Zamknij

Dzieci o tych imionach szybko dorastają. Spędzają rodzicom sen z powiek

01.02.2021 14:12
Mała dziewczynka
fot. Shutterstock

Dzieci o tych imionach usamodzielniają się w takim tempie, że rodzice nie potrafią za nimi nadążyć. Sprawdź, które znalazły się na liście.

Wybór imienia dla dziecka to spora odpowiedzialność. Według psychologów decydujemy w ten sposób, jakie cechy charakteru i umiejętności będzie posiadać nasz syn lub córka. Jeśli nie chcesz, by twoja pociecha wybrała niezależność tuż po maturze, nie nadawaj jej imienia z poniższej listy.

Zobacz także: Te imiona przynoszą szczęście. Jak nazwać dziecko, by zapewnić mu udane życie

Dzieci o tych imionach szybko dorastają. Spędzają rodzicom sen z powiek

Niektórzy rodzice chcą, by ich dzieci wcześnie rozpoczęły samodzielne życie. Jednak inni wolą jak najdłużej pozostać w kontakcie ze swoimi dziećmi. Jeśli nie chcesz, by twoje pisklę wyfrunęło z gniazdka po skończeniu 18. lat, unikaj tych imion:

Natalia

Jest bardzo ambitna. Już w młodym wieku zaczyna marzyć o własnym mieszkaniu i samochodzie. Aby na siebie zarobić, po ukończeniu liceum przez kilka lat studiuje i pracuje jednocześnie. Natalia jest doskonale zorganizowana, więc wcale nie przeszkadza jej to w prowadzeniu życia towarzyskiego. Na wszystko znajduje czas. Mimo to co niedzielę ma jakąś wymówkę, gdy mama i tata zapraszają ją na obiad.

Klaudia

Chce żyć w dostatku i zależy jej na tym, by jak najwięcej zarabiać. Jako nastolatka zaczyna oszczędzać pieniądze, a następnie inwestuje je w kursy i szkolenia. Dzięki temu zdobywa umiejętności, które pozwalają jej znaleźć dobrze płatną pracę. Klaudia pragnie nieustannie się rozwijać, więc szybko awansuje i zajmuje kierownicze stanowisko w swojej firmie. Całkowicie poświęca się swojej karierze, w ogóle nie myśląc o rodzinie. Gdy rodzice się o nią zamartwiają, ona zupełnie o nich nie pamięta.

Paweł

Potrzebuje swobody i niezależności, więc wyprowadza się od rodziców z obawy przed tym, że będą chcieli kontrolować jego życie. Pragnie ułożyć je po swojemu, nie słucha przestróg i rad. Może popełnić wiele błędów, zanim odnajdzie swoją drogę. Najważniejsze jest dla niego to, by mógł o wszystkim decydować sam. Mimo to regularnie kontaktuje się ze swoimi rodzicami po to, by pożyczali mu pieniądze. Zawsze zapomina je oddać...

Łukasz

Łukasz jest mądrym chłopakiem, ale gubi go nadmierna skłonność do używek i imprez. Decyduje się na samodzielność po to, by się wyszaleć. Niestety najczęściej wpada wtedy w złe towarzystwo i poważne kłopoty. Młodzi mężczyźni o tym imieniu mogą popaść w konflikt z prawem przez kradzież lub narkotyki. Dopiero po 30. roku życia postanawiają się ustatkować i naprawić swoje błędy.

Zobacz także: Nie nazywaj dziecka jednym z tych imion. Przyniesie mu pecha

Nie pasuje do ciebie opis twojego znaku zodiaku? Sprawdź, kim jesteś naprawdę:

Znaki zodiaku
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę

Znaki zodiaku

Z którym żywiołem się utożsamiasz?