszym miejscu, najważniejsza jest dla niego dobra zabawa, dlatego może sprawiać wrażenie wiecznego „Piotrusia Pana”, bowiem nigdy nie wyrasta z zabawek, często natomiast zaniedbuje swoją stałą partnerkę, o ile na taką się zdecyduje. Bardzo często również zmienia miejsce zamieszkania oraz miejsce pracy, nie może usiedzieć na miejscu.

Arkadiusz – pochodzenie imienia

Imię Arkadiusz wywodzi się z języka greckiego i oznacza mężczyznę pochodzącego z Arkadii, czyli krainę na Półwyspie Peloponeskim, która w starożytności miała być miejscem spokoju i szczęścia. Zważając na historię imienia, Arkadiusz to osoba posiadająca w życiu szczęście. W Polsce imię Arkadiusz jest dość często spotykane, pojawiło się dopiero w okolicach XVIII wieku.

Arkadiusz – najpopularniejsze zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami imienia Arkadiusz są: Arek, Aruś, Aruń i Areczek, Artek.

Przeczytaj także: Imieniny Anieli - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Arkadiusz – imiona w językach obcych

Imię Arkadiusz nie występuję tylko w Polsce, znajduję ono również swoje formy w językach obcych:

  • Arcadius (łac.),
  • Arcadius (ang., fr.),
  • Arkadij, Arkadi (czes.),
  • Arcadio (hiszp.),
  • Arkadi, Arkadius (niem.),
  • Arkadij (ros.),
  • Arkad, Arkadij, Arkadije (połud.-słow.),
  • Arcadio (wł.)

Zobacz również: Imieniny Angeliki - kiedy obchodzimy? Znaczenie imienia, życzenia, cechy osobowości, daty!

Imieniny Arkadiusza – życzenia, wierszyki

Jeśli w Twoim towarzystwie znajduję się osoba o imieniu Arkadiusz, zaskocz ją i spraw przyjemność pięknymi życzeniami w formie zabawnego wierszyka! Można je wysłać zarówno SMSem jak i zrobić z nich piękną kartkę imieninową. Przedstawiamy nasze propozycje!

***

W Dniu Twojego Święta
Składam Ci życzenia
Aby się spełniły
Wszystkie Twe marzenia
Które są dla Ciebie
Jak słońce dla świata
Niech szczęśliwie płyną
Twe piękne Lata

***

Wiązankę najpiękniejszych życzeń Imieninowych:
długich lat życia, szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
powodzenia w pracy i całym życiu.
Spełnienia najskrytszych marzeń,
realizacji dobrych zamiarów i planów.
Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
oraz wszelkiej pomyślności
życzy,…

***

Imieniny - dzień radosny,
Pełen kwiatów, zapach wiosny,
Wszyscy złożyć chcą życzenia
Zdrowia, szczęścia, powodzenia.
Niech Ci słońce zawsze świeci
I niech czas radośnie leci!
Niech odejdą smutki, złości
I powróci czas radości!
Te życzenia, choć z daleka,
Płyną jak wzburzona rzeka
I choć skromnie ułożone,
są dla Ciebie przeznaczone!

***

Najlepsze życzonka,
pięknego w życiu słonka,
smutków małych jak biedronka
i szczęścia wielkiego jak smok!