Zamknij

Imieniny 13 marca – kartka z kalendarza

10.05.2021
Aktualizacja: 10.05.2021 13:22

13 marca imieniny obchodzą m.in. Bożena, Krystyna, Marek i Patrycja. Kto jeszcze świętuje w tym dniu? Sprawdź i dowiedz się także, jakie święta obchodzimy 13 marca.

Imieniny 13 marca – kartka z kalendarza
fot. Shutterstock

13 marca wypada kilka bardzo popularnych imienin. Świętują wtedy m.in. Bożena, Krystyna, Marek i Patrycja. Do kogo jeszcze powinniśmy przyjść tego dnia z kwiatami i życzeniami imieninowymi? Sprawdź, kto jeszcze obchodzi tego dnia imieniny oraz jakie święta wtedy wypadają.

Kto obchodzi imieniny 13 marca?

13 marca imieniny obchodzą Bożena, Krystyna, Marek i Patrycja. To jednak nie jedyni solenizanci. Tego dnia świętują także osoby o bardziej oryginalnych i rzadziej spotykanych imionach: Bratomir, Cieszymysł, Ernest, Ernestyn, Kasjan, Letycja, Roderyk, Rodryg, Rodryk, Sabin, Salomon, Trzebiesław, Trzebisław. Jeśli znasz kogoś o takim imieniu, koniecznie pamiętaj o tym, by złożyć solenizantowi tego dnia życzenia.

Dowiedz się także, kto jeszcze obchodzi imieniny w marcu.

Przeczytaj także: Życzenia imieninowe - piękne, śmieszne i poważne wierszyki i życzenia na imieniny SMS

Dowiedz się: Kiedy obchodzi się imieniny? Sprawdź, jak ustalić datę imienin i od czego to zależy

13 marca – święta w kalendarzu

Tego dnia obchodzimy wspomnienie kilku świętych, patronów dzisiejszych solenizantów, a także jedno nietypowe, ale za to bardzo interesujące święto.

Święta w Kościele Katolickim

W Kościele Katolickim 13 marca obchodzimy wspomnienie:

  • św. Krystyny z Persji — męczennicy.
  • św. Marka — męczennika z Nicei.
  • św. Melaniusza — biskupa Troyes.
  • św. Patrycji z Nikomedii — męczennicy.

 Nietypowe święta

13 marca obchodzimy Dzień Klejnotów. To święto do gustu z pewnością przypadnie zwłaszcza paniom, które lubią błyskotki. Nie bez powodu w końcu ikona kobiecości, Merlyn Monroe, twierdziła, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. Dzień Klejnotów to doskonała okazja do tego, byt zostać posiadaczką choćby niewielkiego diamentu lub innego drogocennego kamienia. Panowie powinni natomiast pamiętać, że ich kobiety z pewnością chętnie przyjmą taki upominek – w końcu każda okazja jest dobra, by rozpieszczać swoją ukochaną.