Zamknij

Imieniny Aldony - daty, znaczenie imienia, cechy osobowości, wierszyki.

28.02.2021
Aktualizacja: 28.02.2021 18:40
Imieniny Aldony - daty, znaczenie imienia, cechy osobowości, wierszyki.
fot. Shutterstock

Czy wiesz, kiedy imieniny obchodzi Aldona? Imieniny Aldony obchodzimy 11 października. Najbliższe imieniny wypadają więc 11.10. Nie zapomnij o tym ważnym dniu i złóż życzenia imieninowe Aldonie. Życzenia imieninowe mogą być wysłane za pomocą SMS-a lub przygotowane jako kartka z życzeniami. Które życzenia na imieniny Aldony będą najlepsze? W artykule znajdziesz propozycje życzeń i wierszy imieninowych.

Najbliższe imieniny Aldony będą 11 października. Najczęściej są obchodzone 1 marca, 30 lipca, 10 września, 11 października. Aldona może więc świętować 5 razy w roku. Niestety, żadna ze świętych nie nosiła imienia Aldona. Przyjmuje się jednak, że patronką kobiet o imieniu Aldona może być św. Alda – uzdrowicielka żyjąca w XIII wieku, która poświęciła swe życie na pomoc innym, a swój dobytek rozdała ubogim.

Imieniny Aldony - znaczenie imienia

Aldona to imię pochodzenia litewskiego. Aldona to kobieta pewna siebie, lubiąca postawić na swoim. Niewiele osób jednak wie, że skrywa ona swoją drugą, znacznie wrażliwszą, twarz. Aldona jest niezwykle pomocną przyjaciółką, a także dobrą mamą i żoną. Dla bliskich jest w stanie poświęcić wiele, to rodzina daje jej siłę i motywację do działania. Aldona to kobieta o silnej osobowości, niezwykle dumna i niezależna, która pragmatycznie podchodzi do życiowych wyzwań. Ma duże powodzenie u mężczyzn, ale jednocześnie bardzo ceni sobie ciepło domowego ogniska i w domu sprawuje niepodzielne rządy.

Zobacz także: Imieniny Alana, kiedy wypadają imieniny Alana. Przeczytaj znaczenie imienia, życzenia i daty

Aldona - cechy osób o tym imieniu

Aldona jest osobą pełną energii i szalonych pomysłów. Kobieta o tym imieniu jest aktywna, energiczna oraz niezależna. Lubi podejmować nowe wyzwania, ponieważ nie znosi bezczynności. Każde jej działanie jest dokładnie przemyślane, żeby nie popełnić błędów. W pracy udowadnia wszystkim, że można myśleć przedsiębiorczo i być dobrze zorganizowanym. Nie przepada za nudą i monotonią. Woli podejmować się nowych wyzwań i bawić się w towarzystwie najbliższych. Nie podejmuje pochopnych i nieprzemyślanych decyzji. Rzadko zmienia zdanie pod wpływem rad innych ludzi. Cechuje ją zdecydowanie i zaradność. Jej przyjaciele często przychodzą do niej po rady i liczą się z jej zdaniem. Ludzie lubią w niej otwartość i szczerość. Cechuje ją odpowiedzialność i sumienność. Lubi podejmować się nowych projektów i nie zrażają ją porażki, z których wyciąga wnioski na przyszłość.

Aldona - najpopularniejsze zdrobnienia

Do najpopularniejszych zdrobnień imienia Aldona należą: Aldoncia, Aldoncik, Aldoneczka, Aldonia, Aldonka, Aldonusia, Aldońcia, Aldosia, Aldośka

Aldona - imię w językach obcych

Nie ma innych form imienia Aldona, jest to jedyna ogólnie przyjęta forma.

Przeczytaj także: Imieniny Aliny - kiedy wypadają? Sprawdź daty, znaczenie imienia i przeczytaj wierszyki z okazji imienin!

Imieniny Aldony - wierszyki

Jeśli znasz osobę o imieniu Aldona, zrób jej przyjemność i wyślij jej zabawny wierszyk z okazji imienin! Wszyscy lubimy składać życzenia urodzinowe, jednak coraz rzadziej pamiętamy o życzeniach z okazji imienin. Aby zrobić przyjemność naszym bliskim osobom i pokazać jak wiele dla nas znaczą, warto w tym wyjątkowym dniu złożyć im śmieszne życzenia imieninowe.

Życzenia na imieniny

wysyłam do Ciebie z tej przyczyny

że dziś są Twoje Imieniny.

Niech Ci zawsze szczęście sprzyja

pech z daleka Cię omija.

Żyj nam w zdrowiu aż sto lat,

niech Cię kocha cały świat!

***

W tym uroczystym dniu Twoich imienin

szczere i serdeczne życzenia długich lat życia,

przepełnionych zdrowiem i szczęściem,

pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości,

dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego,

co najpiękniejsze i najmilsze w życiu.

***

Wielu chwil radości, aby każdy dzień

był dla Ciebie przygodą, i powodem do dumy.

Z całego serca życzy....